I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 2 12 I funditLast
Results 1 te 10 e 11

Thread: cachecleaner

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    11

    Angry cachecleaner

    VB 3.8 përdorur vbet fundit për vb3

    Kam lexuar edhe pse postimet e bëra këtu dhe asgjë nuk ka caktuar këtë, ju lutem më ndihmoni. Çfarë mund të bëj për të rregulluar këtë?

    Warning: require_once ([rrugën] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-herë]: dështuar për të hapur stream: No fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / xxadmin / misc.php (1932): eval () ' d code on line 61

    Fatal error: require_once () [function.require]: Failed hapjen e nevojshme '/ home / z / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php' (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / z / public_html / xxadmin / misc.php (1932): eval ()' d code on line 61

    Fatal error: Call të funksionojë padefinuar can_administer () in / home / xxxxxxx / public_html / zadmin / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php on line 18
    Fundit edituar nga chick; 13-01-1120:39. Arsyeja: info shtuar

  2. #2
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    hello,
    Ju lutem përshkruani këtu atë që unë duhet të bëjë për të riprodhuar atë në forum tim test .. sepse nuk mund të riprodhoni tani.

    Thanks

  3. #3
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    11

    Default

    Nën vBet MJETEadminCP kur unë të klikoni në Cache Cleaner ajo i jep këtë mesazh.

    Warning: require_once ([rrugën] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-herë]: dështuar për të hapur stream: No fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / xxadmin / misc.php (1932): eval () ' d code on line 61

    Fatal error: require_once () [function.require]: Failed hapjen e nevojshme '/ home / xxxxxxx / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php' (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / xxxxxxx / public_html / xxadmin / misc.php (1932): eval ()' d code on line 61

    Unë nuk e di se si ju mund të riprodhoni këtë?

    Tim admin directory është riemëruar si DUHET dhe kjo duket vbet nuk mund të kuptojmë admincp është xxadmin NUK admincp

  4. #4
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    Ok Unë e kuptoj tani. Unë do ta provuar atë dhe të vijnë përsëri me zgjidhje për ju, ju lutem jepni disa kohë.
    Thanks

  5. #5
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    ok kështu që nëse ju u quajt me emrin e folderit admincp ju duhet të vënë this file:
    vbenterprisetranslator_cachecleaner.php dhe vbenterprisetranslator_ignoredwords.php
    në dosjen tuaj të re admincp, sepse nuk ka ndonjë (vBET) tonë fotografi.
    kështu:
    1. hapur upload / admincp dosje prom vBET pack
    2. Kopjo kete dy fotografi në dosjen tuaj të re admincp.


  6. #6
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    11

    Default

    Që është tashmë aty ku ato fotografi janë të vendosura (në riemëruar dosjen time XXADMIN ********** ndryshe karakteristika të tjera admin vbet nuk do të punojë ******!

    Punon çdo gjë ... edhe të gjitha karakteristikat e cron pune ... gjithashtu vbenterprisetranslator_ignorgedwords.php works fine ....

    ... ajo është vetëm vbenterprisetranslator_cachecleaner.php nga xxadmin / që nuk punojnë.

  7. #7
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    kështu që unë duhet të ndryshojë url të admincp në dosjen vBET. Unë do të kontrollojë atë dhe shkruani këtu një dhelpër të shpejtë për ju.

  8. #8
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    Unë jam ende duke punuar mbi të. Unë do të doja të provuar atë. Faleminderit për durimin tuaj.

  9. #9
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    hello,
    Unë kam një zgjidhje për ju.

    1. shkoni në admincp-> Shtojca Produkte &-> Manage Products->
    2. në vBET të gjetur produktin admin_maintenance plugin
    3. në këtë plugin të gjeni:
    PHP Code:
    require_once(DIR'/admincp/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php'); 
    4. dhe të zëvendësojë me:
    PHP Code:
    require_once(DIR'/'.$vbulletin->config['Misc']['admincpdir'].'/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php'); 
    5. shpëtuar plugin
    6. provuar atë.

    Zgjidhet, do të përfshihen në relase ardhshëm.
    Thanks për këtë info

  10. #10
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    11

    Smile

    Thanks so much po që ka punuar e madhe çështje të caktuar

Faqe 1 e 2 12 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •