PDA

View Full Version: Zgjidhet Error PHP: lumë nuk e hapi



Simon Lloyd
28-05-11, 10:14
Hi, unë kam qenë i kontrolluar shkrimet e mia gabim dhe kanë shumë prej këtyre:
[28-May-2011 10:05:24] PHP Warning: file_get_contents (/ home / thecodec / public_html / forumz / vbet.css) [function.file <a href='function.file-get-contents'>-get -përmbajtjen </ a>]: dështuar për të hapur stream: No fotografi të tilla ose directory in / home / thecodec / public_html / forumz / vbseo.php on line 1395

Ndonjë ide pse? i kanë modernizuar në versionin e fundit të vBET

vBET
29-05-11, 20:58
Unë vetëm kontrolluar forumin tuaj dhe unë shoh në prodhim html:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="images/vbet/flags/vbet.css"/>

Gjithashtu në kodin vBET vetëm 2 vende me vbet.css janë si ky. Kështu që unë nuk kam asnjë ide se pse Muslimanët është duke u përpjekur për të gjetur atë në forumz / vbet.css. Ndoshta kjo është diçka me htaccess. Tuaj dhe ju keni redirection për css. Apo kjo është diçka me Muslimanët. Sepse çështja është me vBulletin - fushë vbseo.php on line 1395 - ju lutem pyesni ekipit Muslimanët në lidhje me të. Ju mund të na tregojnë. Htaccess file tuaj dhe ne do të kontrollojë atë.

Simon Lloyd
29-05-11, 21:41
Michal, faleminderit për përgjigjen, ju mund të hyni në faqën / server në çdo kohë për të parë se çfarë ju duhet, si Kamil ka detaje të gjitha vBET e qasje, por për të kuruar problemin i kopjuar thjesht vbet.css nga / vbet / flamuj / të / forumz / ajo e të jetë e mundur ajo mund të ketë diçka të bëjë me përmirësimin vBulletin një kohë mjaft prapa, në Muslimanët vjetër ju na tha që të bëjë ndryshime në disa dosjeve Muslimanët në vende të caktuara, kur Muslimanët e re erdhi ajo kishte fotografi në vende të ndryshme dhe ju na tha se si të bëjnë ndryshime edhe atje, ndoshta kjo është ajo?

Gjithsesi, të ndjehen të lirë për të hyrë në atë që ju duhet dhe të marrë një sy:)

vBET
02-06-11, 23:03
Kamil është me pushime tani. Ju lutemi të dërgoni vetëm me ato detaje qasje PM tim. Ju lutemi dërgoni vBulletin qasje të dhënat CP shumë - ndoshta ka diçka të gabuar me redirections porosi ose diçka të tillë.

Unë do të kontrollojë mund të gjej diçka.

vBET
09-06-11, 20:43
A nuk merrni të dhënat qasje. A ju ende nevojë për ndihmën tonë këtu, ose është zgjidhur?

vBET
15-06-11, 16:22
Pa përgjigje - konsiderohet zgjidhur. Në rast të tjera ju lutemi të shkruani vetëm këtu dhe ne do të kthehemi në çështje.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1