PDA

View Full Version: Zgjidhet vbet shkelje të sigurisë



hotslot
12-05-10, 16:22
http://www.hotslot.org/new-member-introductions/


Unë jam duke vbet dhe 4.0.3

Duket se virusi JS përcjellim mori në nga vbet.

vBET
12-05-10, 16:58
Unë do të kontrollojë të shpejtë. Çfarë do të thotë virus dhe si ju mendoj se ishte marrë nga vbet?

hotslot
12-05-10, 17:03
ne duke u përpjekur për t'ju ndihmuar zotëri .. Natyrisht nuk është faji juaj! Por në qoftë se Ju mund të ndihmojë për të gjetur larg nga kjo ndodh përsëri se do të ishte e ftohtë.

faleminderit

hotslot
12-05-10, 17:13
http://www.hotslot.org/new-member-introductions/


Unë jam duke vbet dhe 4.0.3

Duket se virusi JS përcjellim mori në nga vbet.


Kontrollo lidhjen e mësipërme, më shumë e qartë të saj përcjellëse. AVG blloqe shfletuesin tim pas kësaj.
http://www.hotslot.org/vbenterprisetranslator_seo.php

vBET
12-05-10, 17:27
Unë shoh se faqja juaj kryesor nuk është duke punuar si duhet - HTML output është prerë. Çfarë është ndryshuar që nga hera e fundit kur të drejtuar forum duhur?

vBET
12-05-10, 17:33
Kontrollo lidhjen e mësipërme, më shumë e qartë të saj përcjellëse. AVG blloqe shfletuesin tim pas kësaj.
http://www.hotslot.org/vbenterprisetranslator_seo.php

Po shoh këtë përcjellëse, por nuk gjeti shkakun - ju ka shkruajtur në lidhje me disa virus kështu që kam menduar që ju të dini se çfarë ju shkruani. Ju lutem përshkruani çfarë do të thotë AVG?

Unë jam hetuar këtë çështje tani dhe në shkrimet e shoh që lidhen që ju dha jep çuditshme htaccess përcjellëse tek:. / Var / chroot / home / content / h / o / t / hotslot / html / vbenterprisetranslator_seo.php
çfarë e shkakton këtë URL fund në shfletuesin. Unë jam pyesin tani pse nuk e sheh URL vBET anëtar futjen ... Duket si një përcjellim ndodh para, por unë nuk shoh atë në. Htaccess

Nëse keni bile informata të cilat mund të ndihmojnë - ju lutem jepni atë.

hotslot
12-05-10, 17:34
Pyetje e mirë. Forumi u plotësisht funksionale natën e fundit. Ky mëngjes është kur ajo ndodhi.

vBET
12-05-10, 17:36
ne duke u përpjekur për t'ju ndihmuar zotëri .. Natyrisht nuk është faji juaj! Por në qoftë se Ju mund të ndihmojë për të gjetur larg nga kjo ndodh përsëri se do të ishte e ftohtë.

faleminderit

Kjo nuk është e qartë në këtë moment - duhet të jenë të diagnostikuar parë.

vBET
12-05-10, 17:43
Pyetje e mirë. Forumi u plotësisht funksionale natën e fundit. Ky mëngjes është kur ajo ndodhi.

Pyetni personat që kanë qasje në forumin tuaj - ju tashmë e kishte nxjerrë se dikush ju hequr fotografi nga serveri. Ju duhet të kufizojë aksesin atje dhe të ndryshojë të gjitha fjalëkalimet tuaja. Ne tashmë ju dha këshilla për të ndryshuar fjalëkalimin FTP dhe ju injoruar atë pas disa fotografi të zhduket nga serveri juaj ... Ju lutemi t'i konsideroni përsëri për të bërë këtë.

Gjithashtu - siç kam shkruar faqen tuaj kryesore nuk është gjenerimin e të përshtatshme, atë që nuk është faji i vBET dhe tregon se statusi i tërë juaj forum është rrëzua. Është e mundur që ata redirections çuditshme janë për shkak të çështjes juaj forum të lartë dhe kur ju të rregulluar çështja juaj forum atëherë çdo gjë do të punojnë përsëri. Sigurisht kjo është vetëm mundësi, por tani unë mund të them se disa çështje nuk janë të qartë faji vBET.

A keni ndonjë rregullat e redirections vënë përpara htaccess file -. Mbi nivelin apache konfigurim? Duket se redirection ndodh para se rregullat vBET të ndërmarrë veprime dhe kjo është shkak i mundshëm i çështjes. Nëse ju keni - ju lutem jepni ato këtu. Në këtë moment unë nuk kanë dhënë të tjera pse redirection është bërë para se të sundimit vBET vlen ...

Gjithashtu, nëse ju keni backup nga dje - ju lutem konsideroni të përdorin atë.

vBET
12-05-10, 18:53
Çdo reagime tek postimi i fundit? Kam nevojë për ndonjë informacione ju mund të jepni, për t'ju ndihmuar të zgjidhur këtë çështje.

tavenger5
13-05-10, 00:27
Çështje të sigurisë - vBulletin SEO Forums (http://www.vbseo.com/f3/security-issue-41463/)

hotslot
13-05-10, 03:28
Unë nuk di çfarë të them?

Ende nuk

vBET
13-05-10, 18:34
Çështje të sigurisë - vBulletin SEO Forums (http://www.vbseo.com/f3/security-issue-41463/)

Shumë fije të gjatë - ka diçka në lidhje me vBET?

vBET
13-05-10, 18:35
Çdo reagime për mesazhet tonë të fundit?:


Smiggy
13-05-10, 23:52
Unë shpresoj se një fix është dhënë për këtë së shpejti.

hotslot
14-05-10, 05:23
Unë natyrisht di asgjë për këtë djemtë gjëra .. Techs im u përpoq për një ditë të tërë dhe nuk ka fat. Mënyra e vetme për të marrë kontrollin e forumit përsëri ishte në thelb të fillojë gjatë dhe të humbasë të gjitha përmbajtjet.

Unë nuk kam asnjë ide se çfarë ka ndodhur. : O

Smiggy
14-05-10, 19:00
Ky është një shqetësim serioz.

Me aftësi të kufizuara tani deri çështje është diagnostikuar dhe fikse.

hotslot
14-05-10, 19:36
I dont dua anëtarët e tjerë freaking out për këtë. Michal është një profesionist. Tij është i rrjedhshëm ende mirë, ndoshta se si e tij, ai shkon ne 4.0.3? kush e di, por ne kishim për të çaktivizuar forum të tërë dhe funksionet dhe kemi humbur të gjithë janë të kënaqur. Lajme të tmerrshme për shumë arsye, padyshim Google dhe softwares më të sigurisë do të bllokojë hyrjet në url tuaj. Ne vetëm duhet të kuptoj se si ne ferr ata shfrytëzohen. Kjo nuk është një detyrë e lehtë. dhe unë e di asgjë për këtë stuff! Unë nuk jam i sigurt nëse Vbet ka qenë në pjesën e mia admin të përpiqen dhe të rregulluar ose jo dhe të përpiqen për të përcaktuar se si ka ndodhur. Unë shpresoj se ata janë, sepse këtë shkelje të sigurisë nuk do të jetë fikse të tjera të mençur dhe thats janë më të mirë bast.

vBET
14-05-10, 23:58
Ne nuk shkoi në CP tuaj Admin. Ende nuk ka marrë asnjë reagim në lidhje me pyetjet. Nëse keni djalë teknik me qasje të plotë në forumin tuaj - ju lutem pyesni atë. A keni ndonjë rregullat redirection në nivel Apache konfigurim?
Gjithashtu e keni gjetur atë që ishte çështja me gjenerata kryesore e faqes tuaj? - Ju keni probleme nuk kanë lidhje me vBET, dhe ata redirections mund të jenë efekt anësor i çështjes juaj forum madhe. A ka ndonjë gjë është bërë në këtë fushë?

Ju lutemi të dhënat e qasjes PM për CP tuaj Admin - unë do të completly vBET dissable për të parë e bën atë të ketë asgjë të bëjë me këtë çështje.

vBET
15-05-10, 00:04
Ky është një shqetësim serioz.

Me aftësi të kufizuara tani deri çështje është diagnostikuar dhe fikse.

Në këtë moment nuk ka asnjë diagnozë përfundimtare ende. Ne nuk e dimë se çfarë është bërë ndryshime që nga koha e forumit e fundit ishte funksionale. Ne nuk e dimë ka asnjë shkelje të sigurisë është bërë nga vBET. Ne e dimë se forumi ishte thyer në fushat nuk lidhen me vBET. Ne e dimë se dikush e kishte qasje në këtë forum, sepse kishte probleme me mungon fotografi para dhe nuk fjalëkalimet u ndryshua nga pronari.

Tregon aktuale tona të diagnostikuar se pronari i forumit nuk kishte asnjë ide se çfarë ai është i shkruar për në postin e tij të parë. Pra, duke i sigurt se ne mund të them se nuk ka ndonjë virus JS mori nga vBET. Link i cili na është dhënë është ridrejtuar nga diçka para se edhe mori për vBET. Rregullat htacces. Ne dyshojnë se kjo ishte diçka në nivelin e Apache konfigurimit, por nuk mund të jetë i sigurt, sepse kemi marrë asnjë bashkëpunim nga pronari i përdoruesit në këtë fushë. Por me siguri nuk ishte ndonjë js - sepse js është vlerësuar në anën e shfletuesit dhe ato redirections është bërë në anën server. Dhe si unë tashmë e ka shkruar - që është bërë para vBET morën ndonjë veprim - diagnostikuar nga shkrimet e shtuar në vbenterprisetranslator_seo - kjo është pika e parë qasje në forum vBET dhe tërë. Pra, për shkak se ka ndryshuar tashmë URL shkoi ne dyshuari disa çështje të nivelit të lartë. Në këtë forum faqe është gjeneruar vetëm në një gjysmë për pikëpamjet e të mos përkthehet ajo që konfirmon të dyshuar tonë. Ende - këto janë vetëm të dyshuar, sepse ne got ka bashkëpunim nga pronari forum në zonat e pyeti.

Menjëherë - ajo mund të ketë asgjë të bëjë me vBET. A mund të ketë diçka të bëjë me vBET. Ne do të çaktivizoni plotësisht vBET në forum për të parë e bën këtë është e lidhur me vBET në të gjitha.

Në këtë moment kemi të drejtë të besojmë se të shkaktojnë shkelje të sigurisë ishte siguria e dobët / menaxhimin e administratës. Çështjet e mëparshme në këtë forum ishte sepse someones veprimeve (hequr. Rregullat e htaccess, hequr të gjithë files). Sugjerimi ynë, duke pasur parasysh kur disa fotografi të zhduken, të ndryshojnë fjalëkalimet FTP ishte injoruar.

Ju lutem vini re se ne jemi ende në këtë çështje dhe si kam shkruar nuk ka asnjë diagnozë përfundimtare. Në këtë moment duke pritur për reagime pronari.

hotslot
19-05-10, 01:23
Unë jam kthyer keq ...

Pra, për të bërë një histori të gjatë të shkurtër kemi humbur çdo gjë dhe të ngarkuar të freskëta .. Ne jemi ende duke këtë megjithatë ...

e bën këtë ka asgjë të bëjë me VBET?


Në sajë të NLP-er gëzojnë përkthime automatike (vBET 2.4.3)


<div id="footer_copyright" class="shade footer_copyright">

Falë href="http://www.forum.simple-nlp.pl/"> <a NLP-er ju gëzojnë </ a> përkthime automatike (vBET 2.4.3) <br>

</ Div>

Unë mendoj se 1 fjalen dhe 1 url është e mjaftueshme nëse ai është.

vBET
19-05-10, 19:02
Unë jam kthyer keq ...

Pra, për të bërë një histori të gjatë të shkurtër kemi humbur çdo gjë dhe të ngarkuar të freskëta .. Ne jemi ende duke këtë megjithatë ...

e bën këtë ka asgjë të bëjë me VBET?





Unë mendoj se 1 fjalen dhe 1 url është e mjaftueshme nëse ai është.

Pse jeni duke përdorur versionin e lirë? Ju keni licencë për një paguar. Çfarë ju cituar është prodhimi nga versioni falas.

hotslot
19-05-10, 22:11
Unë nuk kam asnjë ide!

LOL

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET Translator 4.10.1