СДА

Виев Фулл Версион: Решити превише веза ДБ Еррор при кеш ажурирања



krisp
17-12-09, 01:17
Неко вече сам се догодило да се пробуди се нешто после 4 ујутру, где је на форуму изненада је пао за 20 минута као што су:


Грешка у бази података у СМФ:

мискли_реал_цоннецт () [<а хреф='фунцтион.мискли-реал-цоннецт'> фунцтион.мискли реалном повезивање </ а>]: (08004/1040): Превише везе
/ Вар / ввв / хоме / ... / публиц_хтмл / инцлудес / цласс_цоре.пхп он лине 1138

МиСКЛ Еррор:
Грешка број:
Захтев Датум: Уторак, 15. децембар 2009 @ 04:28:00 ПМ
Грешка Датум: Уторак, 15. децембар 2009 @ 04:28:00 ПМ
Сценарио: хттп://.../
Реферрер:
ИП адреса:
Корисничко име:
Версион_наме: вБ_Датабасе_МиСКЛи
МиСКЛ верзија:
-->

Сада, нисам искусио ово, а ја сам питао, ако је случајност, да је ово око ВБ кеш ажурирања у Сцхедулед Таскс.

Проверио сам јутрос и све је било у реду, тако да није поновити данас.

Сервер је изгледало да не треба нагласити, јер сам имао још један форум о истом серверу без вбет, који је ради фино за време застоја од мојих вбет форуму.

Гледајући серверлог, има ли изгледа да се неки бот активност, али не много активности корисника. Ботови изгледа да се ОК 200 - али обични корисници добили дберрор. Такође, чудно записа у серверу логфиле изгледа да се не сортирају хронолошки ...

Мало пуззеле ... Можда можете да ми кажете да ли је укључено / цласс_цоре.пхп он лине 1138 је укључен у ажурирању кеш? Или можда неки од вас идеју како да решите ово?

vBET
17-12-09, 01:31
вБЕТ не ствара нове везе - може да поново успостави везу, али то чини само ако стварно један је изгубљен (у случају да преводе долази прекасно од Гоогле). И ова веза је направио $ вБуллетин-> дб-> повезивање тако СМФ извршило све неопходне клиринг на крају.

Дакле, у овом тренутку мислимо да је то питање негде другде.

цласс_цоре.пхп није наш фајл и не користи директно вБЕТ кеш - али ако овај фајл је одговоран за извршење планираног задатка, онда ће такође извршити брисање цацхе-а.

vBET
17-12-09, 01:54
Још једну ствар. Ако пишете о вБЕТ кеш клиринга, молимо вас врага колико података које имате у цацхе-а. Ако је то заиста велики број, молимо Вас да промените стратегију кеш клиринг.
вБЕТ не ствара додатне везе, али ако клиринг траје предуго, други клијенти су чекају и нове везе су створили вБ за нове клијенте, који болестан сачекајте. То је разлог зашто смо додали неколико клиринг стратегије. За стварно велики број података користите прошле стратегије.

Имајте на уму да ово питање ће бити сведен на минимум у 3.3.0, јер ћемо поделити столови кеш за сваки језик, тако да индекси ће бити 52 пута мањи и клиринг ће бити много брже - брисање података је брз, али ажурирање велики индекса није потребно. Дакле, у овом тренутку молимо вас да размотрите коришћење осталих клиринг стратегије, које су боље за велике индекси:)

krisp
17-12-09, 05:22
Десило поново од 04-05 - све домене доле са превише везе. Мислим да сте у праву. Форум је заузет клиринг цацхе-а за претрагу ботови су Дирање један захтев у секунди. Могао сам да видим серверлоад био изузетно висок. Сада је веома низак поново. вбет дБ око 1.1 МБ

Прешле сам да "Брисање свих података кеша једном за кеш ТТЛ интервалу".

Звучи заиста добри 330 решава овај проблем!

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1