PDA

View Full Version: vBET 4,0 ndoshta jo kaq shpejt



vBET
19-02-10, 15:01
Hi.

Sinqerisht ishim gati sot për lirimin e vBET4.0.0 Nuk është një, por - ajo ishte testuar në vBulletin4.0.1 para se të prodhimit kemi bërë test të shpejtë nën 4.0.2 dhe duket se ka rrëmujë të plotë me URL (redirections dhe encoding).

Deri tani ne jemi akordim vBET4.0.0 për vBulletin4.0.2 dhe ka mundësi që ne do të duhet të presin me lirimin e deri vB4.0.3 - ne zbulojmë bug serioz në vB4.0.2 e cila nuk na lejon për lirimin e tani (Zbatimin Canonical URL 'strikte "- nuk punojnë për IE dhe Opera - vBulletin Forumi - Projekte (http://www.vbulletin.com/forum/project.php?issueid=36408)).

Ndoshta ne do të punojmë në zgjidhjen tonë duke u përpjekur për të ardhur raundin e kësaj çështjeje në qoftë se ne zgjidhjen e çështje të tjera URL që shfaqet në vB4.0.2

krisp
22-02-10, 00:11
Ata fikse 250 bugs në publikimin e fundit! Unë mund ta imagjinoj të vështirë në vend të saj deveolping një mod të plotë në qoftë se ata bëjnë ndryshime ndoshta 700-800 kodin gjatë 4-5 muajve të parë të ciklit te jetes e vBulletin 4. Strategjia ime është të mos prekë vBulletin 4 për disa muaj anyway.

Smiggy
22-02-10, 17:59
Ata fikse 250 bugs në publikimin e fundit! Unë mund ta imagjinoj të vështirë në vend të saj deveolping një mod të plotë në qoftë se ata bëjnë ndryshime ndoshta 700-800 kodin gjatë 4-5 muajve të parë të ciklit te jetes e vBulletin 4. Strategjia ime është të mos prekë vBulletin 4 për disa muaj anyway.

Unë plotësisht pajtohem.

Kam ndërmend të rrinë me 3,8 për një kohë të gjatë akoma.

vB 4 në thelb nuk do të GOLD kur ju e konsideroni të produktit keni pasur më parë përmirësimin e (3.8) dhe se si të gjitha këto të mete të re janë tipare të tjera në mënyrë retrospektive ndikojnë në mungesë të vB kur ata nuk kanë qenë edhe prekur, me këtë dua të them nuk ka ndryshime në kodin.

Nuk ka situatë të kështu që është mbi të gjitha 3.8. : D

vBET
22-02-10, 23:19
Po kjo është një dhimbje që të sigurojë softuer në varësi të diçka jo shumë të qëndrueshme në kodin e ...

Anyway - pas disa ditësh e testeve dhe gjetja dhe korrigjimi i disa çështje, si dhe gjetja e disa çështje të cilat duhet të korrigjohen nga vB ekip si bug vB ne mendoj se ne jemi të gatshëm për lirim BETA. Ajo do të jetë e mundur të dalë nga faza BETA për aq kohë sa nuk do të jetë vB4 GOLD, por gjërat më janë duke shkuar mirë dhe shumë njerëz janë duke pritur për vBET4.0 Kështu që unë mendoj se ne jemi të gatshëm për atë sa më shumë që ne mund të jetë në kjo situatë;)

dacho
04-03-10, 18:55
Edhe pse ne të gjithë dëshirojmë një sistem të përzemërt VB4, presin me durim deri sa nuk do të rregullojmë se do të punojë si duhet .... Momenti më i gjatë se të VB4 unë nuk do të sugjeroja për të lëvizur ende. Unë kam qenë e gabuar që kam bërë përmirësuar sistemin tim 4: (

vBET
05-03-10, 00:30
Edhe pse ne të gjithë dëshirojmë një sistem të përzemërt VB4, presin me durim deri sa nuk do të rregullojmë se do të punojë si duhet .... Momenti më i gjatë se të VB4 unë nuk do të sugjeroja për të lëvizur ende. Unë kam qenë e gabuar që kam bërë përmirësuar sistemin tim 4: (

Po - Unë supozoj se jo të gjitha do vBulletin 4;) Por, ne ende kemi klientë që dëshiron vBET për vBulletin 4 kështu që ne japim atë:)

shikeren
14-03-10, 17:13
Rritje të shpejtë, karburantit, duke shpresuar për të bërë detajet e SEO

vBET
14-03-10, 18:06
Rritje të shpejtë, karburantit, duke shpresuar për të bërë detajet e SEO

Aspak:) Ju lutem mos harroni se ne nuk jemi duke e bërë atë nga e para - ne kemi tashmë të punës, kodi i testuar mirë që ne vetëm duhet të integrohen me version të ri të Forumit:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vB Enterprise Translator 4.10.1