Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 10 de 10

Thread: Orice unul are vBET de lucru cu nginx ca proxy

  1. #1
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Noiembrie 2009
    Mesaje
    64

    Cool Orice unul are vBET de lucru cu nginx ca proxy

    ca pe recomandările de vb.com am nginx instalat pe server pozitiv acest lucru este de încărcare este în jos de la 25 + la 5 lucru rău este traduceri site-ul oprit de lucru complet, eu sunt forțat să eliminați mod care am cumparat pentru a îmbunătăți traficul meu

    Detalii site-ul meu: -

    cele mai recente vbulletin 4.0.3
    vbseo 3.5.0 pre presă
    Apache 2.2.x
    cele mai recente nginx proxy pentru a servi conţinut static


    multumesc anticipat

  2. #2
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Noiembrie 2009
    Mesaje
    64

    Default

    nu conteaza am luat-o la locul de muncă, şi unele schimbări de pe server de catre admini pe serverul meu

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Ma bucur ca ai rezolvat această - oricum pentru alţii: Da vBET este de lucru cu nginx (confirmat pe forumul client). În normele următoarea lansare vor fi aplicate în pachet. Pentru acum utiliza aceste (necesitatea de a adopta în directorul pe forum pentru dvs.):
    Code:
    location /forums/ {
    
    rewrite ^/forums/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /forums/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last;
    
    rewrite ^/forums/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ last;
    rewrite ^/forums/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 last;
    
    
    if (!-e $request_filename) {
    rewrite ^/forums/(.*)$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }
    
    }
    
    if ($request_filename ~ "\.php$" ) {
    rewrite ^/forums/(.*)$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }

  4. #4
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Noiembrie 2009
    Mesaje
    64

    Default

    este această regulă pentru nginx ca proxy?

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Aceste reguli sunt pentru nginx. Nu ştiu există o diferenţă dacă îl utilizaţi la fel de proxy. Aşa cum am scris ne-am formular de confirmare unul din clienţii noştri că se execută OK de pe nginx. Ai probleme cu aceste norme?

  6. #6
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Noiembrie 2009
    Mesaje
    64

    Default

    Cred că aceste norme sunt de nginx ca server web principal, ne-am nginx ca proxy pentru a apache pentru a servi conţinut static, anterior, atunci când l-am lovit traduce i folosit pentru a obţine timeout eroare gateway-ul, techs meu l-au stabilit

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    OK aşa - pare rău pentru confuzie şi mare, care le-aţi gestionat. Poti sa parts soluţia dvs. cu alţii?

  8. #8
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Noiembrie 2009
    Mesaje
    64

    Default

    a fost nginx, aşteptaţi moment să emită, să prezinte pare rău că am cant mult, deoarece a fost manipulat de către societatea de administrare, care tocmai a răspuns ", acesta a fost fixat" lol

  9. #9
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    August 2010
    Mesaje
    83

    Default

    Text automatically translated from: Russian to: Romanian
    Translated text
    Bună ziua!

    Am Nginx proxy ca Apache, aceste reguli nu funcționează, primesc o eroare 500.
    Original text

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Vă rugăm să deschide thread nou pentru problema dumneavoastră şi dau mai multe detalii - care normele ai folosit?
    Folositi cabina - Nginx şi Apache? Dacă aveţi Apache ai încerca utilizarea .htaccess?

    Vă rugăm să descrieţi-l în fir separat - aceasta este una pentru cealaltă problemă de client şi ea este deja rezolvata.
    (in acest moment am vedea traduceri sunt de lucru bine pe forum - vă rugăm să furnizaţi, de asemenea, URL-ul la pagina de spart)

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •