I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 9 e 9

Thread: Flamujt sorting

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    77

    Question Flamujt sorting

    Mund të ketë një mënyrë për të na lejojë të lloj flamujt në mënyrën se si ne duam që ata të paraqiten në adminCP, dua të them si një opsion?

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Unë mendoj se është e mundur. Ku duhet të përfshihet - për të gjitha vendet ku flamujt janë shfaqur (drop-down menu, flamuj, formularin e regjistrimit)?

  3. #3
    Anëtar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    77

    Default

    Po, kudo do të ishte super.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    OK, ajo do të jetë

  5. #5
    Anëtar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    77

    Default

    Ku është ky opsion në 3.3.1? Kjo ishte pyetur në nëntor kështu që unë mendoi se do të përfshihet si ju tha.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi. Jo nuk është përfshirë ende. Na vjen keq - ne kemi bërë 3.3.0 lirimin shpejtë se ajo ishte planifikuar dhe 3.3.1 ishte vetëm ndreqim bug release.

    Deri ne përfshijnë flamuj klasifikim në lirimin e zyrtare që ju mund të përdorni këtë zgjidhje:
    1. Hapur / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_lang.php
    2. Gjej të:
    Code:
    $vbet_SupportedTranslations = array ('af'=>'Afrikaans','sq'=>'Albanian','ar'=>'Arabic', 'be'=>'Belarusian','bg'=>'Bulgarian','ca'=>'Catalan','zh-CN'=>'Chinese','hr'=>'Croatian','cs'=>'Czech','da'=>'Danish','nl'=>'Dutch','en'=>'English','et'=>'Estonian','tl'=>'Filipino','fi'=>'Finnish','fr'=>'French','gl'=>'Galician','de'=>'German','el'=>'Greek','iw'=>'Hebrew','hi'=>'Hindi','hu'=>'Hungarian','is'=>'Icelandic','id'=>'Indonesian','ga'=>'Irish','it'=>'Italian','ja'=>'Japanese','ko'=>'Korean','lv'=>'Latvian','lt'=>'Lithuanian','mk'=>'Macedonian','ms'=>'Malay','mt'=>'Maltese','no'=>'Norwegian', 'fa' => 'Persian', 'pl'=>'Polish','pt'=>'Portuguese','ro'=>'Romanian','ru'=>'Russian','sr'=>'Serbian','sk'=>'Slovak','sl'=>'Slovenian','es'=>'Spanish','sw'=>'Swahili','sv'=>'Swedish','zh-TW'=>'Taiwanese','th'=>'Thai','tr'=>'Turkish','uk'=>'Ukrainian','vi'=>'Vietnamese','cy'=>'Welsh','yi'=>'Yiddish');
    3. Ndryshimi urdhër palë.

    Edhe një herë vjen keq se ajo nuk është përfshirë ende

  7. #7
    Anëtar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    77

    Default

    OH, Unë po të shoh. OK atëherë. Gjithsesi, faleminderit për zgjidhje e përkohshme.

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Unë pyes veten për çështjet e performancës - sorting çdo herë nuk është efikase. Kur ne kemi ndryshim të vetëm të ndryshuar atë në kodin. Unë e kuptoj se nuk është për të mirë për të ndryshuar kodin, por është shumë më mirë për performancën dhe duket se nuk përdoruesit e shumë të vërtetë ka nevojë për të zgjidhur flamujt e tyre nga CP Admin.

    Unë të ndryshojë statusin e saj përsëri në "në konsideratë". Nëse dikush tjetër gjithashtu duhet të kenë atë configurable ju lutemi jepni votën tuaj këtu. Nëse është e nevojshme të vërtetë, ne do ta mbështesim atë. Nëse nuk është e nevojshme për përdoruesit e më shumë, ne do të qëndrojnë në zgjidhjen doze. A është OK për ju Cybershaolin?

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Nuk ka përgjigje dhe nuk ka zëra të tjerë - kështu që në këtë moment kjo kërkesë quhet e rrëzuar dhe mbështetur vetëm si modifikim kod të thjeshtë.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •