Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 2 на 2 FirstПрво 12
Резултати 11 да 19 на 19

Тема: Борејќи се за повторно да го инсталирате VBET

  1. #11

    Default

    Ние само заврши инсталирањето vBulletin 4.2 (надградба од V3). vBulletin себе чини дека се работи добро.

    Ние инсталиран vBET е 4.4.6.

    Googletest резултати во:

    Почнувајќи превод тест за Google API v2
    Резултатите од тестот:
    Тест грешка: Не успеав да се поврзете 2001:4860:800 на :: 5F: Мрежата е недостапна
    Врска време (ms): 150134,716064

    Само празни страници се прикаже кога превод е побарано, и одговорот е * многу * бавно.

    Мојата мрежа тим мисли дека се е добро :-). Ако има нешто што може да им даде да се истакне причината за мојот систем не поврзување со API на Google?
    Последен пат изменето од hmspain; 18-06-12 на 16:55. Причина: појасни она што е работа парична казна

  2. #12

    Default

    Ако мора да се кандидира преку прокси, и мојот систем не треба прокси амбиент ... каде во vBET ќе го поставам ова?

  3. #13

    Default

    curl_setopt ($ врска, CURLOPT_PROXY "http://proxy.mydomain.com:nnnn/ ');

    додадени vbenterprisetranslator_functions.php и vbenterprosetranslator_class_translator.php веднаш над секоја CURLOPT_URL линија се појавува да го направите трик.

  4. #14

    Default Изработка на напредок, но тоа е бавен ...

    Следна пречка :-) ... превод знамиња не се појавуваат на мислења. Јас испратени нешто на шпански ... и како што велат "Нада". Јас очекував знамиња покажува на оригиналниот јазик, превод на англиски, и оригиналниот текст подолу. Јас продолжувам да одам одново и одново и одново поставувања, но не може да изгледа да дознаам нешто надвор.

    Знамиња сега се прикаже на врвот, и ако кликнете на еден, тоа преведува страница на тој јазик ... напредок. Но на инсталацијата се уште не е "право" ...

  5. #15
    Пензионираниот;)
    Зачленет
    Јуни 2012 година
    Мислења
    14

    Default

    Здраво,
    Вие би можеле да кажете, само за да бидете сигурни, ако прокси прашање е решен.

    За Вашиот претходен пост - ве молиме кажете што точно не работи во право сега, и она што можам да ви помогне.
    Исто така, не заборавајте да се отвори нова тема за која било нова емисија

  6. #16

    Default

    Јас треба повеќе помош за ова. Со додавање на CURL прокси линија, јас бев во можност да се добие vBET да работат, но на знамињата не покажуваат на поединецот работи (само на врвот, каде што е наведено). Ако јас кликнете на еден од најдобрите знамиња, превод се врши.

    Последниот пат кога добив оваа работа, јас не се сеќавам некои посебни поставување за да се добие знамиња да се прикаже во поединечни работи. Јас сум stumped :-).

  7. #17

    Default

    Quote Напишано од m_jankowski View Post
    Здраво,
    Вие би можеле да кажете, само за да бидете сигурни, ако прокси прашање е решен.

    За Вашиот претходен пост - ве молиме кажете што точно не работи во право сега, и она што можам да ви помогне.
    Исто така, не заборавајте да се отвори нова тема за која било нова емисија
    Јас * мислам * Имам реши мојот прокси прашање. Имате ли други клиенти трчање преку прокси? Што направиле да работи околу ова прашање? Колку што можам да кажам, vBET нема опција да се постави полномошник.

    Мојата "решение" може да се предизвикува други проблеми, па затоа треба да знаете :-).

    Јас вметнува:

    curl_setopt ($ врска, CURLOPT_PROXY "http://foo.com:nnnn/ '); (на foo.com е мојот прокси, и nnnn е бројот на портата)

    пред секој CURLOPT_URL линија. Не многу елегантна.

    ---

    Во овој момент превод од врвот знамиња дела, но многу бавен одговор.

    Јас не гледам никаква знамиња на постови себе.
    Последен пат изменето од hmspain; 21-06-12 на 17:44.

  8. #18
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Ние никогаш немал проблем со прокси истакна порано. Па можеби и никој не го користи со прокси или прашањето е специфична за вашиот сервер.

    Баш супер што реши ова прашање. За новото издание веќе отвори нова тема и таму веќе ви испрати одговор. Ве молиме имајте едно прашање по една нишка - ова ќе ни овозможи подобро да управуваат со овие прашања.

    Ние не сме свесни за можните прашања од вашите промени. Како што напишав ова е специфични само за Вашиот сервер. Само провери како vBET се однесува и како превод на услуги се однесува.

    Дали ви треба повеќе помош со ова прашање?

  9. #19
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Нема одговор - се смета за прашање е нема. Ако не пишете во оваа тема

Страница 2 на 2 FirstПрво 12

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •