СДА

Виев Фулл Версион: Решити Форум Линкови = неуспех



moman
22-12-09, 00:35
Имам неколико форума који служе као везе: на пример, један од мојих блог линкове ка пентакфорумс.цом / ленсревиевс /.

Када преведен на страном језику, линк прерадила са језиком у УРЛ, односно да пентакфорумс.цом / СВ / ленсревиевс /, која очигледно враћа неуспех. Да ли постоји закрпа за ово? Радије бих избегла 301 хтаццесс руте.

vBET
22-12-09, 01:37
Молимо Вас да будете мирни. Ми добро знамо ову ситуацију - само је потребно да конфигуришете вБЕТ на одговарајући начин:)

Молим вас постављени у вБЕТ опцијама форум директоријум и проверите да ли имате одговарајућу хтаццесс правила (директоријум треба да се додају како је описано у упутству)..

moman
22-12-09, 02:33
Нисам сигуран на шта мислите. До колкото знам све исправно конфигурисан по упутству.

vBET
22-12-09, 14:07
Иди на Админ ЦП -> вБЕТ -> Главни и поставити 'форум директоријум'

moman
22-12-09, 17:08
Који је већ постављен. Не мислим да разумете мој проблем.

Ово се односи само на форуме које служе као везе. Ако Форум Линкови у фасциклу на мом сајту да је то ван форума директоријум, / ланг / још увек је додат између, што је резултирало у 404 грешке. Очигледно да је област страница не може да се преведе коришћењем вБЕТ.

vBET
23-12-09, 13:38
У реду - жао конфузију. Заиста нисам разумео питање.

Како ја могу да видим форум странице су добро преведена.

Сада простору ван форуму директоријуму. Као што можете видети на овом форуму вБЕТ подржава превод простору ван форума директоријум - наравно и они морају да буду страница генерисана вБуллетин. Дакле, ако ваш подручја изван Директоријум форума су такође генерише би СМФ сте у могућности да га преведе.

Шта је потребно:
1. Одвојене. Хтаццесс фајл у директоријуму где се странице преведу (можете наћи одговарајућа правила у не-не-уплоад директоријум)
2. Све УРЛ на страницама преведен ван форуму директоријум мора бити апсолутна (почевши од ХТТП), иначе можете имати проблема са преводом праћење.
3. Ако те странице су на неки други поддиректоријум (не у домену корен), онда ћете морати да конфигуришете "Нека Каталози 'у АдминЦП-> вБЕТ-> Главни

У случају било које будуће питања - само питајте:)

moman
23-12-09, 15:10
ОК-хвала! Ја ћу покушати, али имам још једно питање.

Да ли је могуће само онемогућите превод за оне области и имају везу правилно указују на УРЛ? Имам предосећај да је у питању одељак неће превести јер није СМФ додатак (то је само упита одвојено ДБ).

tavenger5
23-12-09, 15:40
моман - Имам обичај аддон који преведени у реду. Додао сам да "Нека именика"

moman
23-12-09, 23:00
Покушаћу ово са хтаццесс фајл, већ пет долара да то неће радити. Секција је у питању не неопходно превођење уопште, као што је високо технички, тако да сам само желе да добију око грешку у вБЕТ који преводи екстерне линкове који нису обавезно део ВБ.

moman
23-12-09, 23:15
Пријавио сам се хтаццесс правила како се наводи у РЕАДМЕ.


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true

RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]


Док Страница није пронађена - ПентакФорумс.цом (хттп://ввв.пентакфорумс.цом/ленсревиевс/пл/) нису вратили 404, Страна није преведена (наравно, пошто нема вбет инит тамо), и, штавише, све линкове са те странице вратио 404 као вБуллетин СРП-а је престао да ради.

Дакле, хајде само да једноставније решење и сачувати себе главобоље:

Како да спречим Линкови Форум превођења?

Тренутно, ПЕНТАКС објектив Преглед и спецификација базе података - Главни индекс (хттп://ввв.пентакфорумс.цом/ленсревиевс/) (линк) је прерадила да хттп://ввв.пентакфорумс.цом/форумс/пл/ленсревиевс/ (404 .)

Желим везу да остану непромењене.

vBET
24-12-09, 08:25
ОК-хвала! Ја ћу покушати, али имам још једно питање.

Да ли је могуће само онемогућите превод за оне области и имају везу правилно указују на УРЛ? Имам предосећај да је у питању одељак неће превести јер није СМФ додатак (то је само упита одвојено ДБ).

То не мора да буде ББ додатак - то је само да буде Страница генерисана од стране ВБ. Погледајте на нашој главној страници довнлоад или Купи секције - оне нису донете од стране било ког додатка, али су генерисани од стране ВБ. Тако су одговарајући шаблон укључује глобал.пхп и тако даље. Дакле, такве странице се могу лако превести на начин који сам вам описао.

vBET
24-12-09, 08:34
Покушаћу ово са хтаццесс фајл, већ пет долара да то неће радити. Секција је у питању не неопходно превођење уопште, као што је високо технички, тако да сам само желе да добију око грешку у вБЕТ који преводи екстерне линкове који нису обавезно део ВБ.

Проверио сам свом сајту. То је ради фино - само идите на вашем форуму, ставити неке превод и видите да је праћење не додаје ленсревиевс ...

vBET
24-12-09, 08:37
Пријавио сам се хтаццесс правила како се наводи у РЕАДМЕ.


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true

RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]


Док Страница није пронађена - ПентакФорумс.цом (хттп://ввв.пентакфорумс.цом/ленсревиевс/пл/) нису вратили 404, Страна није преведена (наравно, пошто нема вбет инит тамо), и, штавише, све линкове са те странице вратио 404 као вБуллетин СРП-а је престао да ради.

Дакле, хајде само да једноставније решење и сачувати себе главобоље:

Како да спречим Линкови Форум превођења?

Тренутно, ПЕНТАКС објектив Преглед и спецификација базе података - Главни индекс (хттп://ввв.пентакфорумс.цом/ленсревиевс/) (линк) је прерадила да хттп://ввв.пентакфорумс.цом/форумс/пл/ленсревиевс/ (404 .)

Желим везу да остану непромењене.

Јасно сам написао да сајт треба да се генерише би СМФ да буде у стању да га преведе.

Такође - Не видим шта пишете о томе. Ја сам био тамо и линк ка ленсревиевс се не мења. Молим вас дајте ми тачан линк на страницу на којој могу да видим то брокен линк.

moman
24-12-09, 09:38
Молим вас дајте ми тачан линк на страницу на којој могу да видим то брокен линк.

Иди на ПентакФорумс.цом - Пентак фотографија форум (хттп://ввв.пентакфорумс.цом/форумс/пл/) и кликните на Обиектив ПЕНТАКС Спецификацја ја верификацја даницх (хттп://ввв.пентакфорумс.цом/форумс/пл/форумдисплаи пхп. ф = 35) (то је у 4. категорија). Добићете 404.

Међутим, овај исти линк у Навбар (прва ставка под дугме "Коментари") и не добијате 404.

Хвала на помоћи. И даље мислим да нисмо на истој страници што се тиче шта је проблем, тако да слободно ме обавестите ако вам је потребно додатно објашњење. Још једном, међутим, проблем је у томе

мисите.цом / ленсревиевс / је прерадила да мисите.цом / форум / ПЛ / ленсревиевс када се пролази кроз Форум линк.

Ставио сам просторе, тако да УРЛ адресе није анализирати.

moman
24-12-09, 20:56
Претпостављам да брзо решење да би то било да користе вБуллетин-а "Замени" Линкови Форум "са директним везама са циљним УРЛ". Међутим, као што ја користим за моју ударио праћење спољних линкова, тиме би прекид тог система.

Тако, у складу са мојим порука изнад, хајде да пронађе исправно решење за ово.

vBET
25-12-09, 17:52
Иди на ПентакФорумс.цом - Пентак фотографија форум (хттп://ввв.пентакфорумс.цом/форумс/пл/) и кликните на Обиектив ПЕНТАКС Спецификацја ја верификацја даницх (хттп://ввв.пентакфорумс.цом/форумс/пл/форумдисплаи пхп. ф = 35) (то је у 4. категорија). Добићете 404.

Међутим, овај исти линк у Навбар (прва ставка под дугме "Коментари") и не добијате 404.

Хвала на помоћи. И даље мислим да нисмо на истој страници што се тиче шта је проблем, тако да слободно ме обавестите ако вам је потребно додатно објашњење. Још једном, међутим, проблем је у томе

мисите.цом / ленсревиевс / је прерадила да мисите.цом / форум / ПЛ / ленсревиевс када се пролази кроз Форум линк.

Ставио сам просторе, тако да УРЛ адресе није анализирати.

Сада ја то видим. Ове 2 везе које пишу о нису исти. Један од њих је тачно - 2. су редирекције и питање је у праву овде.

Ово са Редирекција иде од:


Original:
http://www.pentaxforums.com/forums/pl/forumdisplay.php?f=35
Then some redirection (not vBET - probably vBSEO or .htaccess):
http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-lens-review-specification-database/
And next one is by vBET (added language):
http://www.pentaxforums.com/forums/pl/pentax-lens-review-specification-database/
Then we have next redirection (not vBET - probably vBSEO or .htaccess):
http://www.pentaxforums.com/lensreviews/index.php
And one more time vBET is adding language:
http://www.pentaxforums.com/forums/pl/lensreviews/


Па ево вБЕТ додаје језик, јер почнете као линк за форум и имате превод праћење. Онда сте направили 2 редирекције и сваки пут вБЕТ додаје превод праћење.

Брзо решење за вас доле (није тестирано - тако да се копија фајла и обавестите нас то ради). Такође, - требало би да поново конфигуришете ваш форум да идете где год желите у првом преусмеравање ако је могуће.

Брзо поправити. Отворен вбентерприсетранслатор_сео.пхп датотеке, пронађите линију:


if (isset($_COOKIE['vbet_language']) && !isset($_GET['language']) && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'external.php')) {

и замените га:


if (isset($_COOKIE['vbet_language']) && !isset($_GET['language']) && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'external.php') && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'lensreviews/index.php')) {


Такође ћемо тражити неке боље решење укључене у вБЕТ. У овом тренутку вБЕТ је само провера оригинални УРЛ адреса - нисмо размишљали о таквој ситуацији као и Ви. Ја поново ово питање. Ће бити затворен када ће званично решење бити укључени у вБЕТ:)

moman
25-12-09, 23:19
Хвала! Ја модификован мало кода, али је посао. У почетку сам морала да 'ПЕНТАКС-сочиво-преглед-спецификација-база података "за стрпос, али ја даље је промењен у'-преглед 'као што сам такође имају ПентакФорумс.цом независних ПЕНТАКС објектив преглед базе података - Главни индекс (хттп: / / ввв.пентакфорумс.цом/усерревиевс/), која је се преусмеравају у заблуди.


if (isset($_COOKIE['vbet_language']) && !isset($_GET['language']) && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'external.php') && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'-review-')) {

Тако да сада оба / ленсревиевс / и / усерревиевс / се правилно преусмерен.

Хвала јос једном!

vBET
22-01-10, 19:20
Хвала! Ја модификован мало кода, али је посао. У почетку сам морала да 'ПЕНТАКС-сочиво-преглед-спецификација-база података "за стрпос, али ја даље је промењен у'-преглед 'као што сам такође имају ПентакФорумс.цом независних ПЕНТАКС објектив преглед базе података - Главни индекс (хттп: / / ввв.пентакфорумс.цом/усерревиевс/), која је се преусмеравају у заблуди.


if (isset($_COOKIE['vbet_language']) && !isset($_GET['language']) && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'external.php') && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'-review-')) {

Тако да сада оба / ленсревиевс / и / усерревиевс / се правилно преусмерен.

Хвала јос једном!

3.3.0 је додатни параметар 'Игнориши УРЛ' - она ће наставити да изабрани УРЛ из превода праћење. Проверите то:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET Translator 4.10.1