PDA

View Full Version: Zgjidhet Paaftësi disa funksionalitetit



moman
09-12-09, 05:38
Le të thonë se kam kërkuar për të çaktivizuar postimi i / PM karakteristika përkthim, BBCode langtitle, dhe lang BBcode. Çfarë duhet të disable plugins?

Unë gjithashtu nuk duan ndonjë koment vBET në përmbajtje e mi post, nëse është e mundur.

Faleminderit për ndonjë ndihmë!

vBET
10-12-09, 22:15
Në rast të tillë ju mund të përdorni vetëm versionin e lirë - nuk ka performancë të tillë, por ajo është ende e shpejtë dhe e bëri vetëm përkthime.

Nëse ju doni funksion të reja në vBET 3.x për të bërë lang dhe langtitle configurable BBCodes mbështetje - ju lutem thread hapur të reja në http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/feature-requests/

moman
11-12-09, 20:54
Unë kam nevojë të performancës, si forumi im është mjaft i madh. Gjithashtu, unë nuk e di se versionin e lirë e përdorur produktet!

vBET
11-12-09, 23:07
Aq kohë sa ju nuk keni ndonjë poste në mesazhe të tjera, atëherë BBCodes lang dhe langtitle nuk janë përdorur - kështu që të ketë ndikim në performancën.

Gjithashtu ju lutem vini re se në 3.x kemi bërë shumë përmirësime të performancës dhe të ardhshëm do të jetë versioni 3.3.0 e plotë të përmirësimet e performancës.

Ne kemi të gjithë nën-forum në lidhje me versionin e lirë dhe në njoftimet e keni ngjitur fije e cila përshkruan dallimet në mes të versionin e lirë dhe komerciale.

Nëse ju jeni tashmë pronar i vBET 3.x pastaj downgrading të vBET 2.x do të çaktivizoni lang dhe bbcodes langtitle, por gjithashtu do të përdorë strukturën më të ngadalshme DB dhe kodin pa përmirësimet e performancës shumë.

Ne rekomandojmë që të bëjë disa hapa tunning performancës. Këtu do të gjeni disa këshilla (shih gjithashtu postimet e bëra nën këtë një për lë të kuptohet se me shume):
Lë të kuptohet se Performance (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/140-cpu-usage-doubled.html # post479)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vB Enterprise Translator 4.10.1