PDA

View Full Version: Respins Alegerea steaguri pentru limba engleză



furnivat
20-10-11, 01:16
I a alerga un forum în limba engleză. 90% din utilizatorii mei Forumului sunt din SUA. Aş dori să au opţiunea de a selecta pavilion SUA ca implicit engleză pavilion (în acest moment este UK "Union Jack" pavilion). Îmi pare rău pentru a cere acest lucru pentru că eu sunt de fapt engleză mine, dar am să dea utilizatorii mei ceea ce doresc! În acest moment am editat manual all_flags.gif GIF imagine pentru a înlocui pavilion UK cu steagul SUA.

vBET
20-10-11, 11:54
Manuală a redacta is fin. Aşa cum am să presupunem că nu aveţi nevoie să-l schimbe mai. De asemenea, alţi utilizatori când nevoie va seta o dată şi lăsaţi-l. Atât din punctul de vedere al performanțelor este mai bine să editaţi doar imaginea în loc de a utiliza opţiuni suplimentare care să permită să se stabilească fiecare pavilion. În acest caz, noi nu ar fi capabil de a utiliza CSS Sprite - acum doar o singură cerere devine toate steagurile. Fără CSS Sprite va fi o cerere pe un pavilion = cererile 53. De asemenea, imagini modificări foarte rare în vBET Deci, practic aveţi deja soluția.

Am înţeles al tău nevoie, încă păstrarea în minte că acest lucru ar degrada performanţa şi că nu există soluţie uşor pentru acest (doar Editare imagine) ne gândim noi nu va merge pentru ea.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1