Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Pagina 1 de 3 123 UltimulLast
Rezultate 1 a 10 de 21

Thread: vBGallery probleme de integrare.

  1. #1
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Mai 2010
    Mesaje
    257

    Default vBGallery probleme de integrare.

    Am urmat opţiunilor de integrare aici:

    http://www.vbenterprisetranslator.co....html # post1787

    Acest lucru este meu reguli personalizate Rescriere:

    Code:
    'gallery/index\.php$' => 'gallery/'
    'browseimages\.php\?do=favorites$' => 'favorites.html'
    'browseimages\.php\?do=subscriptions$' => 'subscriptions.html'
    'browseimages\.php\?do=member&imageuser=(\d+)$' => 'imageuser-$1.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)$' => 'browse-$1.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)&page=(\d+)$' => 'browse-$1-$2.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)&userid=$' => 'browse-$1-albums.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)&userid=(\d+)$' => 'browse-$1-user$2.html'
    'browseimages\.php\?c=(\d+)&u=(\d+)$' => 'browse-$1-user$2.html'
    'browseimages\.php\?do=popimages$' => 'top.html'
    'browseimages\.php\?do=popimages&orderby=views' => 'topviews.html'
    'browseimages\.php\?do=popimages&orderby=rating' => 'toprated.html'
    'browseimages\.php\?do=popimages&orderby=posts' => 'toppost.html'
    'showimage\.php\?i=(\d+)&noignore=0&postid=(\d+)$' => 'image-$1-$2.html'
    'showimage\.php\?i=(\d+)&original=1.*$' => 'image-$1big.html'
    'showimage\.php\?i=(\d+).*$' => 'image-$1.html'
    Totul mari opere în limba prestabilită.

    Am adăugat integrarea în principalul meu htaccess.:
    Code:
    # Comment the following line (add '#' at the beginning)
    # to disable mod_rewrite functions.
    # Please note: you still need to disable the hack in
    # the vBSEO control panel to stop url rewrites.
    RewriteEngine On
    
    # Some servers require the Rewritebase directive to be
    # enabled (remove '#' at the beginning to activate)
    # Please note: when enabled, you must include the path
    # to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
    #RewriteBase /
    
    RewriteCond %{HTTP_HOST} !^windows8theme\.org$
    RewriteRule ^(.*)$ http://windows8theme.org/$1 [L,R=301]
    
    RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
    
    # MONTH
    <FilesMatch "\.(flv|gif|jpg|jpeg|png|ico|swf)$">
       Header set Cache-Control "max-age=2592000"
    </FilesMatch>
    
    # WEEK
    <FilesMatch "\.(js|css|pdf|txt)$">
       Header set Cache-Control "max-age=604800"
    </FilesMatch>
    
    # DAY
    <FilesMatch "\.(html|htm)$">
       Header set Cache-Control "max-age=43200"
    </FilesMatch>
    Şi asta pentru că am htaccess în directorul galeria mea.:

    Code:
    RewriteEngine On
    
    RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbseourl=
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule ^(.*)$  /vbseo.php?vbseourl=$1&vbseorelpath=./gallery/&%{QUERY_STRING} [QSA]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/
    RewriteRule ^(.*\.php)$ /vbseo.php?vbseourl=$1&vbseorelpath=./gallery/&%{QUERY_STRING} [QSA]
    
    RewriteCond %{QUERY_STRING} !redirected=
    RewriteCond %{QUERY_STRING} language=
    RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
    
    RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
    RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]
    Cu toate acestea, ori de câte ori am încerca să traducă orice pagina din interiorul galeriei, I a lua acest lucru din browser-ul meu:



    Vă rugăm să ajute. Multumesc.

  2. #2
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Mai 2010
    Mesaje
    257

    Default

    Când sunt pe o pagină de imagine în cadrul vBGallery, şi am faceţi clic pe un steag pentru a schimba limba, I a lua aceasta:

    Avertizare: include(/home/windows/public_html/gallery//vbseo.php) [function.include]: Failed to open stream: Nu există un astfel de fişier sau director în / Home / windows / public_html / galerie / vbenterprisetranslator_front_controller.php pe linia 35

    Avertizare: Include () [function.include]: Nu a reuşit deschiderea ' / home/windows/public_html/gallery//vbseo.php' pentru includerea (include_path ='.: / usr/lib/php: / usr/local/lib/php ') în / Home / windows / public_html / galerie / vbenterprisetranslator_front_controller.php pe linia 35

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Se pare ca unele reguli sunt rupte. Văd dublă / în calea de fişier, fişier, de asemenea, vbseo.php este privit, în directorul galerie ceea ce este evident greşit.

    Acest lucru se datorează faptului că aţi amestecat normele obişnuite. Htaccess cu normele interne vbseo. Şi în interiorul folderului galeria regulile tale nu sunt relative (ca de obicei este), dar absolut.

    Deci, soluţii posibile:
    1. Închideţi redirectionari vbseo şi să facă totul în htaccess -. Aceasta va fi mai bine pentru performanţa şi acest lucru este testat modalitate de a integra cu vBET mod având în directorul propriu.
    2. Editare vBET controler faţă.

    Pentru soluţii doilea va rugam sa (nu testat):
    1. Deschide fisierul / Galerie / vbenterprisetranslator_front_controller.php
    2. Înlocuiţi fiecare dirname (__FILE__) (Sunt 2 din cele), cu VBET_FORUMDIR

    Va rugam sa ne feedback-ul dumneavoastră.

  4. #4
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Mai 2010
    Mesaje
    257

    Default

    Am încercat doua soluţie, dar am aceasta:


    Avertizare: Include (/ home / windows / index.php) [function.include]: Failed to open stream: Nu există un astfel de fişier sau director în / Home / windows / public_html / galerie / vbenterprisetranslator_front_controller.php pe linia 35

    Avertizare: Include () [function.include]: Failed deschidere "/ home / windows / index.php" pentru incluziune (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / Home / windows / public_html / galerie / vbenterprisetranslator_front_controller.php pe linia 35

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Sunteţi înlocuieşte SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH la valoarea gresit in fata operatorului. Vă rugăm să setaţi-o în mod corespunzător. Aceasta este prima linie de cod operator din faţă:
    PHP Code:
    define('VBET_FORUMDIR''SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH'); 
    Puteţi găsi valoare corespunzătoare, prin utilizarea actualdirectory.php script-ul de la directorul de instrumente. Toate detaliile sunt incluse în instrucţiunile de la link-ul de l-aţi dat în primul mesaj.

  6. #6
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Mai 2010
    Mesaje
    257

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de vBET View Post
    Sunteţi înlocuieşte SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH la valoarea gresit in fata operatorului. Vă rugăm să setaţi-o în mod corespunzător. Aceasta este prima linie de cod operator din faţă:
    PHP Code:
    define('VBET_FORUMDIR''SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH'); 
    Puteţi găsi valoare corespunzătoare, prin utilizarea actualdirectory.php script-ul de la directorul de instrumente. Toate detaliile sunt incluse în instrucţiunile de la link-ul de l-aţi dat în primul mesaj.
    Aceasta este ceea ce se înlocuieşte cu:

    / Home / windows / public_html

    exact cum l-am primit de la actualdirectory.php

    Sau ar trebui să fie pentru directorul galerie?
    Ultima modificare făcută de Taurus; 11-07-11 la 14:50.

  7. #7
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Mai 2010
    Mesaje
    257

    Default

    Când m-am schimba la:

    / Home / windows / public_html / galerie

    Apoi am obţine acest:


    Avertizare: Require_once (/ home / windows / public_html / galerie / include / vbenterprisetranslator_functions.php) [function.require-o dată]: Failed to open stream: Nu există un astfel de fişier sau director în / Home / windows / public_html / galerie / vbenterprisetranslator_front_controller.php pe linia 29

    Eroare fatală: Require_once () [function.require]: Failed deschidere necesară "/ home / windows / public_html / galerie / include / vbenterprisetranslator_functions.php" (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / 'php), în / Home / windows / public_html / galerie / vbenterprisetranslator_front_controller.php pe linia 29
    Ultima modificare făcută de Taurus; 11-07-11 la 14:50.

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Taurus View Post
    Aceasta este ceea ce se înlocuieşte cu:

    / Home / windows / public_html

    exact cum l-am primit de la actualdirectory.php

    Sau ar trebui să fie pentru directorul galerie?
    Deci, aceasta este valoarea corespunzătoare - la fel de instrucţiuni spune - valoarea de la actualdirectory.php - nimic altceva.

    Eu nu înţeleg de ce vă spune că erorile index.php a fost uitat în / Home / windows nu în / Home / windows / public_html
    Dacă aţi efectuat modificări după cum a fost descris, atunci ar trebui să fie analizat în / Home / windows / public_html - Vă rugăm să PM-mi acces la detaliile FTP dvs. - voi verifica exact ceea ce aveţi în fişiere chiar acum.
    Ultima modificare făcută de vBET; 12-07-11 la 15:44.

  9. #9
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Mai 2010
    Mesaje
    257

    Default

    Detalii PM'd. Multumesc.

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Multumesc pentru acces. Primul lucru pe care l-am văzut este greşit - să presupunem că vă să înlocuiţi dirname (__FILE__) a VBET_FORUMDIR astfel cum a fost descris într-unul din mesajele mele anterioare. Dar, în loc să îl înlocuieşte dirname (VBET_FORUMDIR). Vă rugăm să corectaţi această verificare şi este de lucru.

    . De asemenea, după cum văd regulile în galeria htaccess sunt la / vbseo.php - aşa cum am scris, de obicei, înainte de norme, în directorul sunt relative, nu absolute. Aceasta poate fi, de asemenea, o problemă, pentru că vBET deja se adaugă la cale "/". Deci, dacă după corectarea, nu este încă de lucru, vă rugăm să încercaţi să înlocuiască (în 2 locuri):
    PHP Code:
    .'/'.$_GET['redirected'
    la:
    PHP Code:
    .$_GET['redirected'
    Dar nu numai în cazul în care va fi necesar - deci dacă doube / / va fi greşit pentru sistemul dumneavoastră. Deci, să o faceţi dacă veţi vedea erori cum ar fi:
    Code:
    Warning: include(/home/windows/public_html//vbseo.php) ...
    Vă rugăm să spuneţi făcut-o ajuta.

Pagina 1 de 3 123 UltimulLast

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •