PDA

View Full Version: Riješen čudno znak u url-a



magmf
09-05-10, 23:05
Imam nekoliko URL-ova koji prikazuju s čudnim likovima primjer



bi trebao biti



Kako mogu škripac ovaj problem?

vBET
10-05-10, 21:07
Molim Vas, pokažite mi URL na stranicu na kojoj mogu vidjeti ovaj čudan URL generiran. Također molimo PM me neke pojedinosti ispitivanja računa, jer vidim tvoj je zaštićen.

magmf
10-05-10, 21:11
vbet,

da vam jednostavan način razumjeti ... pravedan trčanje moj website s ruskim

under-linux.org/ru /

ćete biti u mogućnosti vidjeti URL-a da sam se govori o ... u forumu to ne događa ...

vBET
10-05-10, 21:18
Da ja vidim. Mi smo prvi put takvo pitanje. Molimo:
- Ako je vaš forum je u UTF-8 provjerite da kodiranje u mala slova.
- Pazite da vam omogućuje da nije engleski znakova u URL-u.

Nemaju drugih savjeti - ako se to ne radi molimo Vas da PM pristup pojedinosti o Admin CP, FTP i vBSEO CP - Ja ću provjeriti i ispraviti ga na mjestu.

magmf
10-05-10, 21:20
moj forum je u ISO-8859-1 postoji li neki način da se riješi to ne UTF-8 forumu?

vBET
11-05-10, 20:07
moj forum je u ISO-8859-1 postoji li neki način da se riješi to ne UTF-8 forumu?

Naravno! vBET u potpunosti podržava nije UTF-8 foruma:) Savjet je s "ako":)

A što s vBSEO postavke za čuvanje? To je važan dio vBSEO integracije:


(Obavezno) Postavite opciju General Settings-> Zamjena znakova-> "Zamijeni Non-Engleski Likovi u URL-ove?" na "Keep Non-Engleski Likovi u URL-ovima"


Je li to kao da bi trebao biti?

I još jednom - ako je u redu, onda molim PM mi korisničke podatke pa ću vidjeti i ispraviti na mjestu.

magmf
11-05-10, 21:49
to je držati ne-engleskih znakova u URL-a

magmf
11-05-10, 22:29
VBet, bio sam čitajući vbseo forum i mislim da je ovo pitanje se odnosi na UTF-8 kompatibilnosti tako da vjerojatno trebam pretvoriti moj forum na UTF-8.

Ja ću pustiti te znati jednom pretvoriti.

Hvala,

vBET
12-05-10, 17:54
Ne morate pretvoriti forum u UTF-8. Ne zbog vBET. Podržavamo ne utf forumima i većina naših klijenata su takve. Molim pošaljite mi korisničke podatke a ja ću provjeriti što se događa tamo.

magmf
12-05-10, 18:00
vBET,

Ne mogu vam dati pristup sustavu ... , ali možete mi pokazati jedan ISO-8859-1 forumu koji URL-ove za ruski nisu kodirani ako trenutku mi je da mogu potvrditi da je to ne odnosi na UTF-8 kodiranje ..

Također sam vidio vas raspravlja o tome na vbseo forum
http://www.vbseo.com/f9/utf-8-thank-you-your-help-31270/

To je razlog zašto mislim da je to vezano

vBET
12-05-10, 18:15
Veza vam je dao nije naš razgovor.

Pitali ste o forumu primjer. Ovdje je jedan od mojih nije UTF-8 forume (rade pod vB3.8): NE UTF-8 forumu podržava vBET (http://www.forum.simple-nlp.pl/)

Ne mogu vam dati našim klijentima URL-ove - možda će netko dati sebi za vas, ili ćete naći neke klijente URL-ove već objavljena na forumu (možete easilly možete provjeriti izvornu kodiranje u HTML izlazni za bilješke prevedeno stranica).

Također smo testirati forum pod vB4.0 u ne UTF-8, ali ne mogu vam dati URL našem testnom slučajeve (ograničena vB i vBSEO licence). Zato sam siguran da to nije nešto što će vas prisiliti da promijenite kodiranje ... Ja razumijem tvoj sigurnosna pitanja - ne morate testirati primjerke s istim ponašanjem ili može stvoriti kopirati i dati nam pristup tamo? Ja ne mogu pomoći više sada - ovo pitanje je navedeno prvi put. To je također razlog zašto mislim da je neki problem s konfiguracijom.

magmf
13-05-10, 05:36
Im 'koristeći vbseo 3,5 GOLD i vBulletin 4,3 testne okoline koristi ovu verziju?

vBET
13-05-10, 18:10
Naše stvarne (u ovom trenutku) test okolina za vBET4.x:
- VB: 4.0.3 (Publishing Suite)
- Kodiranje: ISO-8859-1
- VBET: 4.2.2
- VBSEO: 3.5.0 RC2

magmf
15-05-10, 22:14
Hej vbet sam fiksni moj forum nakon pretvorbe u UTF-8:) hvala na pomoći

vBET
20-05-10, 17:16
Velika čuti:) Ipak pretvorbe nije bilo potrebno - vBET podržava ne UTF8 foruma u 100%, ali ja razumijem da ti nije bio u mogućnosti da nas provjeriti što se događa na vašem poslužitelju.

U svakom slučaju - na UTF-8 vaš forum će brže raditi jer neće biti za pretvorbu između kodiranja na svaki prijevod:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1