PDA

View Full Version: Rezolvate Eroare dupa instalarea VBulletin 4.1.5, apoi vBET 4.4.2



bcraytor
11-09-11, 23:36
A făcut doar o instalare proaspătă de VBulletin 4.1.5, urmată de vBET 4.4.2. Instrucţiuni de urmat pe readme.html. Dar, am avea această eroare:

Atenţie: necesită ([cale] / vbet_translation_options/vbenterprisetranslator_from_1.php) [function.require]: failed to open stream: Nu există un astfel de fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_class_translator.php pe linia 31

Fatal error: require () [function.require]: Failed deschidere necesară "/ home/apprais6/public_html/vbet_translation_options/vbenterprisetranslator_from_1.php" (include_path ='.:/ usr/local/php52/pear ') in / home/apprais6 / public_html / includes / vbenterprisetranslator_class_translator.php pe linia 31

- Atunci când mai fac clic pe forum, blog sau ce e nou tab.

De asemenea, atunci când am introduceţi numărul de licenţă în vBET-> Main, sau face orice mods alte domenii - în care nu se actualizează.

Orice idei despre cum să se stabilească?

bcraytor
11-09-11, 23:47
După instalarea şi urmând instrucţiunile din readme.html, Primesc aceasta eroare:

Atenţie: necesită ([cale] / vbet_translation_options/vbenterprisetranslator_from_1.php) [function.require]: failed to open stream: Nu există un astfel de fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_class_translator.php pe linia 31

Fatal error: require () [function.require]: Failed deschidere necesară "/ home/apprais6/public_html/vbet_translation_options/vbenterprisetranslator_from_1.php" (include_path ='.:/ usr/local/php52/pear ') in / home/apprais6 / public_html / includes / vbenterprisetranslator_class_translator.php pe linia 31

De asemenea, eu nu pot salva schimba la vBET-> principal, de exemplu, cheia de licenţă sau de limbaj pe forum pentru.

Orice idei.

r.dziadusz
12-09-11, 11:09
Este problema încă există, pentru că atunci când fac clic pe ceea ce este nou buton, etc pe forum pentru, nu am vazut nici o problema - poate problema este numai pentru utilizatorii conectat. Cu toate acestea, asiguraţi-vă că aţi copiat toate fisierele necesare, şi configurat corect toate opţiunile.

bcraytor
13-09-11, 04:16
Vă mulţumim pentru amabilitatea răspunsul dumneavoastră, care este apreciat.

Da, am fost în stare să aducă îmbunătăţiri.

Cu toate acestea, problema o am acum este că dacă faceţi clic pe "Forum" şi apoi încercarea de a traduce în altă limbă, ea încearcă să acceseze url

Inginer de evaluare (http://www.valuationengineer.com/da/forum.php)

şi apoi nu reuşeşte cu "pagina nu este redirecţionarea în mod corespunzător" (În Firefox).

Aceasta nu este o problemă atunci când faceţi clic pe "blog" sau "Ce e nou" file!

Orice sugestii.

Mulţumiri
Bert Craytor

bcraytor
13-09-11, 04:20
De asemenea, aceasta este haldei de la Fiddler, dacă acest lucru ajută la:

# Protocol URL-gazdă Rezultatul Organismul Caching Content-Type Comentarii Procesul de particularizat
69 200 valuationengineer.com HTTP / forum.php 39,342 text / html; charset = firefox: 9076
70 304 valuationengineer.com HTTP / clientscript / yui / conexiune / conexiune-min.js v = 415 0 firefox:? 9076
? 71 304 valuationengineer.com HTTP / clientscript / yui / yuiloader-Dom-eveniment / yuiloader-Dom-event.js v = 415 0 firefox: 9076
72 304 valuationengineer.com HTTP / clientscript / vbulletin-core.js v = 415 0 firefox:? 9076
? 73 304 valuationengineer.com HTTP / clientscript/vbulletin_md5.js v = 415 0 firefox: 9076
? 74 304 valuationengineer.com HTTP / clientscript / vbulletin_read_marker.js v = 415 0 firefox: 9076
75 200 valuationengineer.com HTTP / cron.php rand = 1315883666 43 image / gif firefox:? 9076
76 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076
77 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
78 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
79 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076
80 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
81 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076
82 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
83 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076
84 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
85 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076
86 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
87 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076
88 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
89 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076
90 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
91 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076
92 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
93 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076
94 302 valuationengineer.com HTTP / forum.php 0 text / html firefox: 9076
95 301 valuationengineer.com HTTP / da / forum.php 0 text / html firefox: 9076

bcraytor
13-09-11, 05:07
Se pare că problema este stabilită anterior: (1) Nu au fost ^ M caractere în htaccess care am scos şi am golit directorul pe forum pentru setarea prestabilită în CP..

Cu toate acestea, problema rămasă acum este că atunci când fila în forumuri de limba engleză şi apoi modificaţi să spună japoneză sau o altă limbă, elementele din bara de meniu de mai jos file, şi anume "Mesaje noi", "Mesaje Private", "Întrebări frecvente" , "Calendar", ...., arată ca text vertical alb de pe partea stângă a ferestrei. Acest lucru pare a fi un bug ... sau este prezenta o incompatibilitate cu VBulletin 4.1.5?

r.dziadusz
13-09-11, 10:19
Poţi să clarifice situaţia dumneavoastră, atunci când am traduce în engleză şi anume japoneză, bar, despre care vorbiti, pare să rămână în acelaşi loc.
Dar, vă rugăm să trimiteţi-mi pe PM, de testare-ghidul de conectare, parola, pentru că eu nu pot vedea nici mesajele

vBET
16-09-11, 17:23
Bună. Aşa cum am vedea traducerile dvs. sunt de lucru bine cu limba şi nu cu = / COD / - norme, cel mai probabil le-aţi greşit htaccess..
Vă rugăm să verificaţi-ai adăugaţi reguli vBET şi dacă da, atunci vă rugăm să trimiteţi dvs. aici htaccess complet de conţinut. Pentru a verifica. Vă rugăm să reţineţi că link-uri SEO sunt recomandate. De asemenea, dacă aveţi deja folosit un limbaj = link-uri şi pagini indexate Google cu astfel de URL-ul va trebui să adăugaţi o altă regulă care va spune Google loc pagină nouă după ce link-uri SEO. Deci, mai intai sa facem link-uri SEO de lucru şi apoi va rugam sa folositi acest indiciu pentru a muta frumos paginile dvs. fără a pierde din indicele în Google: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq.html # post1541

r.dziadusz
24-09-11, 07:55
Nici un răspuns, considerăm că este făcut, dacă aveţi întrebări sau îndoieli pentru acest thread vom deschide din nou, pentru orice alte întrebări deschise subiecte noi

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations