PDA

View Full Version: vBET 4.10.0 dhe 5.3.0 lëshuar + vogël licencës ndryshimet



vBET
15-02-19, 19:58
Përshëndetje,

Sot ne kemi njoftime të reja me shumë ndryshime. Më të rëndësishme të një përkthim të ri ofruesi i është shtuar me shtesë të lirë kuotën mujore (IBM Watson). Të tjera ndryshime të mëdha përfshijnë përditësimin: Google, Microsoft dhe koordinatorët e lokalizimit më sipër API përkthim (të vjetra koordinatorët e lokalizimit më sipër version nuk është duke punuar më, dhe të vjetra të Microsoft do të ndalet duke punuar në qershor 2019). Përveç se ka disa bugs korrigjuar dhe shpenzimet optimizim për vBET 5.x.
Për shkak të reja të përkthimit ofruesi i kemi bërë vogël licencës ndryshimet e listuara dhe të IBM-Watson atje.

Shënime të veçanta:

Apertium kthehet ndonjëherë # shenjë brenda e përkthimit nga ruse të ukrainës. Ju lutem merrni parasysh paaftësi formë përkthimi ruse të ukrainës bërë nga Apertium (në fotografi...). Duke përdorur Apertium do të ju lejojnë të përdorin të lirë përkthimet pa kuota, por në rastin e kësaj gjuhe palë cilësinë e përkthimit nuk mund të jetë në të mirë të nivelit të. Nëse ju disable këtë gjuhë palë për Apertium ajo do të jetë e përkthyer nga Yandex (dhe përdorimin tuaj të lirë kuotën mujore)
vBulletin 5 nuk është ekzekutuar saktë update seksion është ekzekutuar, por ndryshimet e bëra në bazën e të dhënave mund të mos jenë të dukshme. Për shkak të se pas përditësimit vBET5.x, në qoftë se ju jeni duke përdorur mysafir cache, ju duhet të dorë të ndryshuar në opsionet Admin CP > vBET Cache > Guest Cache

Less Relevant Pages te
/contact-us,/member/,/album/,/social-groups,/memberlist,/online,/calendar
Ignore in Guests Cache te
/register,/settings/,/search,/privatemessage/



New:

Shtuar përkthim të ri ofruesi: IBM-Watson (nuk do të punojë me të vjetra të sigurisë bibliotekat - vetëm shikoni atë në serverin tuaj me skenar:do-not-upload/tools/providers-tests/test_ibmwatson.php)
Mbështetje për ri i Google në mënyrë të përkthimit. Configurable me parametër për switching në mes të NMT (Neutral Përkthimi Makinë) dhe PBMT (Fraza të Bazuar në Makinë Përkthimi) model. NMT është e ngadalshme, por ka cilësi më të mirë.
Mbështetje për pagenavnew në vBulletin 5


Ndryshimet:

Koordinatorët e lokalizimit më sipër përditësuar më të ri specifikim
Microsoft përditësuar për të motorit të ri (versioni 3)
Google përditësuar për të motorit të ri mundësitë
Licenca ndryshimet e shtuar informacion në lidhje me përkthim të ri ofruesi: IBM Watson
Konfigurimi për Apertium (disa çifte gjuhësore nuk janë më të mbështetur)
Opsionet për flamujt dropdown menu për të miratuar ndryshimet në vBulletin template grepa (4.x vetëm)
Të hequra sprite.php në frontin kontrollues (e nevojshme për të ri vBulletin 5 versionet)
Në disa vende të shmangur përkthime nga numrat, datat dhe përdoruesve të


Mete fikse në stendat versionet:

Titujt me të nxehtë përkthyer pjesë (bbcode langtitle=nt) nuk janë përkthyer në të gjitha, në vend
Korrigjuar disa gabime të shkaktuara nga PHP ndryshime (si: standardet strikte (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-bug-reporting/4726-php-strict-standards-only-variables-should-passed-reference.html#post17902)tjera, për një (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-bug-reporting/4727-captured-another-4-2-5-vb-vbet-error-2.html#post17952)disa paralajmërime)
Çështje me përkthimin e 'alt' atribut (çështje përshkrimi (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-bug-reporting/4733-not-working-return-to-the-language-default.html))
(çështje përshkrimi (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-bug-reporting/4727-captured-another-4-2-5-vb-vbet-error-2.html#post17952
))
Hapësira në SQL emri tryezë, kur TABLE_PREFIX është përdorur
Mysafir cache nuk përdoret për gjuhë të prezgjedhur
Korrigjuar brez i jashtëm përmbajtja


Mete fikse në vBET5.x vetëm:

Frazat e id-ve për gjuhë të prezgjedhur
Çështje Encoding për UTF-8
langtitle përkthimi në shumë vende
URL përcjellim në album faqe
Manuali i çështjeve të përkthimit
Mete në vBET mjete
Çështjet me Ajax përkthimit
Gjuhën e shumta në URL të ridrejtuar në faqe normale
Mysafir cache çështje (kërkon ndryshime manuale në konfigurimin - shih shënime të Veçanta në këtë post)


Mete fikse në vBET4.x vetëm:

Hequr emrin e përkthimit në faqe anëtar
Hequr emrin përkthim në newreply për reviewbit

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1