PDA

View Full Version: Решени Инсталирајте го задржува Неуспехот!



tbl33
02-07-10, 01:27
Се обидов да го инсталирате овој користите Firefox. За инсталација не би почеток.

Се префрлив на Internet Explorer и МО почнувајќи инсталирање.
Тоа имаше бар во склопот на врвот на мојот екран.
Потоа на дното на прозорецот на прелистувачот, солидна сината лента почна да се намалува од десно кон лево. По околу еден час и 20 минути, бар престана да се движи и не се движи повторно.

Ништо не се појавува како инсталирани во приклучокот секција.
Не AdminCP -> vBulletin Options -> vBulletin Options -> vB претпријатија Преведувач во моите опции.

Јас сум водење VBulletin 4.0.4
на 2X dual-core Xeon 1.60GHZ со 1066MHz предната страна автобус и
8 GB на RAM меморија
73 GB SCSI 300 10.000 вртежи во минута диск

Ова е многу зафатен табла со над 1,2 милиони работни места и 150k членови.

Ве молиме советува,

kamilkurczak
02-07-10, 16:02
Жал ми е, но не знам премногу за она што се случува.

сè што треба да направите е опишано во readme.html во vBET не--upload фолдерот.

1. ulpoad сите фајлови од папката upload на вашиот forum_root папка
2. Оди до admincp -> приклучоци и производи и додадете vBET XML датотека од не--испратите папка
3. соодветни интеграции што е опишано во датотеката readme.html


It ran a bar across the top of my screen.
Then at the bottom of the browser window, a solid blue bar started shrinking from right to left. After about an hour and 20 minutes, the bar stopped moving and didn't move again.

Како да ја извршите оваа инсталација? Ве молиме, ставете тука URL-то на вашиот форум.

tbl33
03-07-10, 05:26
forums.sawomatang.com

kamilkurczak
03-07-10, 14:29
Имаме ова прашање за прв пат. Можеби вашиот сервер е многу обвинети.
Значи, јас предлагам оваа решенија:

Прво: Обидете се да го исклучите вашиот форум. Оди до admincp -> Settings -> Options -> Претворете го вашиот vBulletin и исклучување и одберете No.
Ако на форумот ќе биде исклучен, Повторно vBET (увоз XML датотека)
После тоа им овозможи на вашиот форум повторно.

Ако ова не функционира.
Второ: Можеби во судир со други современи? Можете да треба да се оневозможи друг mods и инсталирање vBET. После тоа можете да го вклучите mods повторно.

tbl33
03-07-10, 18:20
На форумот беше оневозможено прв пат.

Јас немам други mods инсталирани таму така, постојат ниту да се оневозможи.

На форумот беше долу за речиси 1 1 / 2 часа додека се инсталира трчаше и никогаш не го заврши.

Што е временската рамка тоа треба да го инсталирате овој на форумот со 1,2 милиони коментари?

Дали тоа се направи нешто на бази на податоци или само го замени датотеки во директориумот форуми?

kamilkurczak
03-07-10, 21:58
Здраво,

Јас мора да се провери што е погрешно.
Значи, ми треба пристап до твојот форум admincp и FTP. Ве молиме испратете го овој пристап до мене од страна на премиерот. Јас ќе се обидам да го поправам.

tbl33
03-07-10, 22:14
Дали само треба ограничена admincp пристап до додатоци делови или целосно admin пристап до целата admincp?

vBET
04-07-10, 23:17
Што е временската рамка тоа треба да го инсталирате овој на форумот со 1,2 милиони коментари?

Не постои временска рамка - инсталација само се неколку секунди. И бројот на мислењат кои немаат ништо заедничко, бидејќи преводите се направи кога корисниците посети на вашиот страници под преведени линкови. Инсталација само додава приклучоци, фрази, шаблони и кеш табели.

Затоа ве молам необработени инструкции Камил е - нека провери што се случува таму. Исто така, имајте на ум дека инсталацијата е извршена од страна имала. Значи, ако ние потврди дека се држи не тогаш најверојатно ќе треба да прашам vBulletin тим за поддршка - vBET производ датотека е точно - нема грешка се случува. Значи, ако инсталација едноставно не сакаат да се заврши тогаш веројатно нешто не е во ред со вашиот vBulletin. Но, прво - ве молиме кажете ни го провериш.

Ве молиме PM ми целосна admin пристап - можете да го отстраните откако ќе заврши. Јас навистина не знам дали тоа ќе биде потребно, но ако тој ќе треба да се провери нешто, тогаш тоа ќе биде многу побрзо кои бараат повторно поради не доволно привилегии. Исто така Ве молиме да го испрати FTP пристап до ние ќе бидеме во можност да се потврди дека vBET фајлови беа поставени на вашиот сервер.

Исто така можете да направи едноставен тест и да се обидат за увоз на производ датотека за сите други современи само да се провери тоа ќе работат.

tbl33
08-07-10, 01:43
Уште чека можност да го користат софтверот кој што веќе платена. :-(

kamilkurczak
13-07-10, 13:20
Се обидов да влезете во вашиот admicp но не можев. Вашиот може да ја потврди лозинката?

vBET
20-07-10, 15:45
Според премиерот инфо што ме да можам да кажам дека едноставно не необработени инструкциите за инсталација. Вие не качен потребните фајлови да се бара место. Ве молиме само да читате readme.html и необработени инструкциите за инсталација. Исто така Ве молиме необработени оваа инструкции за увоз на производ датотека - како што ми часот ќе беше tryig за увоз на погрешна датотеки (за Admin CP).

Ве молиме кажете го тоа е работа кога ќе се необработени инструкции за инсталација preciselly и првиот Внеси потребните фајлови за да reruired директориумот и потоа увоз производ датотека. Исто така не заборавајте abour конфигурација кога ќе биде подготвена.

vBET
21-07-10, 07:14
Само се потврда на премиерот дека инсталацијата е во ред:) За жал тоа беше толку долго, но ќе морате соодветно решение во првиот одговор - тие инструкции, беше игнорирано. Мислевме дека ќе го fallowed и се уште има прашања - што не натераа нас да се збунети и се сврте околу себе, во потрага по прашање кое навистина не постои;) Во иднина, ве молиме необработени инсталацијата / надградба инструкции и ќе се направи веднаш:)

Голема што, можете да уживате vBET сега! :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations