Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 6 de 6

Thread: . Htaccess este vBET vBSEO 4.2.1 şi 2.6B1

  1. #1
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Martie 2010
    Mesaje
    45

    Question . Htaccess este vBET vBSEO 4.2.1 şi 2.6B1

    Text automatically translated from: Portuguese to: Romanian
    Translated text
    Buna ziua, oricine poate posta un exemplu de lucru cu un vBET htaccess şi vBSEO.

    Folosesc "Rescrie amicale Mod URL-uri"Şi BB"Creaţi URL-uri în conformitate cu legătură într-un consens SEO (de exemplu '/ en / adresa ")"În vBET.

    Când m-am muta cursorul peste steagurile de pe partea de jos, văd că link-ul este ceva de genul "mysite.com / en / content.php", dar pagina afişat este "mysite.com / de conţinut". Dacă aş schimba URL-ul în mână la "mysite.com / ro / content", dă eroare şi arată nimic.

    Poate cineva să mă ajute?

    [] S,
    Rafael Trevisan
    Original text

  2. #2
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Aprilie 2010
    Mesaje
    34

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Romanian
    Translated text
    Buna ziua, oricine poate posta un exemplu de lucru cu un vBET htaccess şi vBSEO.

    Folosesc "Rescrie amicale Mod URL-uri"Şi BB"Creaţi URL-uri în conformitate cu legătură într-un consens SEO (de exemplu '/ en / adresa ")"În vBET.

    Când m-am muta cursorul peste steagurile de pe partea de jos, văd că link-ul este ceva de genul "mysite.com / en / content.php", dar pagina afişat este "mysite.com / de conţinut". Dacă aş schimba URL-ul în mână la "mysite.com / ro / content", dă eroare şi arată nimic.

    Poate cineva să mă ajute?

    [] S,
    Rafael Trevisan
    Original text
    Poate că acest lucru ajută, dar nu sunt sigur.

    Sunt ghicitul trebuie să aveţi instalat CMS.

    Stiu pentru mine, am avut de a schimba numele fisierului index.php forum.php .. şi a avut grijă să-l schimbe, precum şi în setările Admin CP.

    Am pagina mea de pe forum pentru ca pagina principala casa mea.

    astfel cu CMS, CMS pagina implicit este index.php .... spre deosebire de versiunile anterioare cu vbulletin index.php în cazul în care ar fi în mod normal, pagina principala a forumului.

    De fiecare data am descărca o nouă actualizare a vBulletin, am de a schimba manual forum.php la index.php de fiecare dată.

    Acest lucru este SOOO rece. Am răspuns la cineva care tipurile din portugheză şi traducerea în limba engleză a venit prin intermediul perfect pe aici ..

  3. #3
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Martie 2010
    Mesaje
    45

    Default

    Text automatically translated from: Portuguese to: Romanian
    Translated text
    Dar există o index.php în directorul rădăcină al BB ...
    Original text

  4. #4
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Aprilie 2010
    Mesaje
    34

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Romanian
    Translated text
    Dar există o index.php în directorul rădăcină al BB ...
    Original text
    Dacă aveţi forumuri de la directorul rădăcină (yoursite.com în loc de yoursite.com / forum /)

    Apoi trebuie să modificaţi forum.php la index.php .. redenumi şi index.php pentru orice doriţi. Nu aveţi nevoie de index.php dacă nu sunt utilizaţi CMS.

    Eu pe ale mele la redenumit "index-whatever.php" şi nu am folosi. Sale numai pentru CMS dacă dumneavoastră folosind.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Romanian
    Translated text
    Buna ziua, oricine poate posta un exemplu de lucru cu un vBET htaccess şi vBSEO.

    Folosesc "Rescrie amicale Mod URL-uri"Şi BB"Creaţi URL-uri în conformitate cu legătură într-un consens SEO (de exemplu '/ en / adresa ")"În vBET.

    Când m-am muta cursorul peste steagurile de pe partea de jos, văd că link-ul este ceva de genul "mysite.com / en / content.php", dar pagina afişat este "mysite.com / de conţinut". Dacă aş schimba URL-ul în mână la "mysite.com / ro / content", dă eroare şi arată nimic.

    Poate cineva să mă ajute?

    [] S,
    Rafael Trevisan
    Original text
    Va rugam sa trimiteti pe forum pentru conţinutul complet şi URL-ul real a htaccess.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Romanian
    Translated text
    Dar există o index.php în directorul rădăcină al BB ...
    Original text
    Pleae să reţineţi că vBET nu are nevoie de a schimba orice nume de fişiere. Vă rugăm să consultaţi răspunsul anterior şi ne trimite informaţiile solicitate. De asemenea, vă rugăm să reţineţi că o versiune de vBSEO avut bug (nu ştiu în ta nu este deja corectată). Aici veti gasi descrierea emite cu vBSEO soluţie rapidă oficial:
    vB4 link-uri CMS cu vBSEO3.5 nu de lucru - vBulletin SEO Forum

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •