PDA

View Full Version: Sa shumë më e shpejtë është e ngarkesës cache kohë në 3,0?



krisp
20-10-09, 01:16
Lejon të themi ngarkesës cache kohë për 2.0 është indeksi = 100. Sa kohë është e ngarkesës cache koha për 3,0? - Si indeksi = 80 apo më shumë?

vBET
20-10-09, 02:33
Për fat të keq nuk kam rezultateve zyrtare nga testet e performancës, sepse unë jam duke u përqëndruar tani në marrjen e 3.0 vBET të disponueshme për shitje:)

Por unë mund t'ju them disa arsye pse ajo është më e shpejtë. Pas hetimeve të vërtetë të fortë të ndodh që 2,0 dyqane vBET disa të dhëna të cilat nuk është e nevojshme dhe krijon indeksin e cila nuk është përdorur. 3,0 ndryshimet cache heq ato gjëra të panevojshme. Kjo është arsyeja pse është më e shpejtë gjatë vBET cache mbushur deri, dhe t'i shtyer. Ajo do të jetë edhe më shpejt (në të gjitha fushat - edhe për zgjedhjen e të dhënave) në 4,0, sepse unë tashmë kanë zgjidhje në mendje, vetëm shumë ndryshime të nevojshme dhe kjo është arsyeja pse ajo duhet të presë të drejtë pak tani.

海派国际翻译
20-11-09, 14:40
O (∩ _ ∩) O ~ kalojnë nëpër të parë

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1