PDA

View Full Version: Rezolvate cachecleaner



chick
08-01-11, 17:44
vb 3.8 folosind cele mai noi vBET pentru VB3

Am citit, deşi posturile de aici şi nimic nu sa stabilit acest lucru, vă rugăm să ajute. Ce pot face pentru a remedia acest lucru?

Atenţie: require_once ([cale] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-o dată]: failed to open stream: Nu un astfel de fişier sau director în [cale] / xxadmin / misc.php (1932): eval () " Codul de d pe linia 61

Fatal error: require_once () [function.require]: Failed deschidere necesară "/ home / z / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php" (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / z / public_html / xxadmin / misc.php (1932): eval () "cod de d pe linia 61

Fatal error: Chemare la funcţia de nedefinit can_administer () in / home / xxxxxxx / public_html / zadmin / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php pe linia 18

kamilkurczak
09-01-11, 11:29
Buna ziua,
Vă rugăm să descrieţi aici ce trebuie să fac să-l reproduca pe forum pentru mea de test .. pentru că eu nu pot reproduce acum.

Mulţumiri

chick
13-01-11, 20:39
Sub Instrumente vBET în adminCP atunci când fac clic pe de curatat cache dă acest mesaj.

Atenţie: require_once ([cale] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-o dată]: failed to open stream: Nu un astfel de fişier sau director în [cale] / xxadmin / misc.php (1932): eval () " Codul de d pe linia 61

Fatal error: require_once () [function.require]: Failed deschidere necesară "/ home / xxxxxxx / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php" (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / xxxxxxx / public_html / xxadmin / misc.php (1932): eval ()' d codul de pe linia 61

Nu ştiu cum se poate reproduce acest lucru?

Culegere de admin mea este redenumit în mod corespunzător şi se pare că nu pot înţelege vBET admincp este xxadmin NU admincp

kamilkurczak
14-01-11, 10:09
Ok am inteles acum. Voi testa si intoarce-te cu soluţie pentru dumneavoastră, vă rugăm să-mi dai ceva timp.
Mulţumiri

kamilkurczak
14-01-11, 11:27
ok asa ca daca ai redenumit numele folderului admincp trebuie să afişezi acest fişier:
vbenterprisetranslator_cachecleaner.php şi vbenterprisetranslator_ignoredwords.php
în folderul admincp noi, deoarece nu există nici o nostru (vBET) fişiere.
astfel:
1. deschide upload / admincp dosarul de bal vBET ambalaj
2. copiaţi aceste două fişiere în directorul admincp nou.

:)

chick
17-01-11, 13:02
Acesta este deja cazul în care aceste fişiere se află (în folderul My XXADMIN RENAMED ********** în caz contrar, alte caracteristici admin vBET nu ar funcţiona ******!

Totul funcţionează ... chiar toate caracteristicile cron de muncă ... De asemenea, vbenterprisetranslator_ignorgedwords.php functioneaza bine ....

... este numai de la vbenterprisetranslator_cachecleaner.php xxadmin / care nu funcţionează.

kamilkurczak
17-01-11, 16:36
aşa că am ar trebui să schimbe url-ul pentru a admincp în fişier vBET. Eu va verifica şi scrie aici o vulpe rapid pentru tine.

kamilkurczak
18-01-11, 15:08
Sunt încă de lucru pe ea. Aş dori să-l testa. Vă mulţumim pentru răbdare.

kamilkurczak
19-01-11, 11:04
Buna ziua,
Eu am o solutie pentru tine.

1. Du-te la admincp-> plugins si-> Administreaza Produse->
2. în produs vBET găsi plugin admin_maintenance
3. în acest plugin găsi:

require_once(DIR. '/admincp/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php');
4. şi înlocuirea cu:

require_once(DIR. '/'.$vbulletin->config['Misc']['admincpdir'].'/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php');
5. memora plugin
6. de testare-l.

Rezolvat, vor fi incluse în DISEMINAREA următoare.
Multumesc pentru acest info:)

chick
10-04-11, 14:06
Multumesc foarte mult da care a lucrat mare:) emite fix

kamilkurczak
10-04-11, 21:40
mulţumiri pentru confirmare.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1