PDA

Zobacz pełną wersję: vBET 3.3.0 autorskich



vBET
17-01-10, 21:24
Hello.

Wreszcie po wielu zmianach i wiele usprawnień wydajności dajemy vBET 3.3.0:) Proszę pełna lista poniżej.

UWAGA: istnieją 2 proste kroki dodatkowe, w tym wydaniu aktualizacji dla tych, którzy za pomocą vBSEO:

Najpierw zmienić vBET. Regułę htaccess index.php i usunąć stamtąd.
Po aktualizacji przejdź do integracji z sekcji vBSEO z readme.html pliku i proszę wykonać krok 4 "SEO integracji tłumaczenie linki - część 2".

UWAGA 2: vBET 3.3.0 posiada nowy system cache - należy pamiętać, że podczas aktualizacji starych danych w pamięci podręcznej zostaną usunięte.

Co zmieniło się - wiele rzeczy ... :)

Ulepszenia wydajności:

Nowy system pamięci podręcznej (przy mniej miejsca, szybciej dla wszystkich operacji) - oddzielne tabele cache dla każdego języka
Ulepszone algorytmy tłumaczenie
Optymalizacji wykorzystania pamięci (szybsze zwalnianie tablice)
Szybsze śledzenia tłumaczenie i generowanie adresów flagi
Poprawę wydajności przekierowań (zatrzymał oceny strony po wysłaniu przekierowania nagłówka)
Poprawy wyników dla "Zawsze użytkownika zaufania" strategią wykrywania języka
Poprawa wydajności nowych tłumaczeń (nowy parametr cache "Przestań szukać po awarii x")
Poprawa wydajności dla wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache nowy parametr "Cache rozliczeń timelap" - można dostosować, ile czasu czekać między tabelami wyczyszczeniu pamięci podręcznej (cache teraz ponad 150 tabel, więc podzielić jeden ogromne zadanie na wiele małych zadań, które można dodatkowo split z czasu oczekiwania - to zmniejszyć obciążenie serwera w czasie czyszczenia cache)
Wiele trochę optymalizacji kodu
Tytuły są podejmowane serii ignorując
Zoptymalizowane flagi (ponad 60% mniejsze pliki o podobnej jakości)
Poprawy generacji RSS (bez korzystania z szablonu do tłumaczenia)


Nowe funkcje:

Dodano parametr cache "Przestań szukać po awarii x" (optymalizuje wykorzystanie pamięci podręcznej dla nowych tłumaczeń)
Nowe pamięci podręcznej parametr "Cache rozliczeń timelap" - można dostosować, ile czasu czekać między tabelami wyczyszczeniu pamięci podręcznej (cache teraz ponad 150 tabel, więc podzielić jeden ogromne zadanie na wiele małych zadań, które można dodatkowo podzielić się z czasem oczekiwania - to będzie zmniejszyć obciążenie serwera w czasie czyszczenia cache)
Nowe misc parametr "Pokaż tekst oryginalny" - teraz oryginalną wiadomość napisane w innym języku może być wyłączona w trakcie tłumaczenia, przedstawione w normalny sposób lub wstrzyknięcia przez JavaScript (najlepiej dla SEO, eliminuje problemy powielania treści i zapewnia, że Google nie będzie indeksować oryginalny tekst na przetłumaczone na stronę)
Nowe głównym parametrem "Ignoruj adresy URL" - konfigurowalne listę ignorowanych adresów URL (np. adres URL nie będą śledzone w tłumaczeniu, nie pokaże flagi i jeśli ktoś będzie próbował przetłumaczyć zostanie przekierowany do treści oryginalnej)
Nowe flagi parametr "flagi Show dla zarejestrowanych użytkowników" (można ograniczyć, które tłumaczenia są obsługiwane dla zarejestrowanych użytkowników)
Dodano parametr flagi "Default User Place Language" - teraz jest obsługiwany niestandardowe miejsce na język domyślny w formularzu rejestracyjnym
Nowy parametr flagi "Highlight aktywnych flagi"
Usunięto parametr "Odwrotny kierunek" teraz jest automatycznie rozpoznawane według stylów.
Dodano opcję parametr misc "Przekieruj do edycji profilu" - "W kółko, aż język będzie ustawiona" (brutalny zmuszając)
Dodano wsparcie dla lang BBCode do szybkiej odpowiedzi w dyskusjach grupowych
Nazwa użytkownika nie jest przetłumaczony w który jest on-line
Dodane lang, langtitle i notranslate bbcodes opis w FAQ (vBulletin Enterprise Tłumacz (vBET) - Lista kodów BB (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/misc.php?do=bbcode))


Zmieniono szablony:

vbenterprisetranslator_inpost_translate (jeśli dokonano zmian należy cofnąć, w przeciwnym razie nie będzie nowych funkcjonalności, takich jak odpowiednie zmiany kierunku tekstu dla konkretnych tłumaczenia i oryginalny tekst wprowadzony przez JavaScript)


Poprawienie błędów:

W informacji członek widać domyślnie flaga członkiem języka (nie od tego, patrząc)
Zmiana kierunku tekstu poprawione, a nawet lepsze (określane odrębnie dla całej strony i dla każdego oryginalnego tekstu wiadomości napisanych w różnych językach)
Dozwolone jest teraz, aby użyć opcji vBSEO "Definiowanie aliasów domowa" i "Root Forum Force głównej?" (Trzeba najpierw zmienić vBET. Regułę htaccess index.php i usunąć stamtąd)
Wyeliminowany dziwnych przekierowań (z vbet_flag w URL)
Wyeliminowany problem z kilku kodów językowych na jednym URL
Tłumaczenie flag obsługiwane odpowiednio (wyeliminowany problem z znak '-' w nazwie frazę i przetłumaczone wartości pobranych w trakcie generowania strony - nie na stałe, jak poprzednio)
BBCode langtitle przetwarzane kto jest online
Nie przetłumaczone nazwy użytkownika w który jest on-line
Dodane nieodebranych języków "język Forum" opcji
Obsługiwane Adres kanoniczny
Wyeliminowany php błędów z funkcji mysql
Poprawione błędy sprawdzania poprawności html
Tytuły wiadomości grupy nie wykazują langtitle już
Poprawiono problem kodowania kanałów RSS
Poprawiono błąd z językiem zmiany w User CP (po zmianie języka domyślnego)



ENJOY!

Kolbi
17-01-10, 21:48
Będę zainstalować uaktualnienie w środę raz. Instrukcje aktualizacji są niezrozumiałe jeszcze jakoś:)

Michael
17-01-10, 22:00
Zainstalowane:) Dzięki za uwolnienie!

Michael
17-01-10, 22:11
A może nie do końca: D

Co muszę zmienić w htaccess?


RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.teenforumz\.com
RewriteRule (.*) http://www.teenforumz.com/$1 [R=301,L]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]



#RULES for pages outside forum directory handled by vBulletin
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

#RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
#RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

dacho
17-01-10, 22:26
Prace nad VB4?

tavenger5
17-01-10, 22:29
HRM, otrzymuję 504 błędy przekroczenia limitu czasu z mojego serwera, gdy próbuje załadować przetłumaczone na stronę teraz. Jakieś pomysły?

StarBuG
17-01-10, 23:55
"patrz tekst w języku oryginału" (przykładowy post # 2 w tym wątku) nie działa.

Wystarczy poinformować;)

vBET
18-01-10, 00:08
A może nie do końca: D

Co muszę zmienić w htaccess?


Tego:


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/index.php [L,QSA]


Do tego:


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]

vBET
18-01-10, 00:09
Prace nad VB4?

Jeszcze nie - zaczynamy workin na vBET 4.0 (dla vB4) w tym tygodniu:)

vBET
18-01-10, 00:10
HRM, otrzymuję 504 błędy przekroczenia limitu czasu z mojego serwera, gdy próbuje załadować przetłumaczone na stronę teraz. Jakieś pomysły?

Proszę PM mnie adres URL forum. Czy używasz vBSEO? Czy wprowadzono zmiany w. Htaccess? ... Prosimy o kontakt przez PM:)

vBET
18-01-10, 00:12
"patrz tekst w języku oryginału" (przykładowy post # 2 w tym wątku) nie działa.

Wystarczy poinformować;)

Dzięki za uwagę:) Dodanie go JavaScript jest jeszcze w fazie beta i wygląda na to potrzebuje trochę tunning:) Można go ustawić w Admin CP umieścić go w normalny sposób, dopóki nie naprawić tego.

EDIT:
I to jest stała. Ukaże się w 3.3.1 Na szybko naprawić należy edytować includes / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php i linii zmiany:


$toTranslate = strtr($toTranslate, array("\r\n" => '', '"' => '\"'));

w linii:


$toTranslate = strtr($toTranslate, array("\r\n" => ' ', "\n" => ' ','"' => '\"'));

moman
18-01-10, 03:28
Więc wszystko co musimy zrobić w htaccess to zmienić:

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & przekierowany = / index.php [L, QSA]

do

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & przekierowany = / [L, QSA]

?

vBET
18-01-10, 12:36
Więc wszystko co musimy zrobić w htaccess to zmienić:

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & przekierowany = / index.php [L, QSA]

do

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & przekierowany = / [L, QSA]

?

Poprawnie:) Pozwoli to na wykorzystanie 2 opcje w vBSEO które nie mogły być używane wcześniej:)
Oczywiście, jeśli masz forum w podkatalogu, to już w tej reguły katalogu forum.

moman
18-01-10, 16:09
Doskonała, dzięki. Będzie zacząć z uaktualnienia w kilka minut, mam nadzieję, że pójdzie gładko.

Michael
18-01-10, 16:41
Dzięki za poprawki, kiedy kwestia słów kluczowych być ustalone?

Kolbi
18-01-10, 20:18
3.3.1 Jeśli poprawka już wkrótce? Czy należy to naprawić samodzielnie?

Kolbi
18-01-10, 22:15
Aktualizacja instaluje ...

vBET
19-01-10, 20:43
Dzięki za poprawki, kiedy kwestia słów kluczowych być ustalone?

Proszę wskazać ten problem przez URL w wątku o tym - nie pamiętam, które wydają prosisz o:)

vBET
19-01-10, 20:44
3.3.1 Jeśli poprawka już wkrótce? Czy należy to naprawić samodzielnie?

Jeśli nie będzie ważne kwestie to może być do jednego tygodnia do ustalenia wersji.

yahoooh
20-01-10, 01:33
Chcę przejść z wersji 2.x do 3.3.x
ale obawiam się, że nie będą pracować dla vba dyna i innych usług, jak to działa teraz
na mojej stronie z wszystkimi dodatkami i subdomeny

Czy mogę zainstalować wersji 3.3, ale bez odinstalowania wersji 2.x
Będę go wyłączyć tylko
do i piskląt wszystkich aspektów nowej wersji

vBET
21-01-10, 16:08
Chcę przejść z wersji 2.x do 3.3.x
ale obawiam się, że nie będą pracować dla vba dyna i innych usług, jak to działa teraz
na mojej stronie z wszystkimi dodatkami i subdomeny

Czy mogę zainstalować wersji 3.3, ale bez odinstalowania wersji 2.x
Będę go wyłączyć tylko
do i piskląt wszystkich aspektów nowej wersji

W takich przypadkach dobrze jest w pełni tworzenia kopii zapasowych i ustawić go na forum. Zaznacz je wszystkie w środowisku testowym.
Ponadto - zawsze możesz zainstalować 2.x ponownie - będzie tylko luźne zawartości pamięci podręcznej, ale będzie wypełnić ponownie.
Również vBET 3.3 powinien wspierać wszystkie miejsca, które było wspierane przez 2.x - w punkcie 3.x ma więcej możliwości, nie było nic usunięty - tylko dodaje:)

A na koniec odpowiedzi wprost na pytanie - Wersje stoisku vBET mają ten sam ID, więc nie będzie działać. Jeśli zainstalujesz 3.x bez un-instalowanie 2.x to będzie po prostu zmienić 2.x (z usuwaniem starych tabel cache).

jorgejgm
22-01-10, 00:41
Witam, po aktualizacji do 3.3.0 mam następujący błąd ale tylko na tłumaczenie wiadomości (tłumaczenie Forum i Subfora działa poprawnie)


Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when in safe_mode or an open_basedir is set in [path]/includes/vbenterprisetranslator_functions.php on line 639

Dzięki

vBET
22-01-10, 01:03
Witam, po aktualizacji do 3.3.0 mam następujący błąd ale tylko na tłumaczenie wiadomości (tłumaczenie Forum i Subfora działa poprawnie)


Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when in safe_mode or an open_basedir is set in [path]/includes/vbenterprisetranslator_functions.php on line 639

Dzięki

Masz rozwiązanie tego w FAQ (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq.html # post15):)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET Translator 4.10.1