Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 7 de 7

Thread: Imagini de pavilion opţiuni alternative

  1. #1
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Februarie 2010
    Mesaje
    210

    Default Imagini de pavilion opţiuni alternative

    Bună acolo,

    Deoarece Google devine atât de fierbinte pe pagina web viteza i-au fost difuzate de testare pe site-ul meu.

    40% din timpul de incarcare este de pana la incarcarea imaginilor 30 sau cam asa ceva pavilion traducator.

    Acest lucru nu este un bug sau din vina doar o aventură pentru a avea un site rapid.

    Ce alternative sunt acolo pentru a combate acest lucru?

    Am încercat meniul vertical, dar nu cred că Google poate accesa cu crawlere link-uri.

    Am putea / ai converti steagurile actual la sprite CSS astfel încât acestea să se încarce ca o imagine, mai degrabă decât 30 de imagini separate?

    Orice alte opţiuni binevenite vă rog.

    Multumesc.
    Ultima modificare făcută de Snake; 29-04-10 la 21:21.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Vă rugăm să reţineţi faptul că rezultatele nu sunt reprezentative. Orice browser după prima vizită pe forum pentru dvs. au imagini cache şi nu luaţi cele din nou (numai în cazul în care cache-ul extern expira, sau vă place vigoare F5 schimbare în IE +). Deci, ceea ce este măsurat timpul primei vizite. Având în imagini să nu afecteze timpul de răspuns al cererilor viitoare.

    Deci, steaguri ia 0% din timp de încărcare a paginii pentru cea mai mare a cererii care vine de pe forum pentru dumneavoastră.

    Google poate accesa cu crawlere link-uri în apleca capul în jos meniu, deoarece acestea sunt pur şi simplu incluse în ieşire HTML (îl puteţi verifica) - aşa-l vedea şi Google accesează cu crawlere ea la fel ca orice alt link-urilor tale.

    Ne deja cererea pentru feature pentru a sprijini sprites css - vă rugăm să vezi aici discuţie despre acest subiect: http://www.vbenterprisetranslator.co...ss-sprite.html

    Pentru alte opţiuni - vă puteţi elimina toate imaginile doar steaguri şi arată link-uri de testare. Pentru a face că este suficient să editaţi şablonul pentru steaguri. Vă rugăm să reţineţi faptul că se ofili în meniul nu folosesc şablon şi în acest moment necesită modificarea codului. Vă pot da detalii daca sunteti interesati

    PS.
    Sunteţi sigur că sunt roboţi Google descarcarea imaginilor si nu verifica pur şi simplu punctul de vedere textul de pagină?

  3. #3
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Februarie 2010
    Mesaje
    210

    Default

    Ive luat derulantă arată în şablonul subsol.

    Aceasta este ceea ce arată în cod sursă.

    Googlebot poate deschide javascript în sine? Nu Nu se poate.

    Aceasta este o problemă mare, aceste opţiuni se adaugă 50% pentru a încărca pagina de ori în lumea reală, datorită dimensiunii imaginilor, 50 conexiuni ciudat, căutările etc

    Pagina web Analyzer - instrument de optimizare site-ul web site-ul web site-ul viteza de încercare a verifica raportul privind performanţa de pe site-ul web de optimizare

    Că site-ul teste de ieşire doar html, viteză etc server nu este inclus.


    Primesc 7s fără steaguri activat, 14s dacă i le-au permis.

    Acesta este imens, ei sunt rai iar tu într-adevăr nevoie de o soluţie mai bună.

    <td class="vbmenu_control"> <a id="vbettranslations" href="http://www.computer-juice.com/forums/$show[nojs_link]#vbettranslations" accesskey="5"> Traduceri </ a > <script type="text/javascript"> vbmenu_register ("vbettranslations"); </ script> </ td>
    Ultima modificare făcută de Snake; 30-04-10 la 00:25.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Vă rugăm să reţineţi faptul că am dat deja legătură într-pagina despre această problemă şi informaţii că suntem conştienţi cu privire la alte steaguri posibilitatea de soluţii şi consideră că este deja. Vă mulţumim că doriţi să ne arate cât de important credeţi că este

    Vă rugăm, de asemenea, reţineţi că Google nu trebuie să deschideţi orice javascript şi a vedea toate steaguri, care sunt în meniu. Codul de care aţi dat este pentru browsere şi se modifică drop jos meniu pentru a face vizibil pentru utilizatori. Toţi roboţii se vedea imediat, deoarece meniu vertical este inclusă în producţia HTML (nu au fost luate de către Ajax) - doar vă rugăm să găseşti în această ieşire dvs. HTML:
    Code:
    <div class="vbmenu_popup" id="vbettranslations_menu" style="display:none;margin-top:3px" align="left">
    Şi veţi vedea că vertical este inclusă în producţia HTML şi roboţi vedea toate steagurile, doar browsere nu-l arată la cersit, din cauza stilului display: none şi script-ul care vă este indicat numai pentru browsere pentru al face vizibil.

    Am verificat pagina ta în analizor web care ti-a dat, iar rezultatele sunt drastic diferite, care pe care ţi-a dat aici.
    HTML de încărcare: 0.46 secunde
    Total de imagini de încărcare: 3.51 secunde (Inclusiv toate imaginile nu numai steaguri).

    Şi vă rog să reţineţi încă o dată că sunteţi interpretarea rezultatelor, în mod greşit, pentru că ţi-e dor conceptul de cache-ul web browsere. Browsere Web sunt imagini cache şi nu cere pentru cei în cererile viitoare. Deci, timp adăugat de descărcare steaguri este minim pentru utilizatorii care sunt vizionarea a sute de pagini si au luat steagurile de la început. I pct. deja atenţia asupra acestui fapt şi puteţi verifica singur doar de gând să pe forum pentru proprii şi văzând că nu sunteţi în aşteptare secunde pentru orice imagine, dar l-au imediat.

    Totuşi, suntem conştienţi de faptul că utilizatorii noştri ar dori să aibă, de asemenea, alte opţiuni pentru steaguri si vom testa soluţia propusă în firul care te-am arătat înainte.

  5. #5
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Aprilie 2010
    Mesaje
    18

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Snake View Post
    Bună acolo,

    Deoarece Google devine atât de fierbinte pe pagina web viteza i-au fost difuzate de testare pe site-ul meu.

    40% din timpul de incarcare este de pana la incarcarea imaginilor 30 sau cam asa ceva pavilion traducator.

    Acest lucru nu este un bug sau din vina doar o aventură pentru a avea un site rapid.

    Ce alternative sunt acolo pentru a combate acest lucru?

    Am încercat meniul vertical, dar nu cred că Google poate accesa cu crawlere link-uri.

    Am putea / ai converti steagurile actual la sprite CSS astfel încât acestea să se încarce ca o imagine, mai degrabă decât 30 de imagini separate?

    Orice alte opţiuni binevenite vă rog.

    Multumesc.
    I ar putea reduce de la steaguri 18kb dimensiunii generale a 6kb, salva doar imaginile cu setările de compresie mai mare.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Ramses View Post
    I ar putea reduce de la steaguri 18kb dimensiunii generale a 6kb, salva doar imaginile cu setările de compresie mai mare.
    Ce instrument ai sugera?

  7. #7
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Aprilie 2010
    Mesaje
    18

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de vBET View Post
    Ce instrument ai sugera?
    Am folosit Photoshop.

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •