PDA

View Full Version: Rezolvate Google refuză să indice adresele URL suplimentare create de vBET



myandy99
25-08-11, 04:07
vBET 3.4.1
vBSEO 3.6
vBulletin 3.6.8
vBSEO Harta site-ului

Am integrat cu vBET Sitemap vBSEO şi URL-urile generate in sitemap a crescut semnificativ din cauza limbi suplimentare. Cu toate acestea Google refuză să indice cele mai multe dintre acestea pe internet cu următorul mesaj trimis la mine pe Tool Webmaster meu:


Googlebot a găsit un număr extrem de mare de adrese URL pe site-ul dvs.: http://xxxx.com/

Googlebot a întâmpinat probleme în timp ce accesarea cu crawlere a site-ului http://xxxx.com/.

Googlebot a întâmpinat număr extrem de mare de link-uri pe site-ul dvs.. Acest lucru poate indica o problemă cu structura URL-ul site-ului dumneavoastra. Googlebot poate fi accesarea cu crawlere în mod inutil un număr mare de URL-uri distincte care indică un conţinut identic sau similar, sau părţi accesarea cu crawlere a site-ului dvs. care nu sunt destinate să fie accesate cu crawlere de către Googlebot. Ca rezultat Googlebot ar putea consuma lăţime de bandă mult mai mult decât este necesar, sau ar putea fi incapabil să indexeze complet întregul conţinut de pe site-ul dvs..

Mai multe informaţii despre această problemă

Iată o listă de adrese URL eşantion cu potenţiale probleme. Cu toate acestea, această listă ar putea să nu includă toate adresele URL problematice pe site-ul dvs..

(Notă: adresele URL proba enumerate sunt URL-uri limbi străine (cum ar fi http://xxx.com/forums/no/something-something.html) şi acestea sunt de lucru URL-uri nu, URL-uri sparte).


Ca rezultat, în timp ce cu vBET I inscrise URL-uri mult mai mult decât înainte (661934) în Google prin intermediul sitemap, Google a respins cele mai multe dintre ele si indexate doar 44,506 dintre ele.

Mesajul detaliate care explică de ce Google nu indice acele adrese URL este ca următorul text:


URL-uri nu au fost urmate
Când am testat un eşantion de adrese URL din Sitemap-ul dvs., am descoperit că unele adrese URL redirecţionează către alte locaţii. Vă recomandăm ca Sitemap-ul dvs. conţină adrese URL care indică destinaţia finală (redirecţionare ţintă), în loc de a redirecţiona la o altă adresă URL.

Eroare HTTP: 301
URL:
http://xxx.com/forums/sl/blah-blah-blah/314-what-ever-sample.html
Problemă detectată pe: 18 august 2011

Google nu ar trebui să indice mai mult de URL-uri mele dacă nu toate? Am citit pe acest forum poveşti bune despre vBET creşterea URL-urile indexate pe web, aducând în traficul suplimentar. Acest lucru nu sa întâmplat cu mine.

Cum pentru a rezolva problema mea?

kamilkurczak
25-08-11, 08:21
Buna ziua,
poti lipi aici un mesaj complet de la Google? cu lista completă de URL-uri greşite? dacă tu dont doriţi să-l inseraţi aici - vă puteţi PM la mine. Am nevoie pentru a verifica acest link-uri observat de către Google:) mulţumiri

myandy99
26-08-11, 06:15
Doar tu PM'ed. Total 2 ML, deoarece mesajul de Google este foarte lung. Mulţumiri

kamilkurczak
26-08-11, 09:02
Buna ziua,
Am verificat link-urile dvs. şi nu am observaţi orice url-uri gresit si redirectionari dublu. Pot să vă lipiţi aici conţinutul fişierul robots.txt?
pe de altă parte - cu ajutorul Google Chrome unelte (Ctrl + Shift + j în crom), am observat unele erori - puteţi verifica it usng browserul Google Chrome.
(Cerere rău 400, imaginea nu a fost găsit = 404) îl puteţi verifica.

Eu va încerca să găsească de ce Google trimite la voi acel mesaj.

pe de altă parte. Am observat unele pagini cu dubla lang din URL-ul, de exemplu: deci nu este o problemă cu redirecţionare. sunt sigur că vă integra vBET cu vBSEO corect?

myandy99
26-08-11, 17:33
Am crezut că am urmat instrucţiunile pentru a integra vBET cu vBSEO. Ce crezi că aş putea fi pierdut? Pot verifica dubla.

forumuri / nu PL / / photoplog este pentru un mod terţ vBulletin şi nu a fost integrat cu vBET (nu ştiu cum să o facă), astfel, nu am surprins pentru a vedea adresele URL ciudat pentru photoplog sub vBET. Photoplog este instalat în conformitate cu rădăcină site-ul nu, rădăcină pe forum pentru astfel URL-ul într-adevăr ar trebui să fie root / indiferent de limba / photoplog nu, root / forum / indiferent de limba / photoplog. Dar, oricum Google se plâng de URL-uri pe forum pentru meu regulat fiind prea multe şi problematic.

Acest lucru este meu robots.txt înainte am primit mesajul de Google:

User-agent: Slurp

User-agent: *
Disallow: / forum / cron.php
Disallow: / forum / login.php
Disallow: / forum / newreply.php
Disallow: / forum / newthread.php
Disallow: / forum / printthread.php
Disallow: / forum / private.php
Disallow: / forum / profile.php
Disallow: / forum / register.php
Disallow: / forum / report.php
Disallow: / forum / reputation.php
Disallow: / forum / search.php
Disallow: / forum / sendmessage.php
Disallow: / forum / payments.php
Disallow: / forum / cgi-bin /
Disallow: / forum / includes /
Disallow: / forum / living_avatars /
Disallow: / forum / customavatars /
Disallow: / forum / members.php
Disallow: / forum / memberlist.php
Disallow: / colega de camera
Disallow: / colega de camera-notused
Disallow: / 3rdparty /
Disallow: / cgi-bin /
Disallow: / clase /
Disallow: / crons /
Disallow: / funcţii /
Disallow: / import /
Disallow: / include /
Disallow: / JScript /
Disallow: / licenţă /
Disallow: / module /
Disallow: / moderator /
Disallow: / psystems /
Disallow: / Smarty /
Disallow: / temp /
Disallow: / Ajax /
Disallow: / news.php /
Disallow: / forum / membrii /

Sitemap: http://xxxx.com/forums/sitemap_index.xml.gz


Aceasta este robots.txt mea dupa ce am primit mesaje de Google (am adăugat la interzicerea / forum / limba / membri)


User-agent: Slurp

User-agent: *
Disallow: / forum / cron.php
Disallow: / forum / login.php
Disallow: / forum / newreply.php
Disallow: / forum / newthread.php
Disallow: / forum / printthread.php
Disallow: / forum / private.php
Disallow: / forum / profile.php
Disallow: / forum / register.php
Disallow: / forum / report.php
Disallow: / forum / reputation.php
Disallow: / forum / search.php
Disallow: / forum / sendmessage.php
Disallow: / forum / payments.php
Disallow: / forum / cgi-bin /
Disallow: / forum / includes /
Disallow: / forum / living_avatars /
Disallow: / forum / customavatars /
Disallow: / forum / members.php
Disallow: / forum / memberlist.php
Disallow: / colega de camera
Disallow: / colega de camera-notused
Disallow: / 3rdparty /
Disallow: / cgi-bin /
Disallow: / clase /
Disallow: / crons /
Disallow: / funcţii /
Disallow: / import /
Disallow: / include /
Disallow: / JScript /
Disallow: / licenţă /
Disallow: / module /
Disallow: / moderator /
Disallow: / psystems /
Disallow: / Smarty /
Disallow: / temp /
Disallow: / Ajax /
Disallow: / news.php /
Disallow: / forum / membrii /
Disallow: / forum / AF / membrii /
Disallow: / forum / m² / membrii /
Disallow: / forum / AR / membrii /
Disallow: / forum / HY / membrii /
Disallow: / forum / z / membrii /
Disallow: / forum / UE / membrii /
Disallow: / forum / fi / membri /
Disallow: / forum / bg / membrii /
Disallow: / forum / CA / membrilor /
Disallow: / forum / zh-CN / membrii /
Disallow: / forum / h / membrii /
Disallow: / forum / CS / membrii /
Disallow: / forum / da / membrii /
Disallow: / forum / nl / membrii /
Disallow: / forum / ro / membri /
Disallow: / forum / et / membrii /
Disallow: / forum / TL / membrii /
Disallow: / forum / Fi / membrii /
Disallow: / forum / fr / membrii /
Disallow: / forum / gl / membrii /
Disallow: / forum / ka / membrii /
Disallow: / forum / de / membrii /
Disallow: / forum / el / membrii /
Disallow: / forum / HT / membrii /
Disallow: / forum / iw / membrii /
Disallow: / forum / hi / membrii /
Disallow: / forum / hu / membrii /
Disallow: / forum / este / membrii /
Disallow: / forum / id / membrii /
Disallow: / forum / GA / membrii /
Disallow: / forum / l / membrii /
Disallow: / forum / ja / membrii /
Disallow: / forum / Ko / membrii /
Disallow: / forum / lv / membrii /
Disallow: / forum / lt / membrii /
Disallow: / forum / mk / membrii /
Disallow: / forum / MS / membrii /
Disallow: / forum / mt / membrii /
Disallow: / forum / nu / membrii /
Disallow: / forum / fa / membrii /
Disallow: / forum / PL / membrii /
Disallow: / forum / pt / membrii /
Disallow: / forum / ro / membri /
Disallow: / forum / ru / membrii /
Disallow: / forum / sr / membrii /
Disallow: / forum / SK / membrii /
Disallow: / forum / SL / membrii /
Disallow: / forum / es / membrii /
Disallow: / forum / sw / membrii /
Disallow: / forum / sv / membrii /
Disallow: / forum / zh-TW / membrii /
Disallow: / forum / th / membrii /
Disallow: / forum / tr / membrii /
Disallow: / forum / Marea Britanie / membrii /
Disallow: / forum / ur / membrii /
Disallow: / forum / vi / membrii /
Disallow: / forum / CY / membrii /
Disallow: / forum / Yi / membrii /
Disallow: / forum / member.php
Disallow: / forum / AF / member.php
Disallow: / forum / m² / member.php
Disallow: / forum / AR / member.php
Disallow: / forum / hy / member.php
Disallow: / forum / z / member.php
Disallow: / forum / UE / member.php
Disallow: / forum / fi / member.php
Disallow: / forum / bg / member.php
Disallow: / forum / ca / member.php
Disallow: / forum / zh-CN / member.php
Disallow: / forum / h / member.php
Disallow: / forum / CS / member.php
Disallow: / forum / da / member.php
Disallow: / forum / NL / member.php
Disallow: / forum / ro / member.php
Disallow: / forum / et / member.php
Disallow: / forum / tl / member.php
Disallow: / forum / Fi / member.php
Disallow: / forum / fr / member.php
Disallow: / forum / gl / member.php
Disallow: / forum / ka / member.php
Disallow: / forum / de / member.php
Disallow: / forum / el / member.php
Disallow: / forum / HT / member.php
Disallow: / forum / IW / member.php
Disallow: / forum / hi / member.php
Disallow: / forum / hu / member.php
Disallow: / forum / este / member.php
Disallow: / forum / id / member.php
Disallow: / forum / GA / member.php
Disallow: / forum / l / member.php
Disallow: / forum / ja / member.php
Disallow: / forum / ko / member.php
Disallow: / forum / lv / member.php
Disallow: / forum / lt / member.php
Disallow: / forum / mk / member.php
Disallow: / forum / MS / member.php
Disallow: / forum / mt / member.php
Disallow: / forum / nu / member.php
Disallow: / forum / fa / member.php
Disallow: / forum / PL / member.php
Disallow: / forum / pt / member.php
Disallow: / forum / ro / member.php
Disallow: / forum / ru / member.php
Disallow: / forum / SR / member.php
Disallow: / forum / SK / member.php
Disallow: / forum / SL / member.php
Disallow: / forum / es / member.php
Disallow: / forum / sw / member.php
Disallow: / forum / sv / member.php
Disallow: / forum / zh-TW / member.php
Disallow: / forum / th / member.php
Disallow: / forum / tr / member.php
Disallow: / forum / Marea Britanie / member.php
Disallow: / forum / ur / member.php
Disallow: / forum / vi / member.php
Disallow: / forum / cy / member.php
Disallow: / forum / Yi / member.php
Disallow: / forum / hy / member.php
Disallow: / forum / z / member.php
Disallow: / forum / UE / member.php
Disallow: / forum / ka / member.php
Disallow: / forum / ur / member.php

Sitemap: http://xxxx.com/forums/sitemap_index.xml.gz

kamilkurczak
29-08-11, 09:12
aveţi posibilitatea să verificaţi fişierul nostru de roboţi de aici
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html # post1178

vBET
29-08-11, 20:10
Bună. Am postat doar pentru a meciului Kamil de a transmite-mi PM dumneavoastră. Aşa cum am vedea problema este cauzată de codul dublu limbaj în URL-uri - acest lucru este de ce ati primit e-mail de la Google - aveţi mai multe URL-ul cu acelaşi conţinut.

Mai întâi de toate - link-uri nu ar trebui să fie creat. Cauza aici nu pot fi integrate plugin-uri.

Înainte chiar dacă astfel de URL-ul este creat vBET să presupunem că pentru a afla despre el şi redirecţionarea. Redirectionarea nu se întâmplă pe forum pentru dumneavoastră şi aceasta este problema. Eu nu ştiu de ce nu redirect - este vBET bug sau din cauza ta il utilizati pe versiunea vBulletin nu beneficiază de sprijin public. vBET 3.x este pentru vBulletin 3.8, şi utilizaţi vBulletin 3.6. Am nevoie pentru a verifica-l pe loc. Vă rugăm să PM-mi CP dvs. Admin şi detaliile de acces FTP.

myandy99
30-08-11, 04:47
Doar tu PM'ed

vBET
31-08-11, 04:33
OK aşa - acum vad adevarata problema - link-uri pentru photoplog nu ar trebui să includă / forum, la toate. Aceasta a fost problema de integrare - nu aţi făcut nici un efort de integrare şi de legătură într-a fost relative nu absolute, astfel vBET presupus că este încă legătură într pe forum.

Nu văd cum este Google a contribuit la plângere, dar văd eu lucrurile. Fiecare (cele mai multe) de link-uri incluse sunt traduse link-uri - fiecare pagină tradusă inclus legătură într-rupte pentru a photoplog (cum ar fi DOMENIU / forum / PL / photoplog / index.php a fost inclus pe fiecare pagină cu traducere poloneză). Deci, fiecare pagină tradusă inclus legătură într-duplicat de conţinut, deoarece în conformitate cu aceste link-uri rupte aveţi photoplog pagina principală, care include pe forum pentru conţinutul paginii.

Tocmai am adăugat la URL-uri photoplog ignorat astfel vBET NU va genera astfel de link-uri rupte pentru photoplog mai. Ar fi mai bine să se integreze şi, de asemenea, l-au tradus, dar nu este acoperită de asistenţă gratuită. Vă rugăm să deschid subiect nou la punctul de integrare pentru ajutor - încă Acesta va fi dificil, dacă este posibil, la toate, pentru că l-aţi combinat cu normele vBSEO - deci cel mai probabil informatii de la standard de integrare nu va fi suficient. Efectuarea de integrare de către personalul nostru este plătită de servicii şi costurile de $ 30 (http://www.vbenterprisetranslator.com/integration-service.php).

Deci, soluţie reală rezolva problema prin menţinerea paginile dvs. photoplog stele din sistem vBET. Link-uri rupte nu vor fi generate mai şi a recunoscut deja link-uri rupte de Google va fi redirectionat astfel legătură într-cum ar fi:
DOMAIN/forums/pl/photoplog/gallery-view-3.html
va fi redirecţionat către:
DOMAIN/forums/photoplog/gallery-view-3.html

Deci, tu încă mai trebuie să adăugaţi regula htaccess, care va redirectiona astfel de cereri la:. DOMAIN/photoplog/gallery-view-3.html
Acest lucru este deja în afara sistemului de vBET (vBET acum ignora photoplog pe forum) - este pentru că pe forum pentru dumneavoastră permite astfel de link-uri rupte.

Acest lucru ar trebui să rezolve problema - nu văd nici o alte anomalii. Dacă veţi face - vă rugăm să ne spui de unde. Vă rugăm să luaţi o atenţie deosebită pentru toate linkurile merg afara Culegere de pe forum pentru dumneavoastră - a verifica nu după cele obţinute sunt corecte. Respective ar trebui să fie absolute, în caz contrar vBET va vedea ca o parte a conţinutului pe forum pentru urmărirea şi adaugă obţinute acolo. Este posibil pentru a urmări obţinute la pagini din afara Culegere de pe forum pentru traducere şi de sprijin există în cazul în care se generează folosind vBulletin motor, dar are nevoie de integrare - de vBET pe forum pentru implicit traduce.

Vă rugăm să spuneţi aveţi nevoie de mai mult ajutor în acest domeniu.

PS.
Un anomalie mai mult, dar nu au legătură cu vBET - Google arată link-uri la mai multe felicitari pagini, în cazul în care după ce am văzut acolo conţinutul aceeaşi pagină de redirecţionare, dar după alte URL-ul, asiguraţi-vă că redirecţionarea trimite antet caz spun că nu există conţinut.

vBET
04-09-11, 19:48
Răspunzând ţi întrebarea în PM de ce ai avut de avertizare cu privire la pagina pe care este acum perfect OK.

Motive posibile:
1. Ea a avut legătură într-conţinut duplicat (pentru a lega intre ele greşit, care a fost pe fiecare pagina dvs. traduse înainte de a ne-am facut schimbarea)
2. Cand Google a venit acolo prima dată când ar putea avea probleme cu Google obţinute în sine - cum ar fi depăşit cota, sau temporare, cereri blocat de ieşire de pe server-ul dvs., sau temporare, blocat de către Google Translation API în sine (din alt motiv decât obţinute) - deci, dacă ba chiar de cele s-a întâmplat atunci când Google a vizitat robotul dvs. NU cache încă pagină, apoi robotul văzut numai aspect cu toate textele-martor (rezultatul a fost obţinute şir gol pentru fiecare traducere) - astfel încât toate paginile a fost aceeaşi atunci.

Nu se poate spune facut-o s-a întâmplat, dar acestea sunt motivele posibile pe care le vedem acum. Reţineţi, de asemenea faptul că, chiar acum când cache-ul este completat, este mai puţin probabil că veţi depăşi cota de Google Traducere API (acesta este setat, de la o vreme - dupa ce Google a făcut anunţul că API-ul de traducere vor fi închise).

În acest moment nu vedem nici o probleme cu restul de adresele dvs. URL. Dacă vedeţi orice problemă, vă rugăm să ne spui, vom reacţiona imediat pentru a vă ajuta. În acest moment se pare bine. Aveti nevoie de ajutor mai mult cu această problemă? :)

vBET
07-09-11, 19:04
După cum ai scris in PM - în acest moment nu ajuta mai mult este nevoie de aici. În cazul în care veţi avea nevoie de mai mult ajutor în acest domeniu, vă rugăm sa scrieti aici:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1