I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 2 e 3 FirstI parë 123 I funditLast
Results 11 te 20 e 21

Thread: vBGallery problemet e integrimit.

  1. #11
    Senior Member
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    257

    Default

    Para se opsioni i dytë, unë të marrë këtë tani:

    Paralajmërim: Përfshijnë (dirnameVBET_FORUMDIR / index.php) [function.include]: Dështuar për të hapur stream: No fotografi apo directory në / Home / windows / public_html / gallery / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

    Paralajmërim: Përfshijnë (dirnameVBET_FORUMDIR / index.php) [function.include]: Dështuar për të hapur stream: No fotografi apo directory në / Home / windows / public_html / gallery / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

    Paralajmërim: Përfshijnë () [function.include]: 'DirnameVBET_FORUMDIR / index.php' hapja e dështuar për përfshirjen (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / 'php) në / Home / windows / public_html / gallery / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

  2. #12
    Senior Member
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    257

    Default

    OK ... blah ... vjen keq .... gabuar përsëri. Unë tani zëvendësuar dirname (__FILE__) te VBET_FORUMDIR, por tani kam marrë këtë:

    Paralajmërim: Kërkojnë (/ përfshin / class_bootstrap.php.) [function.require]: Dështuar për të hapur stream: No fotografi apo directory në /home/windows/public_html/vb/bootstrap.php on line 30

    Paralajmërim: Kërkojnë (/ përfshin / class_bootstrap.php.) [function.require]: Dështuar për të hapur stream: No fotografi apo directory në /home/windows/public_html/vb/bootstrap.php on line 30

    Gabim fatal: Kërkojnë () [function.require]: Failed hapjen e nevojshme '. / Përfshin / class_bootstrap.php' (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / 'php) në /home/windows/public_html/vb/bootstrap.php on line 30

  3. #13
    Senior Member
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    257

    Default

    OK, kështu që unë do të duhet të presin një ditë tjetër.

  4. #14
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Unë do të shikoni se çfarë keni atje tani.

  5. #15
    Senior Member
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    257

    Default

    OK, thanks!

  6. #16
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    I kontrolluar directory aktuale php nga getcwd ekzekutimin () dhe rezultati: / Home / windows / public_html / gallery
    Unë u përpoqa për të përdorur chdir (VBET_FORUMDIR); në kontrollues para, por ajo prodhon çështje të tjera.

    Siç kam shkruar ju jeni duke përdorur nuk mbështetur tani redirections mënyrë. Kam shpenzuar shumë kohë dhe për të gjetur asnjë zgjidhje. Nëse ju doni që ne të punojnë më shumë për këtë, ju lutem bleni shërbimit të integrimit. Ose thjesht përdorni vetëm .htaccess në vend të vBSEO brendshme redirections.

  7. #17
    Senior Member
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    257

    Default

    Mënyra për të integruar këtë me Muslimanët është mënyra më e mirë e mundshme. Dhe tani më thoni se nuk e përkrahin "që" rruga është një IMHO pak e paarsyeshme.
    Kjo mod punon 100% të sakta në vBulletin vBulletin me. Por për shkak se nuk është diçka e gabuar me vbet për të punuar me atë që ju nuk do të mbështesin atë? OK .... faleminderit Michal.

  8. #18
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Lutemi kini parasysh se vBET është përkthyes vBulletin. Ne garantojmë se do të përkthehet: vBulletin. Ne gjithashtu bëjmë çmos për të mbështetur mods të tjera të cilat janë të gjeneruar përmbajtjen atë të vetë, por thyen vBulletin arkitekturës.

    Kjo është arsyeja pse kemi krijuar kontrollues para që lejon të përkthehet faqet e krijuara nga mods që thyen vBulletin arkitekturës dhe të padobishme goditje global_complete. Dhe ne kemi zhvilluar mënyrë të përgjithshme për të mbështetur më të madhe të plugins të tilla. Ende ne nuk jemi në gjendje të garantojë se nuk e di secili nga ne, ose edhe nuk ekzistojnë ende mod e cila është e shkruar në mënyrë të keqe dhe pushimet arkitekturës vBulletin do të punojë me procedurën e integrimit standarde - sidomos kur ju keni në forumin tuaj qasje nuk standard (. htaccess), sepse për vari atë për t'u integruar me Muslimanët. Pra, po - kjo është ajo që kam shkruar para dhe kjo është e vërtetë edhe sot: në këtë moment, ne nuk e mbështesin rastin kur prishet mod vBulletin arkitekturës dhe të mos përdorni lidh global_complete, përdorimi dosjen e vet dhe në vend të htaccess janë përdorur Muslimanët. Rregullat redirection.

    Siç kam shkruar juve, para se - unë personalisht ishte duke punuar për të në forum tuaj, duke shpresuar se është çështje e vogël, por ajo nuk është. Ajo është një rast i madh, kështu që nëse dëshironi të na integrojë atë për ju - ju lutem bleni shërbim të integrimit. Ju gjithashtu mund vetëm të shpëtoj vBulletin redirections të brendshme dhe të përdorni htaccess -. Në këtë rast ju keni tashmë udhëzime të lirë si të integrohen.

    Dhe arsyeja nuk është mbështetur ende është shumë e lehtë - askush nuk kishte nevojë për para... ju Lutem - ne e njohim njëri-tjetrin dhe ju e dini se ne jemi të dobishme, ende përkrahjen tonë të lirë nuk përfshijnë shpenzimet ditë tek dikush server kur ajo nuk është vBET të metë, vetëm e tij konfigurimit çështje me mod e cila nuk është plotësisht në përputhje me vBulletin dhe përveç kësaj, tashmë është parsed nga të tjera mod... unë isha atje unë e kaloni orë pa edhe duke u përpjekur për të ngarkuar, për shkak se ajo ishte mundësia që ajo është vBET bug. Tani ne e dimë se ajo nuk është. Kjo nuk është vBET çështje - kjo është konfigurimin tuaj çështje e cila në këtë moment nuk e kemi përshkruar tashmë integrimit zgjidhje, POR ju ende mund të integrohen lehtësisht në qoftë se ju të merrni shpëtoj prej vbseo brendshme redirections dhe përdorimin e të pastër .htaccess rregullat. Nëse ju dëshironi të na integrojë atë në serverin tuaj me të brendshme vbseo duke u ridrejtuar në rregulla, atëherë ju jeni duke kërkuar për integrim shërbimin i cili kushton $30 dhe ju mund të blini atë këtu: http://www.vbenterprisetranslator.co...on-service.php

    Ne mbështesim plotësisht të lirë nga forumin tonë duke i dhënë lë të kuptohet dhe të përgjigjet. Megjithatë, nëse klientët tanë duan që ne të bërë punë - ne gjithashtu kemi ofertë për ta - që është integrimi / instalimit / përmirësuar të shërbimit

  9. #19
    Senior Member
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    257

    Default

    Unë e kuptoj. Dua të të falënderoj për kohën dhe përpjekjet tuaja të shpenzohen për këtë. Unë kam aftësi të kufizuara tani vbgallery siç është provuar të jetë shumë e një sherr me VB ri 4.1.5 gjithashtu.

  10. #20
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Në këtë moment vBET nuk është testuar me vBulletin 4.1.5, sepse ajo konsiderohet e paqëndrueshme dhe nuk mbështetet ende.

Faqe 2 e 3 FirstI parë 123 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •