PDA

View Full Version: Zgjidhet Coding gabuar në përmbajtje Meta Description Muslimanët



krisp
17-01-10, 01:00
Këtu është një post në anglisht në një forum daneze: Klassisk fåreskindsjakke ("")

Përmbajtja Meta vBulletin përshkrim është i saktë në gjuhën e burimit, por përmban coding gabuar për gjuhët e tjera si suedeze dhe polonisht [URL = "Kożuchem Classic [/ URL]:


<meta name="description" content="Szukam classic kożuchem. Myaa&gt; la ™, Å ¼ e Redford: Znaleziono Tych cha, Opaka ³ w w NY, ale nie Wiemer, co zrobić jakoÅ&gt; ci: http://www.rafelshearling.com/ Lefty myślę Redford: Found these guys w Nowym Jorku, ale mieć" />

vbenterprisetranslator_inpost_translate nb është redaktuar kështu që ajo përmban vetëm $ përkthyer - titulli është në burim dhe përmbajtja është në anglisht me lang = en tags rreth

vBET
17-01-10, 13:38
Çfarë është duke juaj opsion Muslimanët: "Replace Content 'Meta Keywords'?"

krisp
17-01-10, 15:03
Ajo është "po"

vBET
17-01-10, 15:44
Sipas manual vBET instalimit:
(Patjetër) Turn off opsion "Replace Content 'Meta Keywords'?"

Ju lutem tregoni e bën këtë ndryshim të bërë atë që punojnë.

krisp
17-01-10, 15:48
Bën asnjë ndryshim.

Diçka që duket pak e çuditshme:

showthread duket si ky:


<meta name="description" content="xxx $thread[title] xxx" />
<meta name="keywords" content="thread[title] $vboptions[keywords]" />

<title>$thread[title]<if condition="$pagenumber>1">
- side $pagenumber</if></title>

I futur xxx - Unë shoh xxx dhe $ thread [title] është titulli nuk e përmbajtjes. Por në qoftë se unë heq linjë atëherë përmbajtja meta linjë disapreares së bashku me përshkrimin e përmbajtjes reale të meta.

vBET
17-01-10, 16:21
OK kështu - ne do të hetojë këtë:)

Gjithashtu - nuk është e çuditshme - Muslimanët refuzon vlerën tuaj

Michael
17-01-10, 22:01
Unë jam duke marrë këtë shumë. Burimi ynë në përmbajtjen = "" është backslashed:

<meta name="keywords" content=\"Teen Forums, les forums d'aide teen, teen chat, forum adolescentes, les adolescentes enceintes, les adolescents, les adolescents essaient de concevoir, de dépression chez les adolescents, les sévices, les conseils de suicide, la violence physique, les grossesses précoces, les fréquentations et les relations, la sexualité adolescente, la puberté, des forums des conseils ado" />

krisp
17-01-10, 22:37
Unë vetëm krijuar një fije të re - dhe ka krijuar një përjashtim në showthread kështu që nuk kam marrë përmbajtje Muslimanët =

Ajo është e indeksuar tani në Google dhe teksti nën linkun është shumë irellevant kur ju kërkoni për titullin.

Unë mendoj se kjo duhet të ketë prioritet të lartë që do të thotë se temat e postuar në çdo gjë, por gjuhën e burimit tregon të këqija në rezultatet e Googles ...

vBET
18-01-10, 00:37
Bolded në listën TODO

vBET
21-01-10, 20:09
Unë jam duke marrë këtë shumë. Burimi ynë në përmbajtjen = "" është backslashed:

<meta name="keywords" content=\"Teen Forums, les forums d'aide teen, teen chat, forum adolescentes, les adolescentes enceintes, les adolescents, les adolescents essaient de concevoir, de dépression chez les adolescents, les sévices, les conseils de suicide, la violence physique, les grossesses précoces, les fréquentations et les relations, la sexualité adolescente, la puberté, des forums des conseils ado" />

Kjo është e rregulluar të shpejtë për çështjen e backslash (do të përfshihen në 3.3.1):
1. hapur / përfshin / vbenterprisetranslatof_functions.php
2. Gjej atje:


$output =& vbet_replaceFirst('<meta name="keywords" content="'.$keywords.'" />', '<meta name="keywords" content=\"'

3. Zëvendësojë atë nga:


$output =& vbet_replaceFirst('<meta name="keywords" content="'.$keywords.'" />', '<meta name="keywords" content="'

vBET
21-01-10, 22:35
Bën asnjë ndryshim.

Diçka që duket pak e çuditshme:

showthread duket si ky:


<meta name="description" content="xxx $thread[title] xxx" />
<meta name="keywords" content="thread[title] $vboptions[keywords]" />

<title>$thread[title]<if condition="$pagenumber>1">
- side $pagenumber</if></title>

I futur xxx - Unë shoh xxx dhe $ thread [title] është titulli nuk e përmbajtjes. Por në qoftë se unë heq linjë atëherë përmbajtja meta linjë disapreares së bashku me përshkrimin e përmbajtjes reale të meta.

Ju keni kthyer në rishkrimin përshkrimin by vBulletin - ju nuk do të shohin titullin e ka vetëm disa pjesë të përmbajtjes.

vBET
21-01-10, 22:36
Këtu është një post në anglisht në një forum daneze: Klassisk fåreskindsjakke (http://www.thegame-online.dk/showthread.php?t=14258)

Përmbajtja Meta vBulletin përshkrim është i saktë në gjuhën e burimit, por përmban coding gabuar për gjuhët e tjera si suedeze dhe polish Kożuchem Classic (http://www.thegame-online.dk/pl/showthread.php?t=14258:):


<meta name="description" content="Szukam classic kożuchem. Myaa&gt; la ™, Å ¼ e Redford: Znaleziono Tych cha, Opaka ³ w w NY, ale nie Wiemer, co zrobić jakoÅ&gt; ci: http://www.rafelshearling.com/ Lefty myślę Redford: Found these guys w Nowym Jorku, ale mieć" />

vbenterprisetranslator_inpost_translate nb është redaktuar kështu që ajo përmban vetëm $ përkthyer - titulli është në burim dhe përmbajtja është në anglisht me lang = en tags rreth

Korrigjohet. Do të përfshihen në 3.3.1

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1