I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 3 123 I funditLast
Results 1 te 10 e 24

Thread: FAQ

  1. #1
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default FAQ

    Këtu është lista e pyetjeve më të shpeshta. Ju do të gjeni përgjigjet e më poshtë.

    Si të konfiguroni mbështetje për TV përkthimin e tjera?
    Si ka mbështetjen e shumë gjuhë është duke punuar?
    Çfarë është e nevojshme për këtë mod për të punuar?
    Pas përkthimit të shkoj faqe bosh - çfarë është e gabuar?
    Pas përkthimit të tekstit të zhduket - se çfarë është e gabuar?
    Si të kontrolloni jam unë bllokuar nga ofruesi përkthim?
    Unë kam: gabim fatal: Nuk mund të redeclare vbseo_thread_seotitle - pse?
    Pas instalimit forum tërë shkon poshtë, madje edhe CP Admin - çfarë është e gabuar?
    Unë kam përkthim lidhje SEO on, I use Muslimanët dhe faqe kryesore nuk është përkthyer - çfarë është e gabuar?
    Çfarë të bëjmë, që të ketë përkthime lidhje të mira për konsensus SEO?
    Unë kam indeksuar faqe nga përkthyesi i vjetër (me hl =) - Çfarë duhet të bëjmë?
    Unë kam faqet e indeksuar nga e vjetra lloj lidhje (me language =) Dhe duan të kaluar në lidhje SEO-çfarë të bëni?
    Si mund të kthehet në Gjuha e albumit, pasi ju klikoni një flamur?
    Unë kam paralajmërime në mënyrë të sigurt - se çfarë të bëni?
    Mund të shtoj faqet e përkthyer në sitemap?
    Si të përkthejnë faqet jashtë directory forum?
    I merrni e-mail mesazh për MySQL server ka shkuar larg çështje. Çfarë është e gabuar?
    Unë kam langtitle në url tim dhe ajo nuk është përkthyer, është një çështje?
    URL përfshin theks. A është e indeksuar nga google?
    Si deri tek kufijtë e përkthimit të ngadalshme, dhe të paguajnë më pak për përkthime nga TV tregtare
    Teksti i papërkthyer
    Përkthimi i pjesshëm
    Çfarë duhet të bëni që të ketë URL është përkthyer nën flamuj?
    Flamujt nuk janë shfaqur në stilin e lëvizshme
    Fundit edituar nga Marcin Kalak; 01-06-1510:02.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Çfarë është e nevojshme për këtë mod për të punuar?

    - Ju duhet ta instaloni atë dhe konfiguroni atë mënyrë të përshtatshme (Ju lutem lexoni me kujdes përshkrimet parametrat)
    - Ju duhet të keni të instaluar curl në PHP tuaj. Servers Shumica tashmë kanë atë. Vetëm instaloni këtë mod dhe nëse ajo nuk është duke punuar pastaj të kërkojë gjëra të serverit tuaj për të instaluar curl. Në ndërkohë ju mund të çaktivizoni mod ose hiqni flamujt kështu që përdoruesit nuk do të preken. Nëse ju merrni faqe bosh për faqet përkthim (kjo nuk do të ndikojë në faqet tuaja normale) kjo do të thotë se ju nuk keni të instaluar curl - vetëm install it
    - Ju duhet të keni të instaluar ICONV në PHP tuaj. Servers Shumica tashmë kanë atë. Nëse jo një gabim do të ndodhë apo faqe bosh për përkthime.

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Pas përkthimit të shkoj faqe bosh - çfarë është e gabuar?

    Vetëm të lexoni përgjigjen për pyetjen e mëparshme

    Gjithashtu ju mund të kontrolloni këtë dokumentacion: vBulletin për faqet bosh: http://www.vbulletin.com/docs/html/blank_pages
    Ende - së pari vetëm sigurohuni që ju të keni gjithçka çfarë është e nevojshme për të vBET.
    Fundit edituar nga vBET; 09-09-1009:01.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Pas përkthimit të tekstit të zhduket - se çfarë është e gabuar?

    Në rast të tillë ju keni 3 mundësi:
    1. Ju nuk udhëzimet e instalimit ugar. Ju duhet të konfiguroni gjuhën opsion Forum. Vetëm configure mod
    2. Keni vendosur të gabuar Google Translation API kryesore - Të vendosur atë në vlerën e duhur ose hequr atë (jo këshilluar - vetëm vendosur atë mënyrë të përshtatshme)
    3. Për disa arsye ju u bllokua nga Google


    E fundit ka nevojë për disa sqarime - se si ju mund të thoni se ju u bllokua. Këtu është manual të thjeshtë si ta bëjnë këtë:
    # post1728 http://www.vbenterprisetranslator.co....html
    Fundit edituar nga vBET; 14-03-1001:48.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Unë kam përkthim lidhje SEO on, I use Muslimanët dhe faqe kryesore nuk është përkthyer - çfarë është e gabuar?

    Sigurohuni që tuaj . Htaccess rregullat janë OK - sidomos për forume me subdirectory në URL.
    Fundit edituar nga vBET; 19-02-1005:49.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Çfarë të bëjmë, që të ketë përkthime lidhje të mira për konsensus SEO?

    Ju keni për të vendosur opsionin e duhur në CP Admin dhe për të ndryshuar / krijuar. Htaccess (SHËNIM: Ju mund të përdorni të përkthimit lidhje SEO edhe pa Muslimanët)!

    për përdoruesit vBulletin shikoni këtu

    për përdoruesit e pa Muslimanët
    -. Nëse ju nuk keni htaccess pastaj përdorimin e një nga nuk-nuk-upload Lista në paketën mod - vetëm të ngarkoni atë në directory tuaj forum
    -. Nëse keni htaccess, pastaj shtoni një këto dy rregulla (në qoftë se ju jeni duke përdorur vB 'Mod Rishkruaj Friendly Url' pastaj të vënë ato rregulla VETËM PARA vB rregullat):



    - Rregullat SHKURT
    Shpejtë dhe më efikas, por mund të përdoret vetëm nëse ju jeni NUK duke përdorur lidhjet me 2-shenjat dmth pjesë: yourforum.com / XY /

    Code:
    RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/archive/index.php/(.*)?$ archive/index.php?/$2&language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/$ index.php?language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/(.*)?$ $2?language=$1 [QSA]


    - Rregullat e gjata
    Mund duke përdorur gjithmonë

    Code:
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|sq|ca|et|tl|gl|hi|id|lv|lt|mt|sl|uk|vi|cy|yi)/archive/index.php/(.*)?$ archive/index.php?/$2&language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1 [QSA]
    Fundit edituar nga r.dziadusz; 08-11-1120:52.

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Unë kam indeksuar faqe nga përkthyesi i vjetër (me hl =) - çfarë të bëni?

    Vendosur vetëm sundimit rishkruaj në . Htaccess - Google do të dinë këtë faqe kanë vend të ri dhe do të reindex atë pa asnjë humbje
    Code:
    RewriteCond %{QUERY_STRING} (hl=)(zh-TW|zh-CN|..)$
    RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}/$1\?language=%2 [L,R=301]
    Fundit edituar nga vBET; 09-10-0918:30.

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Unë kam faqet e indeksuara nga lloji i vjetër lidhje (me gjuhën =) dhe duan të kaluar në lidhje SEO-çfarë të bëni?

    E parë të krijuar lidhje SEO dispozicion. Pas që të shtoni këtë rregull të . Htaccess (Para Rregullat vBET):
    Code:
    RewriteCond %{QUERY_STRING} (hl=|language=)(zh-TW|zh-CN|..)
    RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}/%2/$1? [L,R=301]
    Vini re se ky rregull do të trajtojë redirections për lidhje nga përkthyesi i vjetër (me hl =)

    Këto rregulla mund, Nuk punojnë. Në këtë situatë ju lutem të na bëjnë të di, ne do të ju ndihmojë. Ne do të rishkruaj . Htaccess Rregullat dhe përshtatur atë në rastin tuaj, për falas.
    Një shembull se si për të redaktuar . Htaccess fotografi:Modifikimet në dosjen e htaccess., Por ju nuk keni për të bërë atë me veten ne do të jetë i gatshëm për të bërë këto ndryshime në vend që të ju!
    Fundit edituar nga r.dziadusz; 14-10-1109:47.

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Si mund të kthehet në Gjuha e albumit, pasi ju klikoni një flamur?

    Nëse keni vendosur opsionin ndjekja në, pastaj të kthehen në gjuhën tuaj default ju duhet vetëm të klikoni flamurin për gjuhën juaj i parazgjedhur

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Unë kam paralajmërime në mënyrë të sigurt - se çfarë të bëni?

    Vetëm të fikur save mode - është deprecated në PHP dhe nuk mbështetet në versionet e ardhme. Shiko këtu për detaje:
    PHP: Siguria dhe Safe Mode - Manual

Faqe 1 e 3 123 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •