I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 2 12 I funditLast
Results 1 te 10 e 18

Thread: Forum links = dështimit

Shiko Hybrid

E Mëparshme Post Previous Post   Next Post Tjetër Post
  1. #1
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default Forum links = dështimit

    Unë kam disa forume që shërbejnë si lidhje: për shembull, një nga lidhjet e forumet e mia për të pentaxforums.com / lensreviews /.

    Kur përkthyer në një gjuhë të huaj, lidhja është rishkruar me gjuhën e URL, dmth për të pentaxforums.com / sv / lensreviews /, e cila padyshim kthen një dështim. A ka një fix për këtë? Unë do të shmangur rrugës 301 htaccess.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default



    Ju lutemi të vendosur në mundësitë vBET directory juaj forum dhe sigurohuni që ju keni të përshtatshme. Rregullat e htaccess (directory duhet të jenë shtuar, siç përshkruhet në manual).

  3. #3
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default

    Unë nuk jam i sigurt se çfarë ju thotë. Çdo gjë AFAIK i konfiguruar si duhet per manual.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Go to CP Admin -> vBET -> Main dhe vendosur "Lista Forum'

  5. #5
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default

    Kjo është vendosur tashmë. Unë nuk mendoj se ju e kuptoni problemin tim.

    Kjo vetëm vlen për forumet që të veprojë si lidhje. Nëse një forum të lidhjeve me një dosje në web faqen time që është jashtë forum directory, /lang/ është ende e shtuar në mes, duke rezultuar në një 404 gabim. Natyrisht në këtë zonë të faqes nuk mund të përkthehet duke përdorur vBET.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    OK - keq për konfuzion. Unë me të vërtetë nuk e kuptuar çështjen.

    Si unë mund të shoh faqet tuaja forum janë të përkthyer mirë.

    Tani zonë jashtë directory forum. Siç mund ta shikoni në këtë forum vBET mbështet përkthimin e zonës jashtë directory forum - natyrisht ato faqe duhet të jetë prodhuar nga vBulletin. Pra, nëse zonat tuaj jashtë directory forum janë të krijuara gjithashtu nga vBulletin ju jeni në gjendje të përkthejnë atë.

    Çfarë është e nevojshme:
    1. Të veçantë. Htaccess file në dosjen ku janë faqe për të përkthyer (ju do të gjeni rregulla të përshtatshme në do-nuk-upload directory)
    2. Të gjitha URL në faqet e përkthyer jashtë directory forum duhet të jenë absolute (duke filluar me http), përndryshe ju mund të keni probleme me gjurmimin e përkthimit.
    3. Në qoftë se këto faqe janë në disa subdirectory të tjera (jo në rrënjë domain), atëherë ju do të duhet të konfigurosh "Mbani Directories në AdminCP-> vBET-> Kryesore

    Në rast të ndonjë pyetje të ardhmen - thjesht pyesni

  7. #7
    Senior Member
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    276

    Default

    moman - Unë kam një addon porosi që përkthyer mirë. Kam shtuar tek "Keep Directories"

  8. #8
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default

    Unë do të provoni këtë me htaccess, por pesë bucks thotë se nuk do të funksionojë. Seksioni në fjalë nuk ka domosdoshmërisht nevojë për përkthim në të gjitha, ashtu siç është shumë teknike, kështu që unë vetëm dua të të marrë rreth të metash në vBET që përkthehet Lidhje të jashtme të cilat nuk janë domosdoshmërisht pjesë e vB.

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga moman View Post
    Unë do të provoni këtë me htaccess, por pesë bucks thotë se nuk do të funksionojë. Seksioni në fjalë nuk ka domosdoshmërisht nevojë për përkthim në të gjitha, ashtu siç është shumë teknike, kështu që unë vetëm dua të të marrë rreth të metash në vBET që përkthehet Lidhje të jashtme të cilat nuk janë domosdoshmërisht pjesë e vB.
    I kontrolluar faqen tuaj. Ajo është duke punuar mirë - thjesht shkoni te forumi juaj, vendos disa përkthimit dhe të shohim se ndjekja nuk është shtuar në lensreviews ...

  10. #10
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default

    Kam aplikuar rregullat e htaccess siç thuhet në README.

    Code:
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
    
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
    
    RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
    
    RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]
    Ndërsa Page Not Found - PentaxForums.com nuk kthehej një 404, faqe nuk është përkthyer (natyrisht, që nuk ka asnjë vbet init ka), dhe, për më tepër, të gjitha lidhjet nga kjo faqe u kthye 404 si vBSEO CRR-së punuari.

    Prandaj, le të vetëm të marrë zgjidhje të thjeshtë dhe për të shpëtuar veten një dhimbje koke:

    Si të mundur që lidhjet e forumit nga përkthimi?

    Aktualisht, Pentax Lens Shqyrtimi dhe Database Specifikimet - Index kryesore (A link) është rishkruar për të http://www.pentaxforums.com/forums/pl/lensreviews/ (404).

    Dua lidhje me mbeten të pandryshuara.

Faqe 1 e 2 12 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •