I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 3 e 3 FirstI parë 123
Results 21 te 28 e 28

Thread: vBET dhe vBulletin 3.6

  1. #21
    Senior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    142

    Default

    Ju mori një PM

  2. #22
    Senior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    142

    Default

    'F-(\\ d +). Html' => 'f/archive/f- $ 1.html'
    Dikush mund të modifikoni këtë mënyrë që të mund të shtohet në htaccess?

  3. #23
    Senior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    142

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga basketmen View Post
    Unë jam duke përdorur VB 3.6 gjithashtu, këtu është ajo që unë ta bëjë këtë arkiv VB duke punuar shumë, thjesht duan ta ndajnë atë, nëse dikush mund të bëjë atë më të përsosur ju lutemi të ndajnë edhe ajo


    1. Fiksimin e flamujve në arkivin
    , Nëse flamujt nuk tregon në faqet tuaja arkiv, e përdorin këtë hap

    Shko tek Paneli tuaj admin -> Shtojca Produkte & -> Menaxher Plugin -> kërkoni për plugin "flamujve të trajtojë në arkiv" pa thonjëza

    gjej

    Code:
    $metatags .= '
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/images/vbet/flags/vbet.css"/>';

    zëvendësuar vBulletin Enterprise Translator (vBET) - Mundësuar nga vBulletin me forumi juaj rrugë, flamujt nuk tregon për shkak të gabuar imazhe pathor sepse arkivë rewrited shumë në vbseo, kështu që ne jemi duke e ndrequr këtu

    Code:
    $metatags .= '
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.yourdomain.com/forumfolderifany/images/vbet/flags/vbet.css"/>';


    tani ringarkoni dhe kontrolloni përsëri ju arkiv, flamujt duhet të tregoi në faqet arkivat tuaj shumë








    2. Nëse ju përdorni faqen rewrited arkivi përdorur Muslimanët, dhe lidhja në faqen arkiv përkthyer është lidhja e gabuar mund të rregullohet edhe ajo


    Lidhje të gabuar për shembull si kjo, ajo do të marrë gabim Faqja nuk u gjet

    Code:
    http://www.domain.com/forum/es/f-2.html
    saj duhet të jetë si kjo, mbi url mungojnë një emër dosje në më poshtë guximshme, disa njerëz duke përdorur / Archive / , Ose / Sitemap / emri folder apo emër tjetër dosje

    Code:
    http://www.domain.com/forum/es/archive/f-2.html










    për të rregulluar këtë ne mund të përdorim vBulletin CRR

    shkojnë në vbseocp.php tuaj -> Rregullat Custom Rewrite -> add këtë linjë (në fund të kolonës CRR) në qoftë se dosja juaj e arkivit emrin duke përdorur / archive / si kjo http://www.domain.com/forum/archive/

    Code:
    'f-(\d+).html' => 'f/archive/f-$1.html'


    në qoftë se dosja juaj Arkivi i përdorur / Sitemap / emri folder si kjo http://www.domain.com/forum/sitemap/ vetëm të ndryshojë emrin folder

    Code:
    'f-(\d+).html' => 'f/sitemap/f-$1.html'



    këtë do të bëjnë mashtrim, ju mund të përdorni vbet per VB 3.6 faqet Arkivi









    3. Nëse ju merrni mesazh gabimi si kjo në krye të faqes arkivit diku (kjo nuk është e lidhur ose për shkak 2 hap më lart)




    e përdorin këtë Meto udhëzim, I përdorin atë dhe punon e saj
    Kjo nuk do të punojnë në një forum jo Muslimanët

  4. #24
    Anëtar
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    97

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga mario06 View Post
    Dikush mund të modifikoni këtë mënyrë që të mund të shtohet në htaccess?
    Ndoshta unë jam gabim se si të shkruaj këtë në htaccess, por provoni këtë ose kjo mund të jetë shembull shtoni në htaccess më poshtë RewriteEngine On



    RewriteRule f-(.*). html $ f/archive/f- $ 1.html



    ose




    RedirectMatch 301 f-(.*) \\. Html $ http://www.yourdomain.com/f/archive/f- $ 1.html

  5. #25
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga mario06 View Post
    @ Michael
    Kjo nuk është përfunduar për shkak se ju keni vendosur atë, është e përfunduar, kur kam zgjidhur problemin.
    Fala
    Ju lutem lexoni me kujdes - përfundoi si është konsideruar diskutim në lidhje me atë që keni paguar për (kjo është ajo që ne po shkruante për në postimet e fundit) dhe kërkova që ju të mos shkruani mesazhe njëjtë.
    Natyrisht për sa kohë që ju keni këtë çështje dhe doni të jepni disa informacione të reja që ju janë absolutisht të lirë për të bërë atë. Ashtu si unë ka shkruajtur:
    "Ju lutem vini re se ky diskutim është konsideruar si e përfunduar. Nëse nuk keni diçka të re për të shkruar, ju lutem mos spam."

    Ju lutem lexoni atë përsëri në qoftë se ju të gjithë duan të jenë të sigurt për kuptimin e këtij quote:
    # post4588 http://www.vbenterprisetranslator.co....html

    Gjithashtu nëse ju mori përshtypjen se ju nuk janë të lejuar për të shkruar këtu, ju lutem merrni keqardhjet e mia për këtë keqkuptim. Unë do të mbajë vëmendjen time të jenë më të saktë në të ardhmen. Na vjen keq përsëri

  6. #26
    Senior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    142

    Default

    Ka një anëtar këtu se gjetur një zgjidhje të për këtë problem, por ai përdor Muslimanët dhe unë nuk e kështu që nuk punon për mua. Unë nuk e kuptoj pse ju nuk mund të sigurojë një të rregulluar, pa hyrë në serverat e mi, si thashë unë nuk do të japë të dhënat e mia server jashtë.

    Nëse kjo anëtari të caktuar coding veten e tij atëherë pse nuk jeni në gjendje ta bëjnë këtë që ju jeni coder? Ashtu si thashë dhe tregoi në temat e mësipërme që të rregullojmë tuaj në veprat mesazhin e parë, por e flamujve nuk janë treguar (ata janë të padukshme), por kur rri pezull mbi ta me miun tuaj ju mund të shihni ato dhe të klikoni për të përkthyer si normale, Unë jam duke folur për flamujt arkivin natyrisht.

    Të më thoni që të mos shkruani mesazhe njëjta, por më duhet pasur parasysh se unë jam ende këtu me asnjë mbështetje.

    PS. Unë e kuptoj shumë mirë gjuhën angleze duke konsideruar se kjo është gjuhën time amtare.

    Fala

  7. #27
    Anëtar
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    97

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga mario06 View Post
    Ka një anëtar këtu se gjetur një zgjidhje të për këtë problem, por ai përdor Muslimanët dhe unë nuk e kështu që nuk punon për mua. Unë nuk e kuptoj pse ju nuk mund të sigurojë një të rregulluar, pa hyrë në serverat e mi, si thashë unë nuk do të japë të dhënat e mia server jashtë.

    Nëse kjo anëtari të caktuar coding veten e tij atëherë pse nuk jeni në gjendje ta bëjnë këtë që ju jeni coder? Ashtu si thashë dhe tregoi në temat e mësipërme që të rregullojmë tuaj në veprat mesazhin e parë, por e flamujve nuk janë treguar (ata janë të padukshme), por kur rri pezull mbi ta me miun tuaj ju mund të shihni ato dhe të klikoni për të përkthyer si normale, Unë jam duke folur për flamujt arkivin natyrisht.

    Të më thoni që të mos shkruani mesazhe njëjta, por më duhet pasur parasysh se unë jam ende këtu me asnjë mbështetje.

    PS. Unë e kuptoj shumë mirë gjuhën angleze duke konsideruar se kjo është gjuhën time amtare.

    Fala
    Unë mendoj se vetëm me fat para dhe ndoshta nuk saj të përsosur, edhe unë jam i sigurt nëse i jepni të dhënat e mia FTP Michał ai mund të zgjidhet edhe ajo, unë tashmë blerjen e një integrimi / instalimin e shërbimit 30 $ përpara, dhe bërë e saj madje edhe koha e tij duhet, i Michał besojnë se është një nga coder më të mëdha se përdorimi vBulletin, vetëm provoni më bashkëpunuese me të dhe të japin lë të kuptohet që mund të ndihmojnë

    btw unë thjesht duke menduar për të hequr funksion të arkivit në vb pas lexuar ky thread dhe kjo post, Për shkak se ata thanë të mjaftueshme e saj me sitemap gjenerator
    Fundit edituar nga basketmen; 15-09-1008:20.

  8. #28
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga mario06 View Post
    Ka një anëtar këtu se gjetur një zgjidhje të për këtë problem, por ai përdor Muslimanët dhe unë nuk e kështu që nuk punon për mua. Unë nuk e kuptoj pse ju nuk mund të sigurojë një të rregulluar, pa hyrë në serverat e mi, si thashë unë nuk do të japë të dhënat e mia server jashtë.

    Nëse kjo anëtari të caktuar coding veten e tij atëherë pse nuk jeni në gjendje ta bëjnë këtë që ju jeni coder? Ashtu si thashë dhe tregoi në temat e mësipërme që të rregullojmë tuaj në veprat mesazhin e parë, por e flamujve nuk janë treguar (ata janë të padukshme), por kur rri pezull mbi ta me miun tuaj ju mund të shihni ato dhe të klikoni për të përkthyer si normale, Unë jam duke folur për flamujt arkivin natyrisht.

    Të më thoni që të mos shkruani mesazhe njëjta, por më duhet pasur parasysh se unë jam ende këtu me asnjë mbështetje.

    PS. Unë e kuptoj shumë mirë gjuhën angleze duke konsideruar se kjo është gjuhën time amtare.

    Fala
    Ju jeni pa mbështetje, sepse ju refuzuar mbështetjen tonë. Gjithashtu vBet 3.x zyrtarisht përkrah vetëm 3,8 vBulletin atë që ju e dini mirë wery. Ju jeni duke përdorur vBET në version nuk mbështeten vBulletin - në vBulletin 3.6 cila është shumë më i vjetër se mbështetur vBulletin 3,8

    Pyetjet ju dha ishte përgjigjur tashmë - unë mendoj se më shumë se një herë - unë nuk dua të përsëris përsëri dhe përsëri, ju lutem vetëm lexoni mesazhet.

Faqe 3 e 3 FirstI parë 123

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •