PDA

Zobacz pełną wersję: Rozwiązany serwer, który wchodzi



Valdo
08-03-10, 10:45
ponieważ mam zainstalowane tłumacz mam inny problem: gdy jestem częścią planowanej operacji czyszczenia Daily 00:10, mogę opuścić serwer. Ostatniej nocy nawet zablokowany przez 8 godzin, więc teraz musiałam wyłączyć, aby uniknąć w przyszłości. Jak mogę to naprawić? Dzięki

vBET
08-03-10, 16:22
Czy to nadal się dzieje, gdy wyłączone zaplanowane zadanie "BB Enterprise Tłumacz (Cache TTL)". Jak duże są tabele cache? Po upadku serwer się czy masz jakieś błędy w logach? Czy próby użycia vBET parametr "Cache rozliczeń timelap"? Jaką strategię rozliczeń używasz teraz?

Valdo
08-03-10, 18:30
Jeśli się nie mylę istnieje kilka tabel cache, po jednym dla każdego języka. Suma wszystkich kopii zapasowych bazy danych, które zawarłem w dniu 2 marca było 877 mb. Jeśli zrobimy średnio tabel cache, będzie 5 mb każdy, począwszy od maksymalnie 14 mb z Chin i Japonii, na co najmniej 2 MB do Tajlandii. Skrypt, który usuwa stare tłumaczenia pozostawia na 3.30. Patrząc na możliwości vBET tłumaczenia życia powinny być usuwane co 15 dni, opcje są jak można umieścić na instalacji. Jeśli masz na myśli przez parametr, timelap cache strategii rozliczeń, to usunięcie jest ustawiony na Normalny.

vBET
09-03-10, 03:44
Nie odpowiedziałeś na najważniejsze informacje - czy to nadal zawiesza się podczas zaplanowanego zadania jest wyłączone? Najpierw musimy ustalić, czy vBET jest prawdziwy problem tutaj.

W normalnych usunięcie starych cache skreśla się codziennie. Jeśli chcesz najszybszym sposobem usunięcia - wykorzystanie ostatniej strategii - ten usunie cały cache raz na 15 dni. Działa natychmiastowe i zastosowanie praktycznie 0 serwera zasobów. Ale musisz wypełnić cały cache ponownie, nie tylko starego.

Czy próbował użyć "wyczyszczenie Cache timelap" opcji?

Valdo
09-03-10, 07:49
serwer znowu padł dziś: I wyłączone czyszczenia 00:10 ale spadła o 3:30 kiedy opuścił BB Enterprise Tłumacz (Cache TTL)

Valdo
09-03-10, 10:28
Patrzyłem, wartość, do której odnoszą się jest ustawiony na 1. Aby być precyzyjnym, to:

Wyczyszczenie pamięci podręcznej timelap
Ile sekund oczekiwania między tabelami wyczyszczeniu pamięci podręcznej. Ustaw 0, aby wyłączyć. Należy pamiętać, że vBET ponad 150 cache tabel jasne - ustawienie tej wartości zbyt wysoka może spowodować, że rozliczeń, który rozpoczyna się w nocy będzie nawet w godzinach dnia. Również nie należy ustawić go wyżej, że połączenie MySQL czeka bez użycia (ustawienie mysql: wait_timeout) - w przeciwnym razie spowoduje to "serwera MySQL odszedł błąd i rozliczeń nie będzie gotowy.

vBET
10-03-10, 16:26
serwer znowu padł dziś: I wyłączone czyszczenia 00:10 ale spadła o 3:30 kiedy opuścił BB Enterprise Tłumacz (Cache TTL)

Przepraszamy - Nie rozumiem jednej rzeczy - masz rozliczeń dwa razy dziennie? Proszę wyłączyć zadanie rozliczeń i powiedzieć czy serwer padnie podczas odprawy jest wyłączone (bez względu na to, w którym godziny - wyłączyć go całkowicie). Jeśli serwer nie padnie po wyczyszczeniu pamięci podręcznej jest wyłączony oznacza to, że vBET jest winny. Jeśli nadal crasches następnie coś innego jest tego przyczyną.

Jeśli vBET jest winny to masz kilka opcji, aby dostosować go:
- Ustawić większą wartość "Cache rozliczeń timelap" - dzięki temu czas i więcej CPU do innych wątków między rozliczeń każdej tabeli cache. Proponuję to zrobić w pierwszej kolejności
- Ustaw niższą "Czas Cache To Live (TTL)" - to tabele będą mniejsze, tak rozliczeń będzie mniej kosztowne.
- Graj z "strategii rozliczeń Cache" - ostatni rozwiąże problemu w 100% - jest ona przeznaczona dla cache bardzo duże i jasne, nawet ogromny cache natychmiast, bo to po prostu usuwa całe tabele cache i tworzy go ponownie. Ale to kasuje całą pamięć podręczną Cache TTL raz na okres, więc cache muszą być wypełnione od początku. To jest ostatnia rzecz, radzę używać, więc jeśli nic innego nie działa to w 100%. Dodaje się go tylko w takich sytuacjach:)

Valdo
18-03-10, 15:58
Staraliśmy pierwsze rozwiązanie masz proponowane ustawienie wartości do 3. Gospodarz powiedział, że nastąpił spadek obciążenia, ale w przyszłości w dzień wzrasta. Zmniejszenie czasu trwania w dniach, w pamięci podręcznej, problem można rozwiązać? Serwer jest pod obciążeniem lub wyczyszczenie pamięci podręcznej z tłumaczeń nie zostały jeszcze zapisane w pamięci podręcznej?

vBET
19-03-10, 03:15
OK, więc kolejne kroki, które mogą pomóc:
1. Zwiększenie cache TTL - mniej danych będzie usuwana przy każdym
2. Zmiana strategii rozliczeń na: "Szybkie usunięcie z tabel lokalnych optymalizacji" - należy pamiętać, że opcja ta może być najgorszym przypadku pamięci podręcznej nie jest wystarczająco duża. Dla dużych pamięci podręcznych lepiej, że normalne.
3. EKSPERYMENTALNYM: możesz wybrać "Quick lokalnych usunięcie z tabel optymalizacji" i edytować plik / includes / vbenterprisetranslator_functions.php przez komentarz 3 linie kodu, który zawiera OPTYMALIZACJA lokalnej tabeli. Dzięki tej modyfikacji będą one tylko stare dane w sposób bardzo szybki, ale indeksów nie będzie odbudować i będą rosnąć, więc trzeba będzie wykonać ręcznie zapytanie powiedział kiedyś pewien czas. Jeśli będzie pracować dla Ciebie możemy wdrożyć go jako jeden z obsługiwanych strategii - gdzie jest szybkie czyszczenie bez indeksów przebudowy i odbudowy może sam być przez innych zadaniu tj. raz w tygodniu. Więc jeśli mówią nam, że pracuje dla Ciebie dodamy go specjalnie dla Ciebie:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1