PDA

View Full Version: Rezolvate Traducerile nu sunt de lucru



beaconsfield
05-10-10, 18:33
Ti-am adus înapoi integrari Vbseo, dar încă nu traducere. Este acest lucru corect. Htaccess?

Când am dat click orice pavilion am primit "Page not found" mesaj.


Comentariu # linia următoare (adăugare în "#" la început)
# Pentru a dezactiva funcţiile de mod_rewrite.
Vă rugăm să reţineţi #: tu încă mai trebuie să dezactivaţi hack în
# Panoul de control pentru a opri vBSEO url rescrieri.
RewriteEngine On

# Unele servere necesită Rewritebase directivă care urmează să fie
# Activat (elimina "#" la început pentru a activa)
Vă rugăm să # Notă: Când activată, trebuie să includă calea de
# În folderul rădăcină vB (de exemplu RewriteBase / forum /)
# RewriteBase /



# Reguli pentru legături cu vBSEO Traducere SEO (trebuie să fie incluse înainte de toate normele la vbseo.php)
# RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / [L, QSA]
# RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / $ 2 [L, QSA]

# RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
# RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

# RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
# RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
# RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
# $ RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]


# Această regulă trebuie să fie în fiecare director, care trebuie să fie susţinute (fără Culegere de pe forum pentru sine)
# RewriteCond% {QUERY_STRING} vbet_outside =! Adevărat
# RewriteRule ^(.*)$ 1 dolar vbet_outside = true [L, QSA]?

# RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST www \\!. Mydomain \\. Com
# RewriteRule (.*) http://www.mydomain.com/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbseo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

Simon Lloyd
05-10-10, 18:36
Am avut o problemă similară aspect aici pentru. Htaccess http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/1060-unable-change-languages.html

beaconsfield
05-10-10, 18:42
Datorită lui Simon. Este de lucru acum.


Am avut o problemă similară aspect aici pentru. Htaccess http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/1060-unable-change-languages.html

kamilkurczak
06-10-10, 08:29
Multumesc pentru confirmare. :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1