I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 2 e 2

Thread: Si për të bërë cache database kurrë, fshihen / pastrohen, kështu që nuk ka nevojë të përkthehet përsëri?

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    97

    Default Si për të bërë cache database kurrë, fshihen / pastrohen, kështu që nuk ka nevojë të përkthehet përsëri?

    Vazhduar nga kjo fije





    Si për të bërë cache database kurrë, fshihen / pastrohen, kështu që nuk ka nevojë të përkthehet përsëri?

    Unë jam duke përdorur falas microsoft azure dhe Apertium si pothuajse të gjithë prej nesh përdorin




    i vendosur tashmë nën cilësimet në cituar, por duket si cache dhënave diku ende duke u fshirë / pastrohen,

    Për shembull parazgjedhur im forum eshte gjuha angleze, përkthyer dhe faqe gjuha spanjolle,
    Faqe sot spanjoll, si në shtëpi forum, janë përkthyer mirë, por pak ditë përsëri, një pjesë e tyre si çdo titull dhe përshkrim forum, janë treguar ende në anglisht përsëri,
    kështu që unë mendoj cache dhënave para janë duke u fshihen / pastrohen



    admincp -> Cache vBET -> Cache Baza e të dhënave -> Koha Cache To Live (TTL) -> grup 0



    admincp -> Cache vBET -> Cache Baza e të dhënave -> Detajet Cache pastrimit -> nuk kontrollohet çdo gjuhë, të gjitha pakontrolluara


    admincp -> Cache vBET -> Cache Baza e të dhënave -> Cache pastrimin strategjia -> grup me aftësi të kufizuara (teksti gabuar nuk shtypen atje për të Dissabled, por ndoshta e saj të rëndësishme)





    ju lutem më ndihmoni cilësimet e mësipërme tashmë e saktë për të bërë sasi të bazës së të dhënave, e kurrë nuk fshihet / pastrohen, kështu nuk duhet të përkthehen përsëri, ose nëse nuk është tjetër settings

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi.

    Ju konfigurimit është e saktë - kur është vendosur si kjo cache pastaj bazës së të dhënave nuk është pastruar. Gjithashtu kjo është e mjaftueshme për të vendosur vetëm një nga ato parametrave të vlerave të përmendura.
    Nëse ju nuk jeni të sigurt ju lutem vetëm shikoni shkrimet e pastrimit Admin CP -> Detyrat grafikuar -> Detyrat grafikuar Identifikohu. Në qoftë se pastrimi është aktive atëherë ju do të shihni shkrimet e titulluar si "vB Ndërmarrje Përkthyes (Tabela Cache Pastër)", me përshkrimin se si shumë të hyra ishte pastruar.

    Gjithashtu ju lutem kontrolloni për një fije e vjetër ku nuk kishte ndryshime së fundmi ka tituj forum nuk janë të përkthyera gjithashtu. Nëse ata nuk janë dhe pjesa tjetër e përmbajtjes është, atëherë ju lutemi dërgoni URL dhe fije PM detaje qasje të FTP dhe CP Admin - ne do të kontrollojë atë në anën tuaj. Nëse nuk është gjithçka, por i përkthyer në faqet e tjera jo - ju lutem sigurohuni që ju jeni të regjistruar në (ndoshta ju jeni duke kërkuar në përmbajtjen Cache Vizitor). Nëse po të vendosur më pas në 0 parametër Admin CP -> vBET Cache -> Database Cache -> të Ndaluar në kërkim pas x dështimet. Në qoftë se ende nuk është në rregull, atëherë edhe qasja detajet PM.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •