PDA

View Full Version: Zgjidhet Faqja e pare nuk përkthimin



Snake
23-08-10, 22:21
× "× × ¾ ¾ ×-ש×' × ™ × ¥ - × × • × ¤ × • × ¨ × ™ × ¾ - × œ × ×¢×-ר×" ¾ × ×-ש×' '× - × ™ × × *, × ª × × ™ × ¾> × "× • × ª × × ™ × • × § × ™ × * (http://www.computer-juice.com/forums/iw /)

Në fjalët faqen kryesore nuk janë përkthyer saktë, duket sikur vetëm në gjuhë nga e majta në të djathtë. Gjithashtu alt text është i gabuar.

Snake
23-08-10, 23:41
çuditshëm, duket ok tani, vetëm alt text çështje në flamujt.

vBET
24-08-10, 05:24
Me sa kuptoj unë ju jeni duke përdorur atribute opsion Translate "alt". Ne do të punojmë për të riprodhuar këtë çështje në serverat tanë provë dhe për të zgjidhur këtë çështje pas.

Snake
24-08-10, 08:17
Po, duket se në disa gjuhë të flamujve alt është shkronja të rastit xxooo etj

kamilkurczak
25-08-10, 11:12
Përshëndetje,

Ju lutemi, provoni të qartë cache për mysafir vetëm gjuhën këtë. Kjo është opsion në mjete vBET në menynë kryesore.

Nëse kjo çështje është ende atje. ju lutem PD për mua admincp tuaj dhe detajet e FTP dhe unë do të rregullohet.

Kjo është propably alt tag çështje.

Thanks

Snake
25-08-10, 11:15
Është ende atje, alt tags përkthimi është aktivizuar, vetëm personazhet janë hedhurinë, i dont japin akses admin askujt, sorry.

kamilkurczak
25-08-10, 11:18
A keni cache të qarta për këtë gjuhë me mjete vBET?

Unë nuk mund të riprodhoni atë në forum tim test, kështu që unë nuk mund të rregullohet. Vetëm në forum tuaj.

Snake
25-08-10, 11:35
Cilat cache? bazës së të dhënave apo foto?

kamilkurczak
25-08-10, 11:41
A keni përdorur një 336 vBET tani? Nëse po, në admincp tuaj ju keni një mjetet vBET -> pastër cache -> vendosur jidish dhe Files Clean Cache Guest dhe Cache të pastër Database po. klikoni OK.

Snake
25-08-10, 12:54
Im nuk përdorimin e gjuhës jidish kështu që asgjë nuk ekziston në database cache ose file tashmë.

Snake
25-08-10, 12:56
Në thelb alt tag përkthimi nuk është duke punuar për të gjitha gjuhët që përdorin karaktere të veçanta, Jap, hebraisht, korean, etj

kamilkurczak
25-08-10, 13:05
Çfarë encoding jeni duke përdorur? UTF8?

Si të kontrolloni characterset mia forum?

1. Shko tek Admin CP-> Languages & Phrases-> Gjuha Menaxher
2. Zgjidhni Edit Settings për gjuhën tuaj forum dhe kontrolloni vlerën e Set Character HTML

Snake
25-08-10, 16:01
Fikse, thanks!

kamilkurczak
25-08-10, 16:17
Thanks for Snake konfirmim:)
fat i mirë

Snake
25-08-10, 20:40
Një çështje, tani në '£' forumi im të shfaqen si''.

Kjo është për shkak të characterset ndryshuar në UTF-8, se si mund ta fix ju lutem?

Ndoshta msql të gjeni dhe të zëvendësojë query?

kamilkurczak
26-08-10, 10:14
Hmmm ..
Tani vBET është duke punuar i përsosur në forum tuaj si shoh dhe unë nuk mund të ju ndihmojë, por unë kam një ide.
Nëse ju bëni një post të ri me £? ajo është duke punuar apo jo?
ju mund të ndryshojë llojin e encoding të utf-8 në dosjen tuaj config shumë.
këtë linjë:

$config['Mysqli']['charset'] = 'utf8';
Kjo nuk është çështje vBET dhe unë nuk mund të rregullojmë fotografi vB pra ju lutemi. Nëse kjo ende nuk është punë - të shkruani vetëm për të mbështetur vB.
Thanks.

kamilkurczak
26-08-10, 16:24
Siç kam parë në forum tuaj - zgjidhur.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1