PDA

View Full Version: vBET isue s Google API



wangan
24-02-10, 21:01
Hello there, Ja sam admin na jednom mjestu koji traje slobodan inačici vBET2.3.8 nedavno site je blokiran od strane Googlea. Ja sam ih kontaktirao o tom problemu i rekli su mi da trebam dodati userip parametar za opskrbu IP adresu krajnjeg korisnika u čije ime poslužitelja je stvaranje API zahtjev ako želim da me deblokirati.

Želio bih vašu pomoć po tom pitanju kao što sam stvarno trebate popraviti, ako ne mogu napraviti stvarne promjene barem vodič me u pravom smjeru tako da sam mogao napraviti promjene sebe kao što sam donekle imaju ograničen PHP programiranje sposobnosti.

vBET
24-02-10, 22:24
Već sam rješenje za to neko vrijeme. Nisam napravio puštanje u slobodan inačici, jer kao što znam userip samo je savjetovao nije obavezno. Nemam vremena za oslobađanje od sada, pa slijedite ove upute:

1. otvoriti datoteku / includes / vbenterprisetranslator_functions.php
2. pronaći funkciju vbet_getTranslationURL ($ od, $ do)
3. zamijeniti cijeli funkcija (ne samo ovaj redak) prema:


function vbet_getTranslationURL($from,$to) {
global $vbulletin;

if ($vbulletin->options['vbenterprisetranslator_googleapikey']) {
return 'http://ajax.googleapis.com/ajax/services/language/translate?v=1.0&format=html&langpair='.$from.'|'.$to.'&key='.$vbulletin->options['vbenterprisetranslator_googleapikey'].'&userip='.$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
} else {
return 'http://ajax.googleapis.com/ajax/services/language/translate?v=1.0&format=html&langpair='.$from.'|'.$to.'&userip='.$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
}
}


Nakon toga obratite Googleu. Vidim da ćemo morati objaviti 2.3.x uskoro (sve ostale verzije su ga već uključeni se sjećam). Nema vremena danas - ali vjerojatno će biti objavljen sutra, ako ne želite sami napravili izmjene:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1