PDA

View Full Version: Имам проблеми живот



rosende
19-05-10, 01:56
Сум се размислува за добивање плаќа кога ќе го инсталирате бесплатна верзија, но тоа е проблем. Па јас се откажува од преземање. Дали не било превод. Мислам дека од имала


"Анализирај грешка: синтаксата, неочекувани T_STRING во / home / XXX / домени / xxx.net / public_html / global.php (834): eval () 'd code on-line 153


"Ако сте сигурни дека да кликнете на валидна линк, ве молиме контактирајте го администраторот."

Скрипта не работи

vBET
19-05-10, 15:41
Те молам дај ми содржини од вашиот global.php датотека околу линија 834 (некои линии пред и потоа) и точката која е 834. Не знам која верзија vB Дали сте користење, па не можам да го провериш себе.

rosende
19-05-10, 18:04
верзија 3,8,5

имала 3,5 RC1

детали испрати PM

vBET
19-05-10, 19:28
Прашањето е за генерирање на излез од подножјето дефиниција. Ве молиме проверете дали тоа се уште постои на вашиот форум, кога знамиња се стави на статистика лента.

Ако одговорот е да тогаш Ве молиме да се оневозможи vBET за момент и да го провери ги издава се уште постои. Ако одговорот е да, тогаш тоа не е поврзано со vBET (vBET не прави ништо, ако беше оневозможено).

Ако прашањето исчезнува кога vBET е забрането, тогаш Ве молиме да PM пристап детали Admin CP и FTP - ние ќе треба да додадете во историјата Точната содржина на подножјето дефиниција и провери што е во ред таму.

rosende
19-05-10, 20:07
ред часот испратена.

vBET
20-05-10, 21:43
Вие само треба ред htaccess -. Молам стави соодветен vBET правила во соодветно место. Само што се рачни го опишува. Потоа сè ќе работи во ред.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1