PDA

View Full Version: ngarkesa vbet



Michael
09-01-10, 15:24
Top CPU 168% Procesi i / usr / bin / php / home / xxx / public_html / vbenterprisetranslator_seo.php
Top 81,0% Procesi i CPU / usr / bin / php / home / xxx / public_html / vbenterprisetranslator_seo.php
Top 80,0% Procesi i CPU / usr / bin / php / home / xxx / public_html / vbenterprisetranslator_seo.php

Kur do të përmirësohet? Unë jam me të vërtetë të pakënaqur me këto ngarkesa çdo ditë.

vBET
09-01-10, 16:16
vbenterprisetranslator_seo.php është vetëm kontrollues para - ajo nuk bën asgjë përveç përcaktimit të disa variablave dhe të përfshijë fotografi vbseo.php.
Pra, kur ju jeni duke përdorur vetëm Muslimanët, atëherë të gjitha kërkesat tuaja do të vijnë nga vbseo.php dhe kur ju jeni duke përdorur gjithashtu vBET atëherë të gjitha kërkesat shkon nga vbenterprisetranslator_seo.php dhe pastaj nga vbseo.php

Pra, kjo ngarkesë nuk është e vBET - kjo është e tërë forum tuaj. Çdo kërkesë shkon nga ky file, por vetëm në faqet e përkthyer (ose duke përfshirë mesazhet në gjuhë të ndryshme) shkakton burime shtesë të marra nga vBET të përkthimit të bëra.

Kjo do të thotë se në qoftë se ju ndiheni përdorimin shtesë CPU se zakonisht, kjo është për shkak se ju keni të trafikut të reja për faqet e përkthyer. Dhe përkthimi gjithmonë do të kushtojë disa më shumë se brezi i faqes normale, sepse ajo ndodh pas faqe normale është krijuar. Sigurisht ju mund të bëni disa gjëra për të bërë përkthime më pak të kushtueshme - shih këtu për lë të kuptohet se:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

Gjithashtu ne jemi duke bërë shumë përmirësime të performancës të cilat do të përfshihen në vBET 3.3.0:)

Michael
09-01-10, 16:29
Thanks, unë nuk ishte në dijeni se si file është duke u përdorur:)

Unë jam me të vërtetë duke kërkuar para për 3.3.0

vBET
09-01-10, 21:34
Shpresoj se kjo do të jetë një lajm i madh për ju:)

Michael
11-01-10, 00:30
Ajo është, kam marrë një email ngarkesën në server nga tonë gjysmë-të dedikuar me këtë:

KUJDES: Mos injoroni këtë email.
Kjo është cPanel runner stats në vps.xxx.com!
Gjatë përpunimit të dosjeve log për përdoruesit e fundit, CPU ka qenë
maxed për më shumë se një periudhë 6 orë. Aktuale load / uptime linjë në server në kohën e
këtë e-mail është i
23:12:40 deri 17 ditë, 9:08, 0 përdorues, mesatarja e ngarkesës: 5,55, 5,96, 6,50

Ju duhet të kontrolloni serverin për të parë pse ngarkesës është aq e lartë dhe të marrë
hapa për të ulur ngarkesën. Nëse ju doni stats për të vazhduar për të drejtuar edhe me një peshë të lartë; Edit
/ Var / cpanel / cpanel.config dhe extracpus ndryshojë në një numër më të madh se 0 (drejtuar
/ Usr / local / cpanel / fillimin e më pas për të rastit ndryshimet).

Michael
12-01-10, 16:08
Dhe unë mbaj marrjen e këtyre të përditshme dhe vetëm kur vbet është i instaluar. Unë jam duke hequr versionin e paguar për shkak të këtë si server tonë të vërtetë nuk mund të trajtojë atë dhe ne kemi vetëm vetëm përmirësuar nga një VPS në një gjysmë 2GB ram dedikuar: (

vBET
13-01-10, 23:04
Siç u njoftua - këtë javë do të lirohet vBET 3.3.0 me përmirësimin e performancës shumë:) Gjithashtu ju lutem kontrolloni konfigurimin tuaj për të siguruar një të mirë për kryerjen e:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

Ne tashmë e ka dhënë këtë informacion. Ne jemi të vetëdijshëm për çështjen tuaj dhe ne edhe zhvendosur 3.3.0 lirimin e të jenë më të shpejtë. Ju nuk keni për të na kujtuar në lidhje me të:) Ju lutem kontrolloni konfigurimin tuaj dhe prisni për lirimin 3.3.0:) Nëse ju nuk jeni në gjendje të presë deri të dielën, atëherë ajo është e mjaftueshme për të përkohshme mod disable deri update do të bëhet.

Michael
13-01-10, 23:31
Unë me të vërtetë shpresoj se ka një përmirësim:) Thanks vbet!

vBET
13-01-10, 23:41
Unë me të vërtetë shpresoj se ka një përmirësim:) Thanks vbet!

Oh po ka:) Këtu janë përmirësime të cilat ne tashmë e bërë në 3.3.0 (dhe ende kanë listë për ato të ardhshme për njoftime të reja):

Sistemi i ri cache (duke marrë më pak hapësirë, më të shpejtë për të gjitha operacionet)
Algorithm Përmirësimi përkthimi
Përdorimin e kujtesës optimization (vargjeve të shpejtë release)
Ndjekja e shpejtë përkthimit dhe flamujt e gjeneratës së URLs
Përmirësimin e performancës Redirections (ndal vlerësimi faqe pas dërgimit redirect header)
Përmirësim të performancës për "gjithmonë besim përdoruesit" Strategjia për zbulimin e gjuhës
Përmirësim të performancës për përkthime të reja (të reja parametër cache "Stop kërkim pas dështimeve x")
Optimizations shumë pak kod
Titujt janë marrë seri duke injoruar
Flamuj Optimized (mbi 60% fotografi më të vogla me cilësi të ngjashme)


:)

Michael
13-01-10, 23:46
Kjo duket e madhe! Ju mund të dëshironi të vënë imazhe flamurin me këtë:

www.smushit.com/ysmush.it/

vBET
14-01-10, 00:18
Ne shpenzojmë kohë për të përmirësuar çdo flamur individualisht kontrolluar se si ne mund të ulur numrin e ngjyrave dhe ende kanë mjaft flamuj:) Rezultati - askush nuk e pa që flamujt u ndryshua në forumin tonë:) Shihni më tani - ne jemi duke me imazhe optimizuar për 2 - 3 javë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations