PDA

View Full Version: Rezolvate personaj ciudat în URL-uri



badawidollah
21-05-10, 12:30
[Lang = vi] Buna ziua,

* Ron97 مباراة .. أي مكان آخر يمكن الربح? - العاب الجوال منتدى تحميل Mp3 موسيقى فيلم فيديو خلفية المشروع شركة إدارة الأعمال الكبار فوتوشوب يؤ

badawidollah
21-05-10, 12:31
Googlebot a găsit un număr extrem de mare de adrese URL pe site-ul dvs.: Va rugam alegeti limbile Bel 19 mai 2010
Googlebot a întâmpinat probleme în timp ce accesarea cu crawlere a site-ului dvs. Vă rugăm să Alegeti Limbi Bel.
Googlebot a întâmpinat număr extrem de mare de link-uri pe site-ul dvs.. Acest lucru poate indica o problemă cu structura URL-ul site-ului dumneavoastra. Googlebot poate fi accesarea cu crawlere în mod inutil un număr mare de URL-uri distincte care indică un conţinut identic sau similar, sau părţi accesarea cu crawlere a site-ului dvs. care nu sunt destinate să fie accesate cu crawlere de către Googlebot. Ca rezultat Googlebot ar putea consuma lăţime de bandă mult mai mult decât este necesar, sau ar putea fi incapabil să indexeze complet întregul conţinut de pe site-ul dvs..
Mai multe informaţii despre această problemă
Iată o listă de adrese URL eşantion cu potenţiale probleme. Cu toate acestea, această listă ar putea să nu includă toate adresele URL problematice pe site-ul dvs..

* Ron95 Ron97
* À ¤ ¤ à ¥ à ¤ ¯ Â ¤ ¾ à ¤ ° un ¤ · Un ¥ <à ¤ ¨ ¥ € PS3 250GB - à ¤ «à ¥ <à ¤ ° un ¤ ® à ¤ ® à ¥ <à ¤ ¬ à ¤ ¾ à ¤ ‡ à ¤ ² à ¤-à ¥ ‡ à ¤ ® à ¥ à ¤ · Un ¤ à ¤ ® à ¤ ª à ¥ € 3 à ¤ μà ¥ € à ¤ ¡à ¤ ¿à ¤ ¯ Â ¥ < à ¤ · Un ¤, à ¤-à ¥ € à ¤ ¤ à ¤ ® à ¥, à ¤ μà ¥ € à ¤ μà ¥ ‰ à ¤ ² à ¤ ª à ¥ ‡ à ¤ ª à ¤ ° un ¤ ª à ¤ ° un ¤ ¿à ¤ ¯ Â ¥ <à ¤ OEA ¤ ¨ ¤ ¾ à ¤ ª à ¥ à ¤ ° un ¤ ¬ Â ¤, à ¤ § à ¤ ¨ ¤ μà ¥ à ¤ ¯ Â ¤ ¾ à ¤ ª à ¤ ¾ à ¤ ° à ¤ • ¤ à, à
* Ù Ø § Ù † O • USO ± Ø ³ ne USO º USO • O ® Ù ... Ø ³ Ø © Ø £ Ø'Ù ‡ Ø ± - Ù ... Ù † Ø ª Ø · U ‰ Ø § Ù "Ø ¹ Ø § Ø • O § Ù" Ø ¬ UO § Ù "Ø ª Ø * Ù ... obi" Ù ... Ø ¬ Ø § Ù † ne mp3 Ø § Ù "U USO ¯ obi Ù ... UO ³ obi, Ù ‰ Ø § Ù" U obi "Ù ... Ø ® U" Ù USO © Ø § Ù "U ... Ø'Ø ± UO ¹ Ø'Ø ± ÙƒØ © ¥ Ø Ø § Ø • O ± Ø © Ø § Ù" Ø Ø ¹ £ Ù ... Ø § Ù "U ª UO ÙØ'ÙØ · U, ØμØμ Ø § U "Ø * O • Ø § Ù" Ø ª ne

badawidollah
21-05-10, 12:51
RewriteEngine On

RewriteBase / forum /

RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST www \\!. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / forum / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / pe forum pentru / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbseo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

vBET
22-05-10, 23:20
Ce este primul post despre?

Dumneavoastră. Htaccess arată bine şi cum văd că este de lucru. Nu aveţi probleme cu normele?

Despre nota Google - exemplu de URL-ul problematic nu este o adresă URL la toate. Este ceva rupt pe post, sau este ca Google pe care le trimiteţi?

De asemenea, - Te-am vazut deja scris în fir în cazul în care această problemă a fost descris. Vă rugăm să indicii necultivate descrise acolo. Parţial:
1. Bloc conţinut irelevant de robots.txt
2. Verificaţi nu webmasteri instrumentele pe care le prezinta unele erori în URL-uri buclate (curbat, înseamnă că unele părţi se repetă de peste si peste din nou)

badawidollah
23-05-10, 08:02
1. a
2. Google nu prezintă erori url bucle

VGF
23-05-10, 15:52
Comentariu aceste domenii out -


#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
#RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

şi încercaţi din nou. Nu aveţi nevoie de el de două ori. Şi nu aveţi nevoie de această linie, fie -


#RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA] (Deja comentate de mai sus)

^ ^ Având în faptul că linia de acolo, rupt forumul meu. Ei nu sunt necesare.

În cazul în care nu funcţionează ..., de asemenea, încercaţi să comenteze această parte out -



#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.nusantaraku\.org
#RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/$1 [L,R=301]

Unele servere dont nevoie de ea. A trebuit să-l comentati, precum şi .. altfel pe forum pentru a fost rupt.

VGF
23-05-10, 15:59
Instalarea mea vBET este funcţional în totalitate doar cu următorul text din htaccess. -



RewriteEngine On
Opţiuni + FollowSymLinks

# VbSEO Harta site-ului
RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]
# END

# VBET
# Reguli pentru legături cu vBSEO Traducere SEO (trebuie să fie incluse înainte de toate normele la vbseo.php)

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang = $ 1? & redirect = / [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar & redirect = / $ 2 [L, QSA]



RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]
# VBET End

badawidollah
23-05-10, 17:22
acum, regulile mele ca aceasta

RewriteEngine On

RewriteBase / forum /

RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST www \\!. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / forum / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / pe forum pentru / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbseo.php [L, QSA]

# RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
# RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
# RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
# RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]


nu stiu funcţiona sau nu

vBET
23-05-10, 17:41
acum, regulile mele ca aceasta

...

nu stiu funcţiona sau nu

Normele dvs. arată bine. Pentru a verifica funcţionează doar merge la orice pagină tradusă şi check este de lucru.

Nu trebuie să eliminaţi norme vBSEO - cei care nu sunt active oricum (vBET capturile totul înainte de a vBSEO). De asemenea, regula este primul ok şi mai bune pentru SEO să-l aibă (forţele adresele URL de redirecţionare nu începând cu www să încep prin www).

Vă sugerez să nu orice modificări în fişierul htaccess. Pana cand winf că ceva nu este de lucru şi în acest caz, vă rugăm să ne descrieţi primul ceea ce este si noi va vom oferi suport.

vBET
23-05-10, 17:42
1. a
2. Google nu prezintă erori url bucle

1. Atunci când - înainte sau după e-mail Google?

VGF
23-05-10, 19:29
În a mea, nu am această parte. Ai fi de două ori -



RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbseo.php [L, QSA]


vbseo.php este ignorat .... si pentru mine ea a spart codul meu dacă l-am lăsat acolo.

Michal mi-a spus să o eliminaţi, iar acum it works fin.

badawidollah
24-05-10, 10:52
1. Atunci când - înainte sau după e-mail Google?

Google înainte de a-mi e-mail.
indicele mea nu ca de obicei în creştere acum.
arata ca Google opri de la index-ul meu

VGF
24-05-10, 12:29
Google înainte de a-mi e-mail.
indicele mea nu ca de obicei în creştere acum.
arata ca Google opri de la index-ul meu

Este nevoie de timp, frate. Aş da 2 la 3 luni minim.

Am fost analiza SEO motor de cautare pentru ca acum 10 ani. Şi nu există nici o îndoială, este nevoie de timp pentru Google pentru a determina "final" de plasare a paginilor tale. Se va fluctua la grade mai mari şi mai mici pentru săptămâni.

badawidollah
24-05-10, 12:53
În a mea, nu am această parte. Ai fi de două ori -



vbseo.php este ignorat .... si pentru mine ea a spart codul meu dacă l-am lăsat acolo.

Michal mi-a spus să o eliminaţi, iar acum it works fin.

RewriteEngine On

RewriteBase / forum /

RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST www \\!. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / forum / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / pe forum pentru / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

# RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
# RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbseo.php [L, QSA]

# RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
# RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
# RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
# RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

sperăm că va lucra

vBET
24-05-10, 20:06
Google înainte de a-mi e-mail.
indicele mea nu ca de obicei în creştere acum.
arata ca Google opri de la index-ul meu

Vă rugăm să reţineţi că este normal şi de dorit ca paginile blocate în robots.txt sunt eliminate din indexurile. Deci, în această zonă poţi fi calm. Google este de indexare de conţinut nou şi, probabil, încă ne-indexarea conţinutului irelevant.

Problema reală este ceea ce acest mesaj a fost într-adevăr despre Google. Este posibil ca Google a fost scris cu privire la conţinutul pe care le deja blocate, dar nu a fost scos din indexurile încă, sau nu este într-adevăr unele bucla în adresa URL care nu veţi vedea acum. În primul caz - nu este nimic să vă faceţi griji - pagini nerelevante, care sunt considerate de către Google ca duplicarea de conţinut vor fi eliminate în timp şi problema este închis. În al doilea caz, avem de a găsi URL-uri curbat - veţi găsi cele definitiv în Instrumentele pentru webmasteri, mai devreme sau mai târziu, dacă există astfel de (vă rugăm să reţineţi că Instrumentele pentru webmasteri nu-ţi arăt date reale).

De asemenea, un indiciu mai multe - asiguraţi-vă că aţi blocat tot conţinutul irelevante în dvs. robots.txt vă rugăm să consultaţi aici pentru exemple:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html
Şi să fie pregătită ca paginilor blocate de robots.txt va dispărea din indexurile - acesta este modul în care este şi modul în care ar trebui să funcţioneze.

In acest moment nu ştim din alte motive de ce Google ar putea trimite un astfel de mesaj. Încă mai aşteaptă răspunsul pentru că mesajul dat în post două aici este ca aceasta Google trimite sau era ceva defecte cu codare?

vBET
10-06-10, 22:46
Nici un răspuns - considerat rezolvat. Vă rugăm să reţineţi, dacă nu-l aici:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1