Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast
Резултати 1 да 10 на 17

Тема: Фејсбук Како Батон

  1. #1
    Сениор
    Зачленет
    Февруари 2010
    Мислења
    210

    Default Фејсбук Како Батон

    Имам додадени на Фејсбук како копчето на мојот сајт.

    Се работи само парична казна, освен кога како преведени страница.

    URL-то кој го прикажува на мојот Фејсбук профилот е секогаш URL за Англиски страница (Форум стандардниот јазик)

    Како можам да направам на копчето работа за превод страници.

    Тука е МО детали, Фејсбук "како" Копче за Vbulletin - оптимизација vBulletin форум

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Што се види дека постои IFRAME не е копче. Ве молиме опишете точно како функционира, како што е претставен на вашиот форум (даде рачно каде што може да се види на вашиот форум и да им каже кој е).

  3. #3
    Сениор
    Зачленет
    Февруари 2010
    Мислења
    210

    Default

    lol, на IFRAME вчитува како копче, каде што сте биле во 2010 година, вие не знаете што е Фејсбук, како копче е?

    Впрочем, она што не го додадете на вас тест сајт или на vbet, тоа трае 2 секунди и многу од корисниците го користат.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Ве молиме имајте предвид дека моето време поминуваат во 2010 година ми е лична работа. Ако очекувате поддршка предлагам да одговори на прашањата, наместо на пишување казни што дава ништо за ова прашање и може да се третира како навредливи. Ние не сме заинтересирани за она што во вашето мислење треба да се знае од секој народ на светот (за ова ве молиме користете го Членови Површина - имаш таму Кошарка Баскет фан клуб под форумот), но во помагајќи ти. И за тоа ние треба вашите одговори.

    Ве молиме имајте предвид дека не се инсталира секој еден мод кој се користи од страна на секој од нашите клиенти. Ве молиме одговорете со оглед прашања, па ќе можеме да се анализира прашањето и ќе ви помогне

  5. #5
    Сениор
    Зачленет
    Февруари 2010
    Мислења
    210

    Default

    Ве молиме опишете како точно работи
    Кодот јас поврзани, додава Фејсбук како копче на vBulletin форумот страници, кога ќе кликнете на неа тоа покажува ви се допадна страната VB и исто така покажува на вашиот фејсбук профил.

    Се работи само парична казна, освен кога како преведени страница.

    URL-то кој го прикажува на мојот Фејсбук профилот е секогаш URL за Англиски страница (Форум стандардниот јазик)

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Quote Напишано од vBET View Post
    Испрати рачно каде што може да се види на вашиот форум и да им каже кој е
    Јас ќе ми овозможи да го видат и подобро да ги разберат. Исто така, види линкови, какви промени, она што не за време на превод, итн Сега не сум во можност да утврди што точно се случува. Ве молиме да побара податоци

  7. #7

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Ве молиме PM ме пристап детали за секој тест сметка која ќе ми овозможи да го види (не се создаде лажни сметки на своите клиенти форум). Јас сум на форумот право, па сега јас ќе бидам во можност да го проверете и брзо

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    OK, па јас сум таму. Но, се уште не пишува што треба да го барате ...

    Уште еднаш ве молиме известете го "кој е" - кое копче се зборува? Што ќе ми е во потрага по не твојот форум? Дај ми некој текст, или се опише сликата ... Гледам сега копчето за донациите за пребарување ...

  10. #10
    Сениор
    Зачленет
    Февруари 2010
    Мислења
    210

    Default

    Фејсбук како копче во средината на екранот.


Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •