СДА

Виев Фулл Версион: Решити Сајт спор, након кеш клиринг



tavenger5
16-03-10, 19:41
Сам отишао сам кроз и имплементирала све могуће оптимизације трикове могу наћи. Ово укључује Нгинк као замена за Апацхе, вбОптимизе са мемцацхед, и све редовне процедуре оптимизације вБуллетин.

Радим са два дуал куад цоре процесор сервера са 12 и *** РАМ-а, и 15К САС РАИД. Дакле, другим речима, сервери имају довољно снаге да обради све.

Главни сајт почиње да прави спор, након вБЕТ кеш се брише сваких 15 дана. (База података добија се нешто више од *** после овог 15 дана)> 500к страница дневно се пописан од стране претраживача.

Има ли ишта могу да урадим да подесите Апацхе да управља боље те захтеве? Ово су моје тренутне Апацхе поставке:
од хттпд-мпм.цонф
# Префорк МПМ

СтартСерверс 20
МинСпареСерверс 20
МакСпареСерверс 25
МакЦлиентс 180
МакРекуестсПерЦхилд 1000
Од хттпд-дефаулт.цонф:

Тимеоут 150
Кеепаливе На
МакКеепАливеРекуестс 80
КеепАливеТимеоут 3
УсеЦаноницалНаме искључен

vBET
17-03-10, 01:23
Да погодим - имате вБуллетин и пуно линкова на главној страни - да сам у праву? ;)

Трик је у томе - ако не баш морају, онда немојте користити последње стратегије клиринг. Знам да постоји ако - да ли сте проверили друге клиринг стратегија? Други неће јасан цео кеш меморије и биће потребно више средстава за брисање са друге стране.

Следећа вБЕТ 3.к ослобађање може да вам помогне - ми ћемо додавати нове напредних параметара перформансе заиста великих страница. Такође је открио уско грло са преводом везама. У овом тренутку имамо имплементирано решење за ВБ УРЛс у вБЕТ4.к (не објављен још увек) и ми ћемо покушати да га усвоји и за вБуллетин. Ако успемо да ћемо га преместили и на вБЕТ 3.к питање је да вБуллетин пита за линкове један по један и то даје десетине Гоогле захтева. као што сам написао већ имплементирано решење за ВБ Фринедли УРЛ - направили смо одложено превод. Проблем са вБуллетин је да то ради напољу ББ, након превођења се дешава и не говоре не треба да провери исправност УРЛ стварне један
или да га ставите у излаз.
Много детаља - кратко знамо једно уско грло које се дешава само када кеш није испуњен и ми већ радимо на овом питању.

Дакле, у овом тренутку могу само да вам саветујем да играте са клиринг стратегијама и другим клиринг параметара. За остале стратегије:
- Ако брисање кеш меморије једног стола не убија вашем серверу, затим подесите већи 'Кеш клиринг тимелап' - ваш сервер ће узети дах између пропланака
- Аналисе саобраћај форуму и проверите када је мање - промена клиринг извршење овог пута
- Постављање доњег ТТЛ кеш - мањи столови ће бити обрисана, тако клиринга сама ће се мање ресурса. Друге стране - сервер ће морати да питам Гоогле-у чешће за преводе.
- Експериментални: скуп "Брзо брисање са локалним оптимизацију табеле 'отворена / инцлудес / вбентерприсетранслатор_фунцтионс.пхп и коментар има 3 линије кода са" Оптимизација ЛОКАЛНИХ СТО ". Ово ће заиста брзо брисање без надоградње индекса. НАПОМЕНА: индекси ће расти, тако да ћете морати ручно да изврши упит - односно провера једном недељно. Да ли ће радити за вас ће се имплементирати нове стратегије, где ће индекси бити не реорганизован сваки дан.

tavenger5
17-03-10, 01:47
Да на вБуллетин.

Ја сам на нормалне брисање у овом тренутку и не изгледа да превише времена да се ствари обрисана. Са брзим локалне брисања су индекси оставио у такт, и нормално брисање индекса се бришу? Ће да стари индекси су било какве користи ако се не оптимизоване?

Ствари које само изгледа да успори када има доста саобраћаја на сајту и кеш се обнови. Сигуран сам да је то због тога Апацхе процеси нису затворена тако брзо као што би иначе (пошто се подаци тражи од Гоогле-а).

Добро је чути да ће следећа верзија поправи брзину поново. Само сам водећи рачуна није било ништа друго сам могао да урадим са подешавања Апацхе.

vBET
17-03-10, 02:09
Ако користите нормални клиринг онда заборавио сам савете. Мислио сам да ли користите последње стратегије и уклоните цео кеш меморије. Извините - неспоразума:) Само га оставите као што јесте.

На тај начин ја могу саветовати да подесите већи ТТЛ Кеш. Мање подаци ће бити уклоњени сваки пут, тако да мање подаци ће бити да се опорави.
Као што сам написао већ пронашао један уско грло са вБуллетин + празан кеш и радимо на томе:)

Шта можете да урадите је да проверите да ли сервер одлазне не држи захтева. Открили смо да неки сервери се понашају овако ако има много одлазни захтеви ће истом серверу. Јер 100 захтева може узети 1000 к више времена од 1 захтев (теоретски би требало да 100 к више времена). То може бити неки заштитни зид, сервера безбедносно питање. Наравно да може да Гоогле ставља неки мало 'казне' у том случају. Дакле, ако можете пронаћи нешто у овој области - она може да помогне. Ако не можете чекати побољшања:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1