I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 3 e 3

Thread: problem

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    51

    Default problem

    Text automatically translated from: Italian to: Albanian
    Translated text
    ju rreth një pyetje kam ne forum:

    Dhe unë 'ndodhi dje, me shkrim në seksionin angleze drejtuar një pyetje në lidhje me gjuhën. Unë kam shkruar ne italisht dhe unë, dhe 'mori një përgjigje unë nuk e di se cili shtet në gjuhën angleze. Kështu që unë u përgjigj në gjuhën angleze, atëherë kam dërguar përgjigje në forum, por faqe është përkthyer automatikisht në italisht.

    Atëherë unë pyes veten këtë:

    1. çfarë kam shkruar në anglisht është shfaqur në anglisht edhe nëse ai person e shoh në faqen e përkthyer në italisht?
    2. 'Shkaku që përdoruesi ka shkruar në anglisht dhe shoh reagimin e tij në gjuhën angleze? kështu përgjigjen e tij nuk është "u përkthye në italisht?

    Thanks in advance.
    Original text

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Kur mesazh i ri arrin, atëherë vBET përcakton se çfarë është gjuha e tij duke përdorur të zgjedhur strategjinë (configurable nga "Zbulimi Google Language"). Nëse është konsideruar shkruar si ne gjuhen e tjera që paracaktuar i forumi, atëherë mesazhi është shënuar automatikisht nga lang bbcode. Me fjalë të tjera - vBET shënon mesazh shtuar informacion në lidhje me gjuhën e saj.

    Tani kur faqja është shfaqur çdo mesazh është treguar në gjuhën e tërë faqen. Pra, nëse unë jam shikuar përkthimi në anglisht i forumit Italian pastaj kam parë çdo gjë në anglisht - edhe është disa nga mesazhet e janë shkruar në italisht, disa në anglisht, disa në arabisht, dhe kështu me radhë. Looking në faqen ju shihni gjithçka në përkthim të zgjedhur pa marrë parasysh se në atë gjuhë janë mesazhe origjinale për këtë faqe.

    Mënyra e vetme kur ajo nuk është duke punuar si kjo saj kur disa gjuhë mesazh nuk është i shënuar të përshtatshme (shkaku i kësaj ndryshon në përputhje me strategjinë e zgjedhur të gjuhës përcaktimit). Në këtë rast, mesazhi i tillë duhet të jetë redaktuar dhe lang BBCode duhet të jenë të shtuar / korrigjohet me dorë.

    A është kjo është përgjigje për pyetjen tuaj?

  3. #3
    Anëtar
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    51

    Default

    Text automatically translated from: Italian to: Albanian
    Translated text
    Unë mendoj kështu
    faleminderit
    Original text

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •