PDA

View Full Version: DBSEO поддршка



siparker
08-03-14, 11:59
Здраво

Јас се користи имала додека таа неодамна отиде присутен и нема да бидат поддржани повеќе.

Јас сега се отиде да се користи DBSEO како што изгледа само добра алтернатива

Дали постои начин можеме да работиме заедно за да се најде начин за поддршка на DBSEO URL-то е за vBET како што сакате да го користите двете додатоци. Среќен сум што можам да ви помогне со тестирање итн

Во имала имаше многу модификации necassary за vBET да работат правилно.

Тоа ќе биде иста за DBSEO? ако е така може да ви дозволете ми да знам што главните грижи се за да можам да се обиде да направи промени на мојот тест сајт, така што тоа ќе работат.

благодарам

vBET
11-03-14, 12:44
Бидејќи имате VB4.x Ви препорачуваме да го користите пријателски URL - таа е вклучена во VB и ви дава оптимизација за пријателски врски кои опрема поддржани во vBET. Па ве молиме само да го конфигурирате вашиот VB да се користи пријателски URL-и vBET автоматски ќе го преведе оние :) Не интеграција е потребно. Исто така ве молиме погледнете на нашата README датотека, затоа што има некои информации за конфигурација со пријателски адреси.

tavenger5
11-03-14, 18:35
Јас би сакал да видам оваа интеграција, како и.

siparker
14-03-14, 16:13
Здраво

Требаше да се користат dbseo да се обезбеди постојните URL структура е задржан. Мојата ВТА итн за сајт се зависни од или оние адреси се чуваат или правилно 301 до нови адреси. DBSEO го прави ова и како таков ми треба за да се обезбеди јас го користам.

Јас ќе ги отворам нова тема сега како што јас само инсталирано целосна vBET и сега никој од преводите работа на сите.

Тоа беше делумно работа со бесплатна верзија, но не про поради некоја причина.

vBET
15-03-14, 11:32
Во овој момент ние не се планира да се интегрираат со dbseo. Јас разбрав дека сакате да го задржите вашиот URL структура. Можете да пробаш оние пријателски URL-го задржи. Можеби dbseo работи на сличен начин.

Ако не, тогаш може да се обидете да се интегрираат на свој ризик, но се свесни дека ако промените vBET код, тогаш ќе мора повторно да ја смените по секоја vBET ажурирање.

Не знам како точно dbseo работи. Е да работиме за приклучоци или како имала додава пред контролорот. Ако се работи слични на имала тогаш можете да база на имала интеграција како пример. Како и да е, ако сакате само да работат оптимизација за врски ова треба да биде прилично лесно. Ако сакате да има преведени адреси - ова може да биде повеќе незгодно.

highlander29
23-05-14, 21:16
Дали има уште нема планови да го поддржи овој DBSEO интеграција? Сакам современи, но не може да го инсталирате ако тоа не се случи.

vBET
24-05-14, 14:11
Во овој момент ние не планираат да го поддржат. vBulletin има свој мајчин пријателски адреси. Тоа е она што заврши имала и најверојатно други додатоци што дава функционалност која е веќе вклучена ќе умре, или ќе се користи многу ретко. Па ние не мислам дека постои потреба на пазарот да го поддржат.

highlander29
24-05-14, 20:36
Се чини да се направи повеќе од пријателски адреси. Имам DBSEO инсталиран на прилично големи / зафатен форум.

За луѓе како мене кои се во потрага за технички решенија за зголемување на сообраќајот, особено луѓе кои сакаат да поминат малку пари, ние ќе го пробаат во секој случај. Ние, исто така, ќе се погледне на работите како вашиот МО премногу. Сепак тие се некомпатибилни. Јас сум прилично сигурни дека ќе ги загубат клиентите.

vBET
27-05-14, 17:01
Ви благодариме за вашето мислење. А овој момент ние не планираат да го поддржат DBSEO.

tavenger5
09-06-14, 16:52
Требаше да се користат dbseo да се обезбеди постојните URL структура е задржан. Мојата ВТА итн за сајт се зависни од или оние адреси се чуваат или правилно 301 до нови адреси. DBSEO го прави ова и како таков ми треба за да се обезбеди јас го користам.


Ова. Од имала веќе не е поддржана ние барем треба начин да се 301 на преведени адреси во нови откако ќе се премине DBSEO.

vBET
10-06-14, 17:10
Ние не планираат да го поддржат DBSEO во овој момент. Ние ја поддржуваме пријателски адреси. Така имала корисниците можат да останат со имала или префрлување на пријателски URL-то е. Пренасочување правила по менувањето е секој корисник прашање за решавање на нивните сопствени, бидејќи ова не е vBET прашање и секој стар имала корисникот може да имаат сосема различни претходни адреси, бидејќи имала беше да се конфигурираат во оваа област. Па ние не планираат да го поддржат DBSEO, ниту префрлување од имала со другите решение

vBET ќе работи убаво вклучен пријателски адреси. Старите адреси не и тоа не е vBET случај - тоа не е нашето прашање да се исчисти по мртви приклучок. Ние ги поддржуваме нашите производи, не someones мртов решение.

mykkal
09-03-15, 21:03
Ова. Од имала веќе не е поддржана ние барем треба начин да се 301 на преведени адреси во нови откако ќе се премине DBSEO.

DBSEO може да се задржи стариот VBSEO URL структура. Таа има увоз функција во платена верзија. Ако сеуште имаш vBSEO табели во базата на податоци може да се кандидира кои се обновуваат. Исто така сите корисници VBSEO е да се пресели во DBSEO.

Факт: DBSEO додава не следат линкови и други важни работи кои треба да vBulletin кои постојано ни се од тоа да биде казнет во индекси. софтвер на vBulletin јасно стави до знаење дека само оптимизација тие го прават е поврзана со адреси и тие не поддржуваат 301 пренесувања или сопствен рачно структури. Тоа е огромен проблем.

Относнотова ... исто како во овој додаток не преводи добро ... само што vBulletin форумот софтвер на vBulletin добро ... тоа не го прави оптимизација и Алјаска. Тоа е друга област на експертиза. Се надевам дека авторот на приклучокот обрнува внимание на тоа.

Marcin Kalak
11-03-15, 14:37
Ви благодариме за вашето мислење. Ние не планираме да го поддржи DBSEO во овој момент. Ние ја поддржуваме пријателски адреси.

cuchuoi
15-03-15, 05:50
Здраво, може да ми кажете DBSeo официјална веб-страница?

Marcin Kalak
16-03-15, 09:08
DragonByte оптимизација - DragonByte Техника | лиценциран софтвер на vBulletin Умерени и Addons (http://www.dragonbyte-tech.com/product/303-dragonbyte-seo/)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1