PDA

View Full Version: vaultwiki integrare



vBET
02-06-11, 21:37
Acesta este un caz special doar pentru integrare vaultwiki. Acest lucru este necesar numai pentru că vaultwiki nu este compatibil cu: vBulletin în zona de bbcodes şi modificările API adăugând parametrul noi BBCode funcţii parser. Acesta este motivul pentru integrare normală cu interpretoare pentru vBulletin nu este de lucru si da avertismente:


Atenţie: lipsă argument 2 pentru vB_WikiCodeParser:: handle_bbcode_code (), denumit în / include / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php pe linia 25 şi definite în / casa / clasa / bbcode.php on line 1488

Atenţie: lipsă argument 2 pentru vB_WikiCodeParser:: handle_bbcode_html (), denumit în / include / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php pe linia 28 şi definite în / casa / clasa / bbcode.php on line 1506

Atenţie: lipsă argument 2 pentru vB_WikiCodeParser:: handle_bbcode_php (), denumit în / include / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php pe linia 22 şi definite în / casa / clasa / bbcode.php on line 1470

Pentru a rezolva problema ce trebuie să faci câţiva paşi simpli. Va trebui să-l repete după fiecare actualizare vBET.

Integrarea paşi:
1. Deschideţi / include / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php
2. Căutare:

function vbet_handle_bbcode_php(&$parser, &$value) {
3. Adauga DUPA:

if($parser instanceof vB_WikiCodeParser) {
return '' . $parser->handle_bbcode_php(0, $value) .'";
}
4. Căutare:

function vbet_handle_bbcode_code(&$parser, &$value) {
5. Adauga DUPA:

if($parser instanceof vB_WikiCodeParser) {
return '' . $parser->handle_bbcode_code(0,$value) .'";
}
6. Căutare:

function vbet_handle_bbcode_html(&$parser, &$value) {
7. Adauga DUPA:

if($parser instanceof vB_WikiCodeParser) {
return '' . $parser->handle_bbcode_html(0,$value) .'";
}

Etapele următoare sunt opţionale - l utilizaţi numai dacă sunt utilizaţi director virtual, care se redirecţionat către htaccess la dosar showwiki_proxy.php şi numai atunci când sunt utilizaţi vBET link-uri SEO:.
1. Deschide fişierul showwiki_proxy.php
2. Căutare:

define('VAULT_FRIENDLY_ENTRY', 1);
3. Adauga DUPA:

if ($_REQUEST['language']) {
$_SERVER['REQUEST_URI'] = str_replace('/'.$_REQUEST['language'].'/', '/', $_SERVER['REQUEST_URI']);
}
4. Deschide htaccess.
5. ÎNAINTE normele wiki adăuga această regulă:

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/YOUR_WIKI_DIRECTORY(.*)?$ YOUR_WIKI_DIRECTORY$2?language=$1 [QSA]

6. Schimbarea în YOUR_WIKI_DIRECTORY regulă în directorul wiki virtuale (în cabina de locuri)

basketmen
09-01-12, 17:40
Doar am actualizat vbet din 3.3.6, la 3.5.3


după aceea, brusc am crea pagină în vaultwiki, nu poate lua acest mesaj de eroare după făcând clic pe butonul 'Post articol nou':


Fatal error: permis dimensiunea memoriei de 33554432 bytes epuizat (a încercat să aloce 131072 bytes) in /home/username/public_html/vault/class/revision.php on line 33

Nb.
-Nu pot crea vaultwiki pagină şi a lua sus mesaj de eroare, dar eu sunt încă poate vaultwiki mesaj cu nici o problemă de editare
-În cazul în care am dezactivat vbenterprisetranslator produs, am posibilitatea să creaţi noua pagină în vaultwiki din nou
-Am încercat deja adăugaţi această linie în fişierul vault/class/revision.php, după începutul <? php, dar încă aceeaşi:
ini_set('memory_limit','1024M');
-I 'm using vaultwiki 3.0.13
-Deja am crea un thread in vaultwiki forum prea https://www.vaultwiki.org/threads/5265/, în cazul în care acestea pot ajuta sau da indiciu din ei parte, aşa că acum eu cer dacă există unele remedieri rapide din partea vbet prima dată despre acest lucru. Acest lucru poate ajuta alte state care folosind vbenterprisetranslator mod cu vaultwiki prea






regrads
Richie

r.dziadusz
09-01-12, 23:27
Aţi încercat să vă măriţi memoria limita întregul serverul, chiar a face această setare global?

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1