Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 5 de 5

Thread: Setare limbă Forum - Toate forumurile sau determinate

  1. #1
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Noiembrie 2009
    Mesaje
    25

    Default Setare limbă Forum - Toate forumurile sau determinate

    Am pe forumuri mea şi im-vă că o mulţime de alţii să facă la există forumuri specifice dezbaterea internaţională cu subcategorii cu place de etc spaniolă, germană.

    Aşa cum limba mea principalele forumuri este limba engleză, atunci când pot vedea aceste secţiuni şi faceţi clic pentru a traduce în engleză, nu se întâmplă nimic ca script-ul presupune că ar trebui să revină doar limba implicită forumuri, iar textul va fi afişat engleză deja?

    Aşa că ar fi bine să avem o opţiune în cazul în care toate forumurile sunt setate la limba implicită dacă nu se specifică şi au opţiunea de a seta care Sectii pe forum pentru a folosi ceea ce limbaj astfel încât să puteţi traduce aceste secţiuni în limba ta maternă.

    În ceea ce ştiu pentru mine că acest lucru ar contribui, de asemenea, cu moderatoring forum non-engleză.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Vă rugăm să confirmaţi este ceea ce vrei să spui. De configurare pe forum pentru suplimentare în cazul în care vă pot spune că nu există nici o limbă implicit pe forum, dar unele tronsoane sunt într-o singură limbă şi unele sunt în diferite. Prin arătând ID-uri de forumuri pentru fiecare limbă. Este corect?

  3. #3
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Noiembrie 2009
    Mesaje
    25

    Default

    Da, amice, care este atât de corect, de exemplu:

    Forum
    -Noutăţi & Anunţuri (limba maternă utilizare stabilite de exemplu, în engleză)
    -Discutii generale (limba maternă utilizare stabilite de exemplu, în engleză)

    International Discuţie
    -Spaniolă (limba setate implicit în spaniolă)
    -Germana (limba setate implicit în germană)
    -Franceză (limba franceză setate implicit)


    Acest lucru ar putea fi adăugat ca o setare în categoria pe forum pentru ca o setare pentru a utiliza fie setarea de limbă implicită sau selectaţi limba dintr-o listă derulantă.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    OK - ca noi să ştim ceea ce este necesar.

    Văd problema aici - traducere de aspect (opţiuni, comunică etc.) Mai precis - atunci când cineva va merge la o parte în Spanisch, atunci totul va vBET ameninţare ca în limba spaniolă. Problema începe atunci când cineva are GUI limba engleză şi se duce la partea spaniolă. Apoi, GUI este în limba engleză, spaniolă şi mesaje în traducerea va eşua pentru GUI.

    Vă rugăm să reţineţi - nu am fost difuzate într-adevăr pe forum pentru cu această caracteristică, asa ca mi-e dor ceva. Puteţi să-mi spuneţi că vBulletin comută automat Expresii în spaniolă atunci când vine cineva în spaniolă sub-forum, precum şi atunci când el va reveni la o parte în engleză, apoi GUI va trece automat în engleză?
    Mă întreb este deja inclus sau va trebui să se ocupe de ea un fel sau altul.

    Cea mai simplă modalitate ar fi doar marca toate mesajele de la cei de Subforums lang bbocode și nu ar fi necesare modificări în vBET. După cum am înțeles că nu este modul în care doriți să-l. Doriți să aveți schimbarea valorii limbajului forumului pentru diferite sub-forumuri. Acest lucru poate fi dificil I se vedea, de asemenea, probleme cu:
    - Afiseaza pagina principala (atunci când firul de titluri în toate limbile sunt vizibile şi nu au nici cele langtitle Codul BB care ar permite să stabilească faptul că traducerea este necesar)
    - Canale RSS

    O voi avea în minte şi lăsaţi-l să crească. Ea poate fi dificil, dar, de asemenea, utilizabile pentru forumuri multe. Vă rugăm să reţineţi că, în acest moment, aceasta nu au nici o înaltă prioritate. Cel mai probabil ne vom gândi la asta mai intens atunci când ne integra vBET cu vBulletin sistem Expresii - acest lucru ar putea rezolva cel puţin prima emisiune.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Acest lucru este foarte aceeaşi cerere ca aici: http://www.vbenterprisetranslator.co...html # post10157

    Noi avem altă soluţie, care acoperă această nevoie - acesta este motivul pentru propusă aici este refuzată. Vă rugăm să consultaţi aici: http://www.vbenterprisetranslator.co...html # post10157 pentru detalii despre cum va fi rezolvată. Scurt cuvinte - forum întreagă va avea o limba implicită, şi nostru robot va marca toate mesajele vechi folosind detectarea automată a limbii. Acest mod de forumuri care secţiuni pentru diferite limbi va putea folosi vBET - toate mesajele vor fi traduse bine şi utilizatorii vor putea să scrie în orice limbă în orice loc.

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •