I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 2 e 2 FirstI parë 12
Results 11 te 20 e 20

Thread: Coding gabuar në RSS

  1. #11
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    OK - kështu që është kjo ende një çështje? Sepse ne nuk jemi në gjendje për të riprodhuar.

    Arsye e mundshme pse nuk ishte duke punuar dhe tani ajo është, është për shkak RSS kanal tregon mesazhe të tjera tani. Pra, është e mundur që disa çështje të ekzistojnë, por kjo është e rrallë dhe nuk e dimë tani se çfarë është ajo.

    E sigurt - nuk është për shkak të vBET cache - RSS është ajo e cache vBulletin vet aq për RSS cache përkthime vBET nuk është përdorur në të gjitha (duket të jetë më mirë për performancën).

    Unë do të të lë këtë thread hapur për disa kohë. Siç kam shkruajtur ne nuk jemi në gjendje për të riprodhuar në anën tonë. Pra, nëse unë mund të kërkoj nga ju lutemi të monitoruar RSS kanalin tuaj dhe kontrolloni atë nga koha në kohë. Nëse ju gjeni këtë çështje përsëri do të ishte mirë të kopjoni dhe të na japë lidhje me çdo postim i cili u shfaq në kanalin tuaj RSS. Në këtë mënyrë ne do të jemi në gjendje për ta vënë atë në forumin tonë test, shikoni përmbajtjen e saktë dhe të punojnë në të. Ju lutemi të qëndrojnë në kontakt me këtë çështje.

  2. #12
    Anëtar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    67

    Default

    RSS ende gjobë. Por unë do të monitorojë dhe të raportojë në qoftë se problemi ndodh përsëri.

  3. #13
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga krisp View Post
    RSS ende gjobë. Por unë do të monitorojë dhe të raportojë në qoftë se problemi ndodh përsëri.
    Është gjithashtu e mundur që këtë përmbajtje gabuar ishte nga cache vB - gjeneruar para update. Ne do të shohim ka disa bugs do të shfaqet në të ardhmen.

  4. #14
    Anëtar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    67

    Default

    Nuk është një çështje:

    Nëse titulli përmban tags gjuhës dhe trupit përmban burimin, pa tags pastaj rss për gjuhën burim vdes. RSS pastaj tregon <? Version xml = "1,0" encoding = "UTF-8"?> Kur burim në fakt është iso-8859-10

    Titulli:

    [* Language = en *] Titulli në anglisht [* / gjuhën]

    Trupi:

    iso-8859-10 gjuhë burim pa tags

    (* Futur në shembullin)

    Një tjetër çështje e vogël (vetëm Explorer): RSS për burim (iso-8859-10 gjuhë) (edhe kur nuk e provokuar më lart) nuk mund të tregojnë vizë ndarëse në titujt: - (kjo mund të tregojë vizë ndarëse në tituj për gjuhë të tjera edhe pse)
    Fundit edituar nga krisp; 27-01-1008:54.

  5. #15
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Nuk ka BBCode lanuguage. Unë supozoj se ju thotë BBCode langtitle.

    Pyetja është - ka çështje me të vërtetë ekziston? A shihni ndonjë përmbajtje të gabuar? ...



    Rreth vizë ndarëse - i cili pikërisht është kjo shenjë? '_' Ose '-' apo diçka tjetër ... Ju lutemi pikë atë dhe të japin URL ku ne mund të shohim atë. Gjithashtu e shihni ju këtë vizë ndarëse në burim html? Nëse po, atëherë ajo është vetëm një mënyrë se si IE tregon ajo.

  6. #16
    Anëtar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    67

    Default

    Nëse ju më dërgoni një pm kur të jeni gati për të parë atë, unë mund të provokojë gabim përkohësisht.

    Ju do të merrni një url të thread shkaktuar problemin + një lidhje për RSS.

  7. #17
    Anëtar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    67

    Default

    Ok këtu është një shembull për të provuar e mia forum:

    Tani për tani ju do të shihni RSS-feed nuk është duke punuar: <! [CDATA [TGO]]>

    RSS përmban 2 tema te reja:

    1. Një fije me titullin etiketuar në gjuhën angleze - trupi nuk është tagged: Engelsk tagged Titel

    2. Një fije nuk tagged: url = http://www.thegameonline.dk/showthread.php?t=16631

    Ju mund të bëjë punën e RSS-Feed në të mënyra.

    a) Delete tags titullin e thread 1.
    ose
    b) Delete thread 2.

    Unë kam pm'd ju login përdoruesit për Nismëtari i Temës kështu që ju mund të hyni brënda dhe provë

  8. #18
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Sajë të madh. Unë plotësisht të shihni se tani. Ne do të riprodhuar në serverin tonë dhe ne do të rregullojmë

  9. #19
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Vetëm dua që ju të dini se ne sukses riprodhuar atë në serverin tonë, kështu që do të zgjidhet së shpejti

  10. #20
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Korrigjohet. Do të përfshihen në 3.3.2

    Për doze ju lutem ugar këtë udhëzimet:
    1. Open File / Përfshin / vbenterprisetranslator_class_externalParser.php
    2. Gjeni kodin:
    PHP Code:
    $this->outputResult[$this->index] .= $toTranslate;              
    if (
    false === $cdata) {
    $this->outputResult[$this->index] .= ']]>';
    }
    return 
    false
    3. Ndryshimi rreshtin e parë në të për:
    PHP Code:
    $this->outputResult[$this->index] .= vbet_getReEncoded($toTranslate); 

Faqe 2 e 2 FirstI parë 12

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •