PDA

View Full Version: Решени Страници сите збркана



Snake
07-02-11, 01:37
Јас само reinstalled овој мод, сакаше да се обидете повторно, со помалку земји да се види дали товарот е подобро.

Но, секој преведени страница е збркана, не подножјето мислења сите измешани, ги поврзува сите Слободен простор.

Секоја идеја што би предизвикало ова, морав да го избришам како што беше вкупно хаос.

Im 100% го следев инструкциите, инсталирани толку многу пати сега.

Понекогаш страници ќе биде во ред, тогаш се освежи и сите погрешни.

kamilkurczak
07-02-11, 11:13
Здраво,
Јас бев на вашиот сајт, но имате vBET хендикепираните сега. Јас би сакал да Chek тоа мене па ве молиме пратете ми PM со вашиот FTP и admincp пристап, бидејќи сега не знам што предизвикува овој проблем.

Благодарам

Snake
07-02-11, 13:07
Добро, компјутерски сок - Форум - Gratis компјутер Помош, го поддржуваат Труд Reparationer (http://www.computer-juice.com/forums/da/)

Ве молиме погледнете и replay брзо, јас воопшто не сакаат да ја напуштат от се допаѓа ова.

Благодарам.

kamilkurczak
07-02-11, 13:15
Добро сум ги направил некои екрани од вашиот форум и чував еден сајт извор во датотека.
Јас забележав дека прашањето е на главната страница и на форуми страници (не во теми) нели?
Јас ќе се обидам да се најде причина за ова прашање.

Ве молиме - пробајте да го исчистите кешот.
Дали ги уредувате некои шаблони или не?
Можеби имаш нов мод инсталирано?

Snake
07-02-11, 13:18
Се случува во теми исто така.

Hvad ЕР ден bedste гратис CD-brænding софтвер? - Компјутерски сок (http://www.computer-juice.com/forums/da/f52/whats-best-free-cd-burning-software-31441/)

Слични теми и подножјето скршен, датуми во погрешни места, sigs сите Слободен простор.

Забелешка ова свежа инсталација, свежо испраќате датотеки за VB имала и vbet, стандардна конфигурација опции.

Може ли да се оневозможи сега?

kamilkurczak
07-02-11, 13:23
OK Можете да ги исклучите. Јас ќе ги анализира овие податоци

Snake
07-02-11, 15:46
Добро, благодарам, со нетрпение очекуваме да го вашиот одговор / поправам.
Cheers!

Snake
08-02-11, 02:52
Здраво, само се прашував дали има повеќе информации?

kamilkurczak
08-02-11, 14:23
Здраво,
Тоа е многу тешко да се најде решение кога не може да го репродуцира на мојот тест форумот. Имам само екрани и сајт извор, но ми треба да се погледне во вашиот форум код (затоа што тоа е специфична само за вашиот форум).
Прво би сакал да aks Michał за ова прашање. Можеби тој знае добро решение.
Се разбира дека би сакал да ве прашам за вашиот admincp и FTP пристап (на премиерот) - тоа ќе биде многу корисна.

Благодарам

Snake
08-02-11, 19:36
Можам да ги следите сите инструкции, IM сакаат да даде админ пристап.

Јас ја извршите оваа МО пред и тоа е в ред, неодамна додаде благодарение / како МО и активност / поени МО.

Дозволете ми да знам.

kamilkurczak
09-02-11, 10:03
Здраво,
Можете да им овозможат на нашите современи сега - само овозможи vbet и после тоа оди на admincp-> vBET-> знамиња и постави знамињата место за Прилагодено.

После тоа:
-VBET е овозможено и јас да го користите
-Знамињата не се покажува и сите корисници не можат да ги користат нашите современи.


Второ, како што може да се види на мојот екран - имаш погрешно резултатите од Google во кеш и ќе го вашиот содржина се пресели. Имаме решение како да го блокираат погрешно резултатите од Google (ќе бидат вклучени во наредните relase)

Можам да ви даде брз лек:

1. отвори и да се направи копија од оваа датотека:
форум root / вклучува / vbenterprisetranslator_functions.php

2. во оваа датотека се најдат на овој стих:

if ($useCache && $wasTranslated && $translatedSize == $translationEncodedTextsSize) {

3. Вметни пред оваа линија:

if (!$wasTranslated || $translatedSize != $translationEncodedTextsSize) {
define('VBET_DONT_WRITE_GUEST_CACHE', true);
}

4. спаси
5. исчистите сите кеш
6. тест!

Овој код треба да го блокираат погрешна резултати од Google. И како што напиша претходно - Ве молиме овозможи vBET и го постави знамето место на сопствени

Snake
09-02-11, 12:06
Јас reinstalled во сето тоа изгледаше за да работи добро.

Јас се пријавиле на код Измени секој случај.

Благодарам.

kamilkurczak
09-02-11, 13:10
Здраво,

Ви благодариме за потврда. Како што пишува во мојот предходен пост - во ред резултатите од Google во кеш, се обиде да направи сите промени во вашиот код од мојот претходен пост.

Благодарам

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations