PDA

View Full Version: Çdo datë për 3.3.0?



Cybershaolin
27-11-09, 18:56
Pashë skipped version 3.2.3 liruar kështu që çfarë lidhje 3.3.0? Do ta shohim së shpejti?

vBET
29-11-09, 00:44
Po u anashkalua 3.2.3 3.3.0, sepse ne të bërë ndryshime në cache.

Në sistemin 3.3.0 cache do të jetë krejt të re - të shpejtë. Për çdo gjuhë do të krijohet tabela të veçanta cache. Thanks që çdo tavolinë do të ketë të dhëna cache më pak, një kolonë pak (me kodin e gjuhës) dhe indekset më të vogla. Thanks që jo vetëm futur dhe fshirjes do të jetë më i shpejtë, por çfarë të dhënash më të rëndësishme të marrë nga cache shumë.

Gjithashtu kemi bërë përmirësime për herë të parë përkthehet Faqe e Gjeneruar në. Në këtë moment kur të dhënat janë në sasi më pas janë marrë me të dhëna lidhur me këtë, kështu që vetëm disa pyetje merr të gjitha përkthimet e nevojshme. Por kur përkthimet nuk janë në cache akoma, pastaj shumë pyetje vjen në mysql (për çdo vBET përkthim është duke u përpjekur për të gjetur atë në cache të parë). Ne kemi gjetur këtë ngushtim dhe e bëri zgjidhje më të mirë:) Në vBET 3.3.0 ju mund të konfiguroni pas sa dështuar vBET cache cache duke u duhet të largohet dhe të marrin përkthime pjesa tjetër nga Google. Thanks që brezi i parë faqe (dhe ata clearings pas cache) do të bëjë pyetje vetëm pak (ju do të vendosë se sa) dhe pastaj gjeni se nuk ka kuptim që të kërkojë më shumë, sepse ajo nuk do të gjendet në sasi, ashtu do të kaloni atë dhe të shkojnë direkt në Google.

Gjithashtu ne duam të bëjë një tjetër potencial cache rinovuar por kjo është ende në shqyrtim.

Për shkak të ndryshimeve të tilla shumë ne duam të jenë të sigurt se çdo gjë është në rregull dhe drejtuar atë për të, ndërsa në forume të vërtetë. Për fat të keq ne kemi probleme të përkohshme me ofruesin tonë hosting, i cili bëri disa ndryshime në kanalizime tonë forum. Ky ndryshim bëri probleme ngarkesën në server dhe që mban 3.3.0 release. Ne duhet të jetë i sigurt se kjo është vetëm faji ofrues dhe nuk është i lidhur edhe domethënë çdo të ndryshimeve tona. Pra, kur kjo çështje do të sqarohet server ne do të jemi gati për lirimin 3.3.0.

Gjithashtu ne ende kemi disa kërkesa për veti të cilat konsiderohen të jenë të përfshira në 3.3.0.

Lutemi kini parasysh se 3.3.x është hapi i fundit para se ne do të fillojë të punojë mbi vBET 4,0 cila do të jetë i integruar me vBulletin 4.0. Ne do të bëjmë këtë edhe për versionin e lirë 2.3 (do të ketë 2.4 release). Pra, ne do të merret me 4 linjat e prodhimit të njëjtën kohë. Kjo është arsyeja pse ne duam që të bëjnë gjithçka të përsosur në 2.3 dhe 3.x versions.

bhanuprasad1981
25-12-09, 08:13
Unë jam duke lënë mënjanë të përmirësuar në 4,0 vetëm për shkak të VBET, shpresoj se ju do të nxjerrë një për vb4 shpejti:)

bhanuprasad1981
04-01-10, 06:17
ende duke pritur për vb4 version compatible: (

Kolbi
04-01-10, 15:09
^^^^^ Unë gjithashtu

vBET
04-01-10, 17:52
Ok. Ne do të bëjmë çmos për të bërë vBET 4,0 për vB4 më të shpejtë. Ende e parë që ne do të nxjerrë 3.3.0 pas kësaj ne do të bëhen version falas për vB4 - pastaj duke përdorur përvojën dhe zgjidhjet e testuar ne do të bëhen vBET 4,0.

Kolbi
05-01-10, 00:58
Sa kohë kjo do të zgjasë rreth?

vBET
05-01-10, 02:14
Ne kemi bërë shumë ndryshime në 3.3.0 dhe ne ende kemi disa kërkesa për veti për të zbatuar. Ne shpresojmë se do të dalë 3.3.0 deri në fund të këtij muaji.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET Translator 4.10.1