PDA

View Full Version: Mbështetje për vBadvanced CMPS



Hangman
21-12-09, 11:21
Hello, ajo do të jetë i madh nëse do të jetë vBadvanced CMPS mbështetur me. Portali është e vendosur në index.php, unë kaloni gjuha rreth këtu, atëherë unë vendin Home page Forum (në forum.php tim). Kështu që unë të marrë në faqe portali të jenë të përkthyera. Faleminderit dhe Përshëndetje, xhelat

vBET
22-12-09, 00:14
Përshëndetje,

ne jemi duke planifikuar për të mbështetur mods më të popullarizuara të cilat do të kenë nevojë të integrimit të veçantë. Në këtë moment, ne kemi shumë punë për versionin 3.3.0. Pas kësaj ne do të bërë integrimin me vBulletin 4,0 dhe pastaj do të vënë vëmendjen tonë në mods të tjera.

Ende ne jemi të gatshëm të gjithë kohën për të mbështetur autorët mod e cila do të doja të integrimeve të bëra vetë, duke iu përgjigjur atyre që kodi është i nevojshëm dhe ku duhet të vihet.

jaryx
12-01-10, 18:40
Si mund të bëj për të analizuar faqet langtitle vbcmps. ps. Kjo është një fije vazhdim e ngritur në këtë temë: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/pl/troubleshooting/194-mod-co%C5%9B-dzia%C5%82a-nie-richtik.html

vBET
13-01-10, 23:33
Unë jam i kënaqur që ju kontynować këtu :) Në përgjithësi, ju keni për të gjetur një vend ku mod përcakton vlerë për titujt, e cila më pas tregon, dhe pastaj shtoni pjesë e mëposhtme të kodit aty (ndonjëherë ju duhet të modifikojë atë akoma - këtu janë të lumtur për të ndihmuar dikë tashmë i pranishëm zhytur Kodi). Hyrja kodi shtesë drejtpërdrejt në kod është e modës më të thjeshtë, edhe pse jo domosdoshmërisht më të mirë. Kodi i pyetësorit për t'u përfshirë (ju duhet të ndryshojë emrin e variablit që përfaqëson titullin $ title):


if (strpos($title, '[/langtitle]')) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$title = vbet_parseTitle($title);
}


Si unë mund të duhet një ndryshim i vogël këtë kod - në rast se titulli është i prerë, atëherë, por unë mund të tregojnë vetëm kodin e të shohim se kush jeni zanużyć.

jaryx
19-01-10, 06:50
Kam bërë: D Ashtu si ju ka shkruajtur ishte e nevojshme për të modifikuar kodin pak. Titulli $ Shprehja duhej të ndryshohet për të thread $ [titullin] në linjë 253 në skedar recentthreads.php (forum root / module /) kam shtuar kodin e mëposhtëm:



// Langtitle
if (strpos($thread['title'], '[/langtitle]')) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$thread['title'] = vbet_parseTitle($thread['title']);
}



Është pothuajse çdo gjë. : Cool: Unë kam një problem të vogël me këtë. : P Nëse forumi im polak "Temat e fundit" është një temë e shkruar në gjuhën ruse, po ndryshon gjuhën në rusisht, kam marrë një faqe bosh të bardhë. (Gjuhë të tjera të punojnë mirë.)

vBET
19-01-10, 20:34
Unë kam një problem të vogël me këtë. : P Nëse forumi e mia polonisht në "Tema e fundit" është shkruar në lidhje me rus, po ndryshon gjuhën në rusisht, kam marrë një faqe bosh të bardhë. (Në gjuhë të tjera të punojë mirë.)
Dhe nëse ka ndonjë informacion në log server tonë? Ju lutemi të lidhura Podeślij e saktë për faqe me "tema e fundit", dhe të shkruani se çfarë saktësisht Kliko për të parë këtë faqe të bardhë.

jaryx
19-01-10, 21:34
Dhe nëse ka ndonjë informacion në log server tonë? Ju lutemi të lidhura Podeślij e saktë për faqe me "tema e fundit", dhe të shkruani se çfarë saktësisht Kliko për të parë këtë faqe të bardhë.
Doli se faqe të bardhë vetëm të shfaqet në cookie-t e Mia Firefox .... ;) Por unë kam një problem. Pas duke shtuar kodin para emrit duket nuk është më për mua mesazhin: [langtitle = Na vjen keq për të ndryshuar gjuhën, temat e shkruara në gjuhë të huaj nuk janë përkthyer dhe janë ende në polonisht. Post fillimisht shkruar në rusisht: "возьмите в лигу" si në gjuhën polake, ruse dhe çdo vbcmps tjera faqe qe shfaqen si: "Merrni në ligë"


http://fifa.pes.com.pl/

Zgjidhur. Deri pa kuptim për të pranuar, por ta përdor vB përmirësojë dhe ndoshta thjesht nuk rifreskoni cache dhe për këtë arsye këto probleme. Ju faleminderit për zgjidhjen. :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1