Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 3 на 3

Тема: проблем

  1. #1
    Член
    Зачленет
    Декември 2009
    Мислења
    51

    Default проблем

    Text automatically translated from: Italian to: Macedonian
    Translated text
    дека околу прашањето имам на форумот:

    И јас се случи вчера, пишувајќи во англискиот дел решавање на прашањето за јазикот. Имам напишано во Италија и јас, и "доби одговор не знам која земја на англиски јазик. Значи јас одговорив на англиски, потоа испрати Одговори на форумот, но страната е автоматски преведени на италијански.

    Тогаш јас се прашувам тоа:

    1. Што имам напишано на англиски јазик е прикажана на англиски јазик, дури и ако тоа лице го гледам на страната преведени на италијански?
    2. Зашто тој корисник има напишано на англиски и гледам неговиот одговор на англиски јазик? па неговиот одговор не е "е преведен на италијански?

    Однапред ви благодариме.
    Original text

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Кога нова порака пристигнува, а потоа vBET одредува она што е неговиот јазик со користење избрани стратегија (да се конфигурираат од "Google јазик откривање на"). Ако се смета дека е како што е напишано во друг јазик што некој форум, тогаш пораката е автоматски се одбележуваат со lang bbcode. Со други зборови - vBET означува порака додавање на информации во врска со својот јазик.

    Сега кога страница е прикажана секоја порака е прикажан во јазикот на целата страница. Значи, ако јас гледам превод на англиски на италијански форумот тогаш да види сè на англиски јазик - па дури и некои пораки се напишани на италијански, а некои на англиски јазик, некои на арапски, и така натаму. Гледајќи на страница можете да види сè во одбраната превод без разлика во кој јазик се оригинални пораки за оваа страница.

    Единствениот начин кога таа не работи како тоа нејзината кога некои порака јазик не е соодветно обележана (причина за ова не разликува според избрани стратегија на јазикот одредување). Во овој случај, како порака да се уредува и lang BBCode-от мора да се додаде / коригира рачно.

    Е ова е одговор за вашето прашање?

  3. #3
    Член
    Зачленет
    Декември 2009
    Мислења
    51

    Default

    Text automatically translated from: Italian to: Macedonian
    Translated text
    Јас мислам така
    благодарам
    Original text

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •