I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 2 e 2 FirstI parë 12
Results 11 te 17 e 17

Thread: Facebook Like Button

  1. #11
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Unë po të shoh asgjë si kjo ... Ndoshta ai gjeneron diçka tjetër në varësi të vendit përdoruesit. Në mes (midis Google search dhe button për dhurimin e) Unë shoh disa imazhin me tekst: "I like this" në polonisht. Ju lutemi të them është se në këtë apo diçka tjetër. Nëse diçka tjetër - ju lutem jepni shtënë ekranin e forumit plotë dhe pikë ku është. Unë nuk shoh thung imazhit të ...

  2. #12
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default

    Po, kjo është një facebook si buton.

    Kur ju klikoni atë që i pëlqen faqja e forumit ne facebook profilin tuaj.

    Përveç ajo gjithmonë pëlqen version nuk anglisht URL përkthyer.

  3. #13
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Siç e shoh facebook reagon në gjuhën settings shfletuesin - unë e shoh atë në polonisht. Gjithashtu, pas klikuar shoh formën login në polonisht. Pra, ju me të vërtetë nevojë për ndonjë integrim këtu? ...

    Nëse ju doni të vendosni vlerën e gjuhës nuk ka pas pare, ju lutem shikoni se çfarë është emri i kodit atribut për gjuhën e përdorur në Facebook. Të gjeni edhe ata janë të njëjtë duke përdorur kodet e gjuhës. Nëse po, atëherë thjesht në template, ku ju shtuar iframe ndryshojë iframe src atribut vlera dhe të shtoni ka kodi gjuhë. Vlera është ruajtur nga vBET në $_REQUEST['language'] - në template ju lutem përdorni $_REQUEST[gjuhën].

    Gjithashtu ju lutem vini re se përmbajtja e iframe nuk është trajtuar si pjesë e faqes tuaj nga Google robots. Për robots çdo iframe është faqe më vete - secili mund të indeksuara veç e veç. Pra indeksimit robots e faqes tuaj nuk marrin në konsideratë përmbajtja e iframe - është trajtuar si link.

    Ju lutem tregoni e bëri atë të ndihmojë.
    Fundit edituar nga vBET; 02-11-1015:13.

  4. #14
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default

    Ju nuk e kuptoni. A keni një llogari facebook? Asnjë ide se çfarë ky ka të bëjë me robots.txt dhe Google. Kjo është një facebook si buton, sesa kur presion tregon që ju pëlqen në faqen e internetit në facebook faqen tuaj, kështu që miqtë tuaj, atëherë klikoni atë dhe që ju të merrni trafikut nga facebook.

    Më lejoni të shpjegoj më mirë;

    Klikoj butonin si për spanjisht (es)



    Në facebook tim lidhje është për versionin anglisht (en)


  5. #15
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Po - nuk e kam kuptuar. Çdo gjë që unë pashë ishte faqja Facebook login e cila tashmë ishte në polonisht dhe kam menduar se do të thotë këtë përkthim. Siç e shoh që ju doni të shikoni linkun Facebook në faqet tuaja përkthyer. Ju lutem më jepni një moment do të shikoj akoma në këtë iframe përfshirë.
    Fundit edituar nga vBET; 04-11-1019:50.

  6. #16
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    OK kështu - ju duhet të ndryshojë këtë kod (nga thread Muslimanët):
    Code:
    $facebook_liked_url = $_SERVER['VBSEO_URI'];
    me këtë (nuk testuar):
    Code:
    require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_url_tracking.php');
    $facebook_liked_url = $_REQUEST['language'] ? vbet_createURLForAddressNoChecks($_REQUEST['language'], $_SERVER['VBSEO_URI']) : $_SERVER['VBSEO_URI'];
    Ju lutem tregoni e bëri atë të ndihmojë

  7. #17
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default

    Kam bërë që të ndryshojë, por kur i si një url transted të tregojnë në Facebook faqen time si:

    Dave pëlqen http://www.facebook.com/forums/da/ në facebook.com.

    Kjo është krejtësisht e gabuar.

    Thanks.

Faqe 2 e 2 FirstI parë 12

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •