Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Pagina 1 de 2 12 UltimulLast
Rezultate 1 a 10 de 11

Thread: Imposibilitatea de a dezactiva vBET? (Urgente)

Vezi hibrid

Post anterior Previous Post   Next Post Următorul Post
  1. #1
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default Imposibilitatea de a dezactiva vBET? (Urgente)

    Max toate i sînt trying pentru a urmări în jos o problemă care a devenit evidentă despre o săptămână în urmă, în acest scop am nevoie pentru a dezactiva toate plugin, cu toate acestea atunci când am dezactiva vbet forum nu încărca la toate, doar o pagina complet gol?

    A putea nişte unul ajutor ca am nevoie pentru a face acest lucru urgent, deoarece stilul meu Forumul este rupt pentru oaspeţii.

    Salutari,
    Simon

  2. #2
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Michael, dacă citiţi acest lucru aveţi încă avea admin accent, vizualizaţi forum din un statut de ieșire/Comentarii conectat şi veţi vedea coafare lipseşte, conectaţi-vă şi stil este acolo, acesta este de ce am nevoie pentru a dezactiva vbet eliminarea acesteia ca o cauză possibile.

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd View Post
    Michael, dacă citiţi acest lucru aveţi încă avea admin accent, vizualizaţi forum din un statut de ieșire/Comentarii conectat şi veţi vedea coafare lipseşte, conectaţi-vă şi stil este acolo, acesta este de ce am nevoie pentru a dezactiva vbet eliminarea acesteia ca o cauză possibile.
    Aveţi comentarii Cache activat? Dacă da, vă rugăm să încercaţi să nap it off (doar temporar pentru testare) şi verificaţi din nou. Cel mai probabil este activată şi le-aţi făcut unele modificări de stil şi stiluri de dumneavoastră sunt stocate în fişiere. Atât după modificări stilul fişierele sunt diferite (nume diferite) dar cache plin HTML ieşiri în cache comentarii încă au URL-uri la fişiere stil vechi. Asta ar explica perfect de ce se întâmplă. Deci, dacă acesta este într-adevăr cauza atunci vă rugăm să:
    1. Doar aşteptaţi până când expiră Comentarii Cache şi problema va merge mai departe sine
    (2) Sau dacă nu doriţi să aşteptaţi doar curat Comentarii Cache

    Dacă nu este cauza apoi vă rugăm să ne anunţaţi şi vom verifica ea din nou.

  4. #4
    Retrase;)
    Alăturaţi-vă Data
    August 2011
    Mesaje
    441

    Default

    Max michal este în prezent acest atelier, el va raspunde tu cât mai curând posibil, dar aici este ceea ce am pentru tine, cum se dezactivează vBET:

    1. Dezactivaţi-l în Admin CP
    2. Comentariu vBET normele în .htaccess. Dacă nu vă amintiţi care sunt acele check-in pachet vBET apoi în a face nu-încărcat/instrumente/redirecţionarea-regulile de director
    3. Revenire integrarea modificări în fişiere vbseo. Cel mai simplu mod - doar Încărcaţi fişierele originale. Dacă nu aveţi zip - descărcaţi-l din pagina furnizor. Cea mai grea fel - doar deschide readme.html în vBET pachet şi aţi exact descris modificări care s-a făcut - Fă-o în mod opusă.

  5. #5
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Multumesc pentru raspuns, eu sunt nins în conformitate cu munca în acest moment astfel încât stilul meu Forumul pentru oaspeţii vor avea să rămână rupt până mâine în cazul în care am poate efectua această acţiune, deşi am o suspiciune ascuns, care este foarte tîrziu vbet care cauzează acest lucru - voi updaate mâine atunci când puteţi fi de acord cu succes vBET.

  6. #6
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Michael, reglare pe Comentarii memoria cache a lucrat, dar am folosit doar vreodată un stil nimic vreodată în cache sau prezentat pentru oaspeţi a fost stilul meu care folosesc acum, utilizatorul nu s-a dovedit un alt stil, vreodată!, mi se pare că dacă în setările vbulletin modificaţi stilul indicat oaspeţilor că nu va onora alegerea mea exact, sa lovit sau dor, dar cea mai mare parte un non stil versiunea de stilul curent. Dacă i a face întreb şi nap off Comentarii cache-ul apoi se comportă ca acesta ar trebui să însemnând că vbet iscausing o problemă!.

  7. #7
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Am plecat de cache-ul Comentarii dezactivate deoarece 22: 15 ieri şi Vizualizare comentarii neînregistraţi/nu log în vedere a fost aşa cum ar trebui să fie, atunci când am transformat-o înapoi pe 21: 20 astăzi Comentarii vedere a fost rupt din nou, apoi modificarea stilului disponibile prin vbulletin implicit că ID-ul nu-și onorează acest schimb de modificare vizualizare comentarii devine fix dar arată it fixat în stilul anterioare, atunci când cineva încearcă să vizualizaţi un fir ecranul va reveni la stilul am schimbat doar la??

    I-am transformat Comentarii cache oprit din nou, astfel încât meu stiluri sunt fixe, aşa cum am menţionat mai sus i nu aţi modificat stilul sau uita-te astfel încât nu există nici un motiv de ce vBET ar provoca această problemă, poate ai vă rugăm să elibereze un fix sau spune-mi ce pot face pentru a obţine acest lucru corect?

  8. #8
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Am rezolvat această problemă eu însumi, dar vBET trebuie încă un fix, astfel încât această doen't trebuie să se facă manual:
    1. Accesat Admincp > cache-ul vBET
    2. > Comentarii Cache
    3. Dezactivat Comentarii Cache şi salvate
    4. Făcut Oaspeţii Cache timp să trăiască & Comentarii Cache timp să trăiască pentru mai relevante pagini valorile zero
    5. Activat Cache Comentarii & salvate
    6. Vizualizările comentarii sunt afişate acum stilul corectă
    7. Făcut Oaspeţii Cache timp să trăiască & Comentarii Cache timp să trăiască pentru mai relevante pagini valoarea le-a avut la înainte & salvate
    8. Vedere conectat la verificat pentru a confirma stil a fost inca ok

    Acum vizualizarea pentru oaspeţii este fixată, dar cred că atunci când cache expirarea timpului dacă un oaspete opinii site-ul meu şi există o problemă cu stilul sau unele erori atunci fiecare oaspete după care va vedea stil rupt sau eroare când într-adevăr că eroarea nu mai există!

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd View Post
    Am rezolvat această problemă eu însumi, dar vBET trebuie încă un fix, astfel încât această doen't trebuie să se facă manual:
    1. Accesat Admincp > cache-ul vBET
    2. > Comentarii Cache
    3. Dezactivat Comentarii Cache şi salvate
    4. Făcut Oaspeţii Cache timp să trăiască & Comentarii Cache timp să trăiască pentru mai relevante pagini valorile zero
    5. Activat Cache Comentarii & salvate
    6. Vizualizările comentarii sunt afişate acum stilul corectă
    7. Făcut Oaspeţii Cache timp să trăiască & Comentarii Cache timp să trăiască pentru mai relevante pagini valoarea le-a avut la înainte & salvate
    8. Vedere conectat la verificat pentru a confirma stil a fost inca ok

    Acum vizualizarea pentru oaspeţii este fixată, dar cred că atunci când cache expirarea timpului dacă un oaspete opinii site-ul meu şi există o problemă cu stilul sau unele erori atunci fiecare oaspete după care va vedea stil rupt sau eroare când într-adevăr că eroarea nu mai există!
    Salut. vBET nu au nevoie de modificări în acest domeniu - nu a existat nicio eroare - am explicat deja cum funcționează. Acesta funcționează așa cum se presupune să - arată complet memorate în cache pagini HTML până la expirarea acestora. Și a fost de lucru la fel pe forumul dumneavoastră. Descrierea modului în care ați rezolvat problema este dovada. Ați schimbat TTL cache la o valoare foarte mică, astfel încât toate paginile au expirat și au fost înlocuite în cazul în care au venit solicitări noi. Totul funcționează perfect. Așa cum am descris în primul meu răspuns aici - paginile cache indică faptul că nu există fișiere CSS, pentru că cel mai probabil unele CSS a fost schimbat pe forum. Și așa cum am descris înainte, în astfel de caz, puteți aștepta doar până când cache-ul expiră (în cazul în care timpul de a trăi are valori scăzute) de culoare cache-ul clienților. Vă rugăm să rețineți - NU spălați memoria cache a bazei de date - aceasta funcționează perfect indiferent de modificările pe care le veți face pe forum

    De asemenea, nu aveţi pentru a rezolva singur. De fapt ai făcut doar ceea ce am scris vă în răspunsul meu primul în acest thread:
    Deci, dacă acesta este într-adevăr cauza atunci vă rugăm să:
    1. Doar aşteptaţi până când expiră Comentarii Cache şi problema va merge mai departe sine
    (2) Sau dacă nu doriţi să aşteptaţi doar curat Comentarii Cache
    Doar golit Cache comentarii ca tine s-a cerut. Vă rugăm să reţineţi că, acolo este mult mai simplu mod pentru aceasta - nu aveţi pentru a face toate aceste etape, este de ajuns pentru a merge la Admin CP -> vBET Cache -> Cache Cleaner. Ne pare rău nu am mentionat această opţiune în ultimul răspuns - am presupus că tu stii asta.

  10. #10
    Retrase;)
    Alăturaţi-vă Data
    August 2011
    Mesaje
    441

    Default

    Ne pare rău că ai avut de a rezolva aceasta prin propriul, ne sunt verificarea posibilităţi, ce apare şi cum a rezolvat-o o singură dată pentru toate

Pagina 1 de 2 12 UltimulLast

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •