I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 2 12 I funditLast
Results 1 te 10 e 11

Thread: Titulli Temës Postimit të përkthimit Beta çështje

  1. #1
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default Titulli Temës Postimit të përkthimit Beta çështje

    Hi all, Unë jam duke përdorur beta dhe për të gjetur se titujt threa nuk duket të jetë kudo transalting hidhini një sy këtu Forumi kafaz Kodi (vBET stafit kanë hollësitë e hyrjes) titulli i paraqitur si "redondeo al restar" thread është këtu Redondeo al restar dhe në thread aktuale titulli është përkthyer në forum thread ajo ishte përkthyer, por kur unë arrihen thread vonë asnjë nga ajo është e përkthyer? pastër i kanë cache fikur (sipas parametrat toyour). Unë kam vënë re se cache tim dhe përdorimi nuk duket të jetë në rritje që nga viti i kthyer cache pastrimi off.

    Mund të ndihmojë dikush?, Unë e kam kaluar tashmë 200 $ duke përdorur Google API V2 dhe i duan për të siguruar i mbajtur të gjitha rezultatet e përkthyera.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi. Kur unë ugar lidhjen tuaj të parë kam parë:
    Na vjen keq - asnjë ndeshje. Ju lutemi të provoni disa terma të ndryshëm.
    Ju lutemi të japin shembullin të cilat ne mund të kontrolloni - ju lutem më tregoni se çfarë kriteret e kërkimit duhet të përdoren.

    Lutemi kini parasysh se turning off pastrimin cache nuk do të kthehet e përdorimit cache. Ju lutem sigurohuni që ju keni kthyer në cache për të gjitha gjuhët.

    Në qoftë se ju u kontrolluar atë si mysafir, atëherë ajo mund të shkaktohet nga Cache Vizitor (ajo ishte përkthyer gjatë kërkimit, por ende kishte cache mysafir versionin gjeneruar kur ofruesi nuk ishte në dispozicion).

  3. #3
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Hi
    Së pari ju lutem tregoni nëse ju jeni duke përdorur të gjitha API, dmth në qoftë se keni arritur limitet tuaja në të gjithë ofruesit e përkthimit, të dhënat do të qëndrojnë deri sa të papërkthyera përkthimi do të jetë në dispozicion përsëri.
    Ju lutemi që të kontrolloni tuaj për cache TTL, në qoftë se ju nuk jeni duke përdorur Google API v1 ju mund ta kthejnë atë (0 = disable)! Pra cache nuk do të fshihet
    admincp -> Cache vBET -> Cache Baza e të dhënave -> Koha Cache To Live (TTL)
    Për më tepër unë mund të shoh se përkthimi juaj nuk punojnë në të gjitha, ju lutem kontrolloni nëse keni arritur limitet tuaja duke përdorur këto teste # post1728 http://www.vbenterprisetranslator.co....html
    Gjithashtu sigurohuni nëse keni upload të gjitha dosjet e nevojshme (edhe kjo nga upload herë folder)
    Ndërkohë unë do të përpiqet për të riprodhuar me "dissaperaing" përkthime

  4. #4
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Hey djalosh është lidhja flirts ka skaduar si ajo është për "New postet e anëtarëve", por dytë nuk ka, Michael keni akses admin (kujtojmë i pm'd ju) ju mund të kontrolloni parametrat e mia për vBET? Unë jam i sigurt se ata janë të sakta.

    @ R.dziadusz Unë jam duke përdorur Google API V2, por Micheal mund të shikoni vetitë e mia kështu që unë të marrë më të mirë të të gjitha botëve. Kam vizituar këtë thread dhe ajo ishte përkthyer nga spanjisht në anglisht, kur i rishqyrtohet ajo nuk është përkthyer, me siguri nëse ajo është përkthyer herë për mua atëherë ajo duhet gjithmonë të jenë të përkthyera? Unë kam ngarkuar të gjitha dosjet, përsëri Michael ka qasje FTP dhe mund të kontrolloni këtë

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi. Unë vetëm shkoi në CP tuaj për të kontrolluar konfigurimin admin vBET si ju pyetur, por llogari keni krijuar nuk ka privilegje të mjaftueshme. Unë nuk jam në gjendje për të parë mundësitë e vBET unë shoh vetëm menutë vBET.

    Për lidhjen e 2 - të cilat përkthim duhet të përdorni për të parë çështjen? Gjithashtu kam nevojë për qasje Admin CP kështu që unë do të jetë në gjendje të kontrolloni e bën ofruesit e përkthimit janë në dispozicion, kur unë do të kontrollojë atë.
    Fundit edituar nga vBET; 19-10-1116:22.

  6. #6
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Michael, Na vjen keq për lejet ata janë të vendosur të gjithë tani! këtë thread Raundin për të zbres / Redondeo al restar është përkthyer nga spanjisht në anglisht për mua, por kur i revisted ajo thread ishte kthyer në spanjisht - përkthimi kishte shkuar? - Kështu që unë mendoj check it out në anglisht

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Unë jam duke shkuar atje tani. Na vjen keq për vonesë - Dje kemi pasur lirimin e re.

  8. #8
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    mos u bëni merak Michael, unë e di që ju jeni të zënë!

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi Unë vetëm kontrolluar atë dhe ajo është në rregull. Kjo është ajo që kam bërë.
    1. Unë shkova në faqe me çështjen dhe e bëri të sigurt se unë e di se çfarë ne po flasim për (të vërtetë spanjisht nuk është përkthyer)
    2. Unë shkova në CP Admin dhe përcaktimet e kontrollit (I kthyer në cache për të gjitha tabelave - ju kishte disa aftësi të kufizuara)
    3. I kontrolluar ka ofruesit disponueshmërinë - të gjitha ishte me aftësi të kufizuara në këtë moment
    4. I aktivizuar Microsoft Translation API shpresuar se kufiri është në dispozicion përsëri
    5. Unë rifreskohen faqe dhe pashë që përkthimet janë duke punuar - spanjoll është përkthyer
    6. Unë me aftësi të kufizuara Microsoft dorë të jetë i sigurt se një kërkesë përkthimi nuk do të dërgojë
    7. Unë rifreskohen faqe dhe pashë se përkthimet janë ende në dispozicion çka do të thotë se ata duhej të merren nga cache (gjithë ofruesit ishte me aftësi të kufizuara)

    Pra, kjo është në rregull tani. Unë nuk e di saktësisht se çfarë ndodhë para. Ndoshta pas është redaktuar (teksti i ri = përkthim i ri) - nuk mund të thonë se unë të shihni se ajo është redaktuar nga ju (shtuar përkthimi manual) kështu që unë nuk e di nuk testi spanjoll ishte gjithashtu redaktuar.
    Një tjetër skenar është se ajo mund të jetë vetëm pjesërisht të përkthyera - linja kaq pak u përkthye dhe pastaj kufiri u arrit. Në një rast të tillë ajo nuk shkoi në cache cache (përndryshe do të jetë i prishur, sepse vetëm një pjesë është përkthyer). Kështu që kur ju erdhi përsëri ju kishte arritur tashmë limitin dhe ka rezultate të përkthyera pjesërisht cached.
    Gjithsesi, nëse ju të gjeni të ndodh përsëri ju lutemi na tregoni dhe nuk ndryshojnë asgjë atje - ndoshta ne do të marrë një tjetër çelës.

    Ju mund të hiqni përkthim manual - kjo nuk është e nevojshme më.
    Gjithashtu - ju lutem update lirimin e fundit - ajo është e optimizuar për ofruesit radhë (ata do të jenë në dispozicion më shumë) dhe arka rezultatet për përkthime RSS.

    A keni nevojë për ndihmë më shumë këtu?

  10. #10
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Michael, faleminderit për kontrollimin dhe analizimin e, unë me aftësi të kufizuara disa gjuhë, si unë nuk dua për të arritur limitet e mia (paguar i lirë) shumë shpejt për gjuhët që i kanë vendosur të sjellin pak trafik.

    Unë do të përmirësuar në sonte fundit, kur unë jam në shtëpi, ju mund të shënojë këtë thread zgjidhur si unë nuk kam nevojë për ndihmë të mëtejshme në këtë kohë me këtë

Faqe 1 e 2 12 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •