I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 5 e 5

Thread: Links Broken CSS

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Jan 2011
    Postime
    3

    Default Links Broken CSS

    Përshëndetje

    Unë jam duke përdorur versionin e lirë të vbet me vBulletin 3.8 dhe duke përdorur shërbyesi NGINX.

    Kjo është rishkruar rregullat e mia:
    Code:
    location = /forum {
            rewrite ^.+ /forum/ permanent;     }
    
    location /forum {
    rewrite ^/forum/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last;
    
    rewrite ^/forum/(ga|af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/ last;
    rewrite ^/forum/(ga|af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 last;
    
    if (!-e $request_filename) {
    rewrite ^/forum/(.*)$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }
    }
    
    if ($request_filename ~ "\.php$" ) {
    rewrite ^/forum/(.*)$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }
    Kur i merrni përkthyer Lidhje faqe, unë shoh directory css file u zëvendësua si:
    Code:
    /forum/tr/clientscript/vbulletin_important.css?v=387
    ajo duhet të jetë
    Code:
    /forum/clientscript/vbulletin_important.css?v=387
    Mund të ndihmojë dikush mua?

  2. #2
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Hi!
    Ju lutemi të jepni lidhje në forum tuaj, dhe ju lutem mund të më tregoni të gjithë tuaj. Htaccess

  3. #3
    Junior Member
    Antarësuar
    Jan 2011
    Postime
    3

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga r.dziadusz View Post
    Hi!
    Ju lutemi të jepni lidhje në forum tuaj, dhe ju lutem mund të më tregoni të gjithë tuaj. Htaccess
    I dont përdorni apache dhe I dont use. Htaccess.This është një rishkruaj NGINX çështje.

  4. #4
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Na vjen keq, ju lutem mund pm adresën tuaj forum, dhe qasje admin, sepse unë kam për të kontrolluar atë në vend.
    Një gjë më shumë, a jeni duke përdorur versionin më të fundit të vBet
    Fundit edituar nga r.dziadusz; 23-09-1117:06.

  5. #5
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Pa përgjigje, i konsiderojnë atë zgjidhet, në qoftë se ju keni pyetje më shumë për këtë problem, ju lutem pyesni, për ndonjë çështje të tjera ju lutem temat e hapur të reja

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •